Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az hogy valakinek kevés vagy...

Az hogy valakinek kevés vagy rengeteg teje van az csak genetika?

Figyelt kérdés

2018. máj. 20. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Reszben genetika, reszben pedig attol fugg, mennyi inger eri a mellet, mert a tejtermeles kereslet-kinalat alapon mukodik, minel tobb inger eri a mellet, annal tobb a tej.
2018. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%
Meg persze nem árt rendesen étkezni is. Csipegetésből nem tud a test elég tejet gyártani.
2018. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Kis részben genetika csak. Nagyon ritka, hogy egy nőnek elégtelen a mirigyállománya, és emiatt nincs elég teje. Leginkább csak nincs elég inger, rossz a technika, cumizavaros a baba stb.
2018. máj. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az elsővel kevés tejem volt, 4 hónap után fel is adta a szopizást. A második februárban volt 2 éves és még mindig van tejem! Ő soha nem látott tápszert. Semmit sem csináltam másképpen, bár az ELSÒ baba jóval többet volt cicin, nem értünk vele semmit!
2018. máj. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. máj. 21. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:

A genetika, az öröklődés kb a legkisebb arányban befolyásolja.

Anyukám sem engem sem a tesómat nem tudta szoptatni, ellenben mind én, mind a nővérem bőven tudtuk minden gyerekünket.

És fordított példát is tudok, szóval máshol kell keresni az okot.


Önbizalom, akarat, kitartás, meg az sem árt, ha a baba sem lusta, hanem az első napokban 0/24-ben cicin lóg és szívja is.

2018. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Megfelelően kell enni ez a kulcs! Gondolj bele napi 1,5 liter tejet kell előállítania a szervezetednek, ami nem kevés munka kell hozzá a kalória. Ahogyan előttem is írták, ha csak csipegetsz az nem vezet sehova. Illetve rengeteg folyadék én például 5-6 litert is megiszok, és így is szomjas vagyok állandóan.
2018. máj. 24. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az en nagymamaim es anyukam se tudott 3 honapnal tovabb szoptatni 1 gyereket se, nekem meg mindannyiuknal kisebb is a mellem, megis mar 14 honapja szopizik a babam es sose kellett tapszer neki. Ebbol en arra gondolok, nem a genetikan mulik, hanem hogy ok orara szoptattak a nagykonyv szerint, en meg igeny szerint... Ami az elso hetek-honapokban gyakorlatilag a napnak a felet biztos elvitte, 12x is szopizott rosszabb napokon, es alkalmankent igen hosszan... Erre az "oseimnek" nem volt ideje, hogy ennyire massal se torodjenek, nekem szerencsem, hogy megtehettem.
2018. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!