Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Két hetes kisbabám cicis és...

Két hetes kisbabám cicis és tápszeres, úgy vettem észre hogy már nincs tejem de ő még mindig szopizni akar (néha elautasitsa a tápszert) és nem igazán jön belöle semmi ezért el kezd hisztizni, orditozni. Most mitévő legyek?

Figyelt kérdés

2018. jún. 5. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
2 hete szültél, így még simán visszahozható és szaporítható a tej, ha szoptatni szeretnél. Érdemes szoptatási tanácsadót keresni. Addigis hagyd szopizni, amikor és ameddig csak akar. Érdemes lenne beszerezned egy szopitanit, és amí beindul a tejed, addig úgy adni a tápszer. Igy lehetne serkenteni a tejet, és a baba sem éhezne. Ha belevágsz kemény meló lesz, de megéri, nekem legalábbis annyira jó volt látni, hogy milyen fontos a szopizás a kislányomnak. Egy babànak az a legnagyobb örómforrás. Sok sikert kívánok!
2018. jún. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első pár hónapban nekem is kevés volt a tejem. Én azt csináltam, hogy két etetés között mindig fejtem, aztán következő etetés után, ha elfogyott a ciciből, megkapta cumisüvegből. De simán szoptathatod is gyakrabban, a tej mennyisége a kereslettől is függ, ha mindig adsz tápszert, nem fog több tejed termelődni. Éreznie kell a szervezetednek, hogy kell még. Legyél türelmes, nem megy ez egyik napról a másikra. Sok sikert és kitartást kívánok :)
2018. jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha kipumpálom összesen a kettőből egy újnyit kapok tehát ő is kb ennyit ehet belőlük és azt hiszem,hogy unja még ezt a kicsit is kiszívni mivel a cumisücegből gyorsabban jön a tej. Ekkor kezd el orditozni:(
2018. jún. 5. 17:43
 4/6 anonim ***** válasza:
A baba tobbet ki tud nyerni, mint a pumpa. Ha tudsz fejni, akkor van ott tej! Nekem az elso idokben (ertsd, hetekig) szinte folyton mellen volt a babam, le se lehetett tenni. Ha el is aludt kozben, ha csak megmoccantam, mar szopizott is tovabb. Ezzel annyira jol beinditotta a tejem, hogy vegul hasfajos is lett a sok szopizastol, es most mar 14 honapja szopizik :) Nekem is volt, mikor el akart menni a tejem, 1 honapos koraban szinte teljesen elapadtam egy hirtelen stressztol, de a babat hagytam annyit cicizni, amennyit akart, ittam literszam a folyadekot, meg szoptatos teat is iszogattam, van egy homeopatias bogyo is erre, amiben nem hiszek amugy, de placebokent is hat :D A lelkiallapottol is fugg am a tejtermeles, ne izgulj miatta, hogy keves, a tappal biztos nem fog ehezni, akkor sem, ha ordit, hogy o inkabb cicit szeretne, de abbol meg egyelore esetleg kevesebb jon. Hadd probalkozzon, es majd ettol lesz tobb! Sok kitartast es boldog pillanatokat kivanok!
2018. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodad:)
2018. jún. 5. 23:15
 6/6 anonim ***** válasza:

ha kell, félóránként-óránként tedd cicire. már ha akarsz szoptatni. csinál magának tejet ;)

ha nagyon nincs, DE te akarsz szoptatni, akkor létezik az sns szoptanít készülék. Így ciczik és tápszert is kap közben, tehát megvan a mellnek a szükséges ingerlés, és előbb-utóbb beindul rendesen.

még csak 2 hetes! ;)

2018. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!