Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma már mindenki igény szerint...

Ma már mindenki igény szerint szoptat?

Figyelt kérdés

Nem vagyok gyakorló anyuka, én csak kíváncsiskodom a témáról.


Korábban a 3-4 óránkénti etetés volt a javasolt, azt tudom. Most meg sok helyen olvasom, hogy igény szerint, minden apró nyűgösködére mellre kell tenni, és ha nem így teszel, akkor rossz szülő vagy. Hiszen ez alig 13-15 alkalom naponta...


Őszintén én sokkot kaptam ezt olvasva. Mert én úgy érzem ezzel lehet egy hét alatt egy anyukát rögtön tropára tenni.

(Persze, nyilván a tej belöveléshez szükséges, de én az utána való időszakra gondolok)

Én laikus fejjel, nem anyukaként rendszer párti vagyok. És az igény szerintiben nincs rendszer.


Kérlek titet anyukákat, hogy meséljetekc hogy is van ez, és miért olyan jó? És miért lesz rossz anya valaki, ha 3 óránként szoptat?


2018. jún. 22. 15:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Elméletben szép,hogy 3 óránként de ezt a baba nem olvasta... bizony megéheznek korábban is (és persze később is)

És ha éhes bármit is csinalsz bizony vigasztalhatatlanul sír. Te hagynád a babád éhesen vagy szomjasan mert még maradt 42 perc 3 óraig?

Van,hogy kevesebbet kér,van hogy többet. Figyelni kell a baba jelzéseit. Könnyen kivitelezhető.

2018. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha igény szerint szoptatsz (és van elég tejed), akkor a babák maguktól is kialakítanak egy kb. rendszert és 2-4 óránként esznek. Ahogy a felnőttek bioritmusa is eltérő evés és alvás terén és mondjuk hétvégén ha megtehetik eszerint is csinálnák a napjukat és nem az órát néznék, hogy mások szerint lehet-e már enni vagy aludni, nincs ez másképp a babáknál sem.
2018. jún. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
3 hónapos és szoptatom. Nem igazán nézem az órát, de kb. 3 óránként eszik napközben. Nem szoktam megvárni, amíg sír az éhségtől, ha már dugdossa ki a nyelvét és nyugtalankodik irány etetni. Napi 5x eszik (éjszaka 12-13 órát alszik és egyszer kér enni).
2018. jún. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Persze én sem úgy képzeltem,hogy még van 30 perc vissza, de már éhes akkor ne adnék neki enni.

Számomra inkább a "bármi van tegyük azonnal mellre felfogás" tűnik furcsának. Illetve, hogy nyugodtan aludjon el közbe és ha akarja 10 perc múlva kezdje újra. De mi van ha ezt csinálja egy órán át?

Akkor anyuka egész nap ül a székben a karjában a babával?


Félreértés ne essék nyilván csak érintőlegesen ismerem a témát és nem ástam még bele magam. Ezért vannak esetleg butácska feltételezéseim, de gondoltam, hogy itt lesz sok tapasztalt édesanya, aki elmondja nekem "merre van arra" :)

2018. jún. 22. 15:27
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

Hát, ha akarsz szoptatni 1-2 hónapnál tovább, akkor érdemes, mert így áll be a tejmennyiség, amennyire szüség van a babának. Ha ritkábban adod, mint ahogy kérné, egyrészt lesz egy sírós babád, mert éhes lesz szegény, másrészt nem kap elég ingert a melled, mert kevesebbszer adod, mint kellene.

Azt írod, az elején megérted, de egy hét alatt ezzel tropára lehet tenni valakit. Nos, az "eleje" az nem egy hét, hanem 6 hét, ennyi idő kell, hogy beálljon a mennyiség. Egyébként annyira nem megterhelő, úgyis neked is pihenni kell elsősorban ilyenkor, ezt megteheted a babával a melleden is ülve/fekve. Az enyém másfél-kétóránként kérte a cicit az első 1-2 hónapban.

2018. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%
1es vagyok. Az én babám 5 hetes és mondjuk múlt éjjel 7:30tól reggel 6ig aludt és 3x evett ez alatt. Egyetértek azzal is,hogy nem kell megvàrni a sírást. Nálunk éjjel pl nem sírt meg soha. Jelez,eszik,alszik
2018. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
5-ös vagyok. Ja hát igen, az első 3 hónapban ilyen 45 perces etetések voltak. Bealudt, elpilledt stb. Az a helyzet, hogy ezzel én nem tudtam mit kezdeni, ébresztgetés ellenére aludt tovább, ha letettem, és mondjuk negyed óra múlva felkelt, akkor meg úgy tudott üvölteni, hogy esélytelen lett volna nem adni neki.
2018. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
60%

Én is iszssz. A babám 2-4óránként eszik. Tehát ha alszik,fel nem ébreszteném azért, mert "enni kell". Kivétel volt ez alól az első 3hét, mivel kis súllyal született és meglehetősen aluszékony volt,ezért akkor kénytelen voltam keltegetni, hogy egyen. Amúgy nem biztos, hogy a babád minden nyűgjére a cici a megoldás. Az én babámat pl. nem lehet megnyugtatni cicivel (pl.oltás,vérvétel után). Tehát nincs is 13-15* cicin egy nap:)

Mostanában hajlamos bealudni a szopiba, azért én megsimagotam a buksiját,ha látom, hogy csukódik le a szeme, mert ha rövid ideig szopizik, akkor megéhezik 1óra múlva is és mindig csak az előtejet fogja kiszívni,ami hasfájáshoz, súlygyarapodás elmaradásához vezethet.

2018. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%
Az igény szerinti szoptatás NEM azt jelenti, hogy azonnal mellre kell tenni, ha sír. Legalább 2 óra hosszát várni kell a két szopi között! Egy kisbaba nem csak azért sír, mert éhes! Sírhat, mert melege van, fázik, fáj a hasa stb. Ha a hasa fáj, és még etetik, akkor még jobban fáj majd neki.
2018. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ezekszerint nem úgy kell azért ezt elképzelni, hogy úgyis állandóan éhes lesz. És nem egy rémálomként kell ezt elképzelni, hogy mást sem lehet csinálni mellette... ezekszerint így is van időtök azért más dolgokra is. Nyilván nem úgy, mint baba nélkül, de az nem is erre a lapra tartozik.

Vagyis belefér egy főzés, vagy mosogatás ilyesmi.


Akkor valószínűleg én valami nagyon rosszul fogalmazott cikkekket olvashattam. Mert amit ti leírtatok abban semmi rosszat nem látok

2018. jún. 22. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!