Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A baba 6 hetes kora után...

A baba 6 hetes kora után sikitva szopik rengeteget sír. Én tejallargiás vagyok. Lehet hogy laktóz vagy tejcukorérzékeny lehet? Vagy mit tehetek?

Figyelt kérdés

2018. máj. 16. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Gyerekorvos?????
2018. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Ha laktózérzékeny, az a gázosodás mértékéből kiderülhet, de lehet az anyatej zsírszegény is és a baba éhezik.
2018. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

A laktóz- meg a tejcukorérzékenység ugyanaz, te sztem a tejfehérjére gondoltál.

Simán lehet, nekem mindkét gyerekem tejfehérjés volt pici korukban, a fiamnál 4 hósan, a lányomnál egy hónapos korban véres hasmenéssel jelentkezett.

Sokat sírtak, amint én elkezdtem nulldiétázni (teljes tejmentesség), és persze kb. 10 nap alatt kiürült a szervezetemből a tejfehérje, Ők is megnyugodtak. Onnantól kezdve móka, kacagás, előtte viszont pokol volt.

A te allergiád a tej melyik összetevőjére vonatkozik? Tejcukor, tejfehérje? Tejmentes étrenden vagy? Tudod, a nulldiéta kizárja azokat a termékeket is, amelyekben elvileg nincs tejszármazék, de nyomokban tartalmazhat tejet, mert mondjuk olyan üzemben készült, ahol gyártanak tejtartalmú termékeket?

2018. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Iktasd ki az étrendedből a tejtermékeket teljesen. Miután kiürült a szervezetedből, látni fogod, hogy javult-e a helyzet.
2018. máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én az apuka vagyok. A feleségem nem allergiás
2018. máj. 16. 12:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól még érdekes lehet, hogy te mire vagy allergiás. Nálunk is családban öröklődik a tejallergia.

Viszont akkor ha a feleséged szoptatja a babátokat, feltétlenül zárjon ki minden tejtartalmú táplálékot az étrendjéből, még a nyomokban...tartalmaz feliratúakat se fogyassza. A tejfehérje kb. 10 nap alatt ürül ki a szervezetéből, azután várható javulás.

2018. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Simán örökölhette tőled az allergiát is, a feleséged is megpróbálhatná a tejmentes diétát. (csak ne várjatok 1-2 nap alatt csodát, hetek is eltelhetnek javulásig)
2018. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet és 100%-osan tejfeherje és tojás mentes diétát kezdtem. Olvasni kell mindent, se tejpor, se tojás por, semmi se lehet abban, amit eszik. Sajnos a legtöbb felvagottban van, hiaba nem gondolná az ember. Pár hét alatt megszűnt a sírás és azóta állandóan mosolygó, boldog babánk van.
2018. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Probaljatok ki a tapszert
2018. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Minek a tápszer, ha van anyatej? Tudom, kényelmesebb. De ha az anyuka a jobbat akarja a gyerekének, szoptatja, és utánajár az ételérzékeny gyerekek számára szoptatásbarát étrendnek.

Én anno dietetikussal is egyeztettem, szuper listákat kaptam a szóba jöhető élelmiszerekről sokszor konkrét márkajavaslatokkal.

A Bethesda gasztroenterológusával és dietetikusával konzultáltam.

(A tejfehérjés gyerekek anyukája vagyok, aki mindkét gyereket másfél évig szoptattam, és a helyes étrend felállítáaa után pár héttel teljesen megszűntek a babáim

2018. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!