Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Muszáj fejni ilyen esetben?

Muszáj fejni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Bizonyos okokból csak egyetlen egy mellből próbálok szoptatni .Már 3 hetes a pici .Gyógyszer miatt 3 napos korától nem lehetett cicin (kórházi kezelés műtét stb nálam) a baba tápszeres lett .Gyönyörűen fejlődik is .Viszont pár napja az az egy működő mellem sárga cseppeket kezdett el "gyártani " . Azonnal mellre raktam a babát és egyre többet és többet. Hogy legalább az a pár csepp jusson be. Vettem egy elektromos mellszívót ami viszont bármennyit gyötröm a mellem csak pár cseppet szív le de már sebessé tette a cicim .A baba viszont nem fáj,mármint imádom ha cicin van .Ma etetés előtt mellre raktam és mintha nagyokat kortyolt volna néha. Jó sokáig cicin volt. Kb1,5 órát. Aztán letettem aludni

Nagyjából 20 percet aludt és felkelt akkor adtam tápot de kevesebbet is evett mint máskor. A mellem nem folyik csak ragacsos nedves a bimbó és kis sárgás cseppek vannak rajta . Fogalmam sincs mennyit termel ha termel a pár cseppen kívül .Létezik,hogy a baba tud már mennyiséget szopni vagy csak elfáradt szopizás közben??? A fejést muszáj erőltetni??? Nekem nem esik jól mert tépi a bimbóm és csak pár csepp produkció van .A kézi fejés meg nekem nem sikerül. Lehet hogy van valamennyi tejem vagy csak áltatom magam ????Nagyon szépen köszönöm ha segít valaki !



2018. júl. 14. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
NEM muszáj fejni! De ha van tejed, akkor azt 10-15 perc alatt kiszívja a baba. 1,5 óra alatt csak cumizik, nem szopik. Amit írsz, az alapján nincs tejed és kár erőltetni.
2018. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Van egy kevés tejed. Tápszerezés előtt mindig szoptasd meg a picit, így növekedni fog a tejmennyiség.

A legjobb lenne ha svéd pohárral, kispohárral, szoptaníttal, kiskanállal kapná a tápszerpótlást, hogy ne legyen cumizavaros és továbbra is elfogadja a melled.

2018. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az egy működő mellemen is olyan a bimbó,hogy teljesen befordult uh bimbovedo alapból rajtam van,így cumizavar nem áll fent . Ettől féltem,hogy felesleges . Pedig bevallom úgy megörültem 😐😐
2018. júl. 14. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:
A cumizavar nem attól függ, hogy rajtad van e a védő vagy sem. A cumisüvegből nem kell a kicsinek küzdeni, hogy jól lakjon viszont a cicin meg kell küzdeni. A cumizavaros babàk 10perc után sírnak a cicin vagy nem fogadjàk el.
2018. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az Edesanyak szakertoi csoportban a facebookon szoptatasi tanacsadok is vannak, erdemes lenne ott feltenned ezt a kerdest. Ismerek olyan anyukat, es rajta kivul

is hallottam mar olyanrol, aki csak egy mellbol szoptatott, megis kizarolagosan, es sok ikres anyuka is gond nelkul szoptat tapszeres potlas nelkul, tehat a mennyiseget tekintve egyaltalan nem lehetetlen, szuper, hogy a babad elfogadja, akar teljesen at is tudnatok allni ra, es elhagyni a tapszert. A komfortszopizast is szuperul csinalod, hogy hagyod neki, egyreszt mert igy jut el a hatso, zsirosabb tejhez, ami a sulygyarapodasat segiti, masreszt mert minel tobb inger eri a mellet, annal tobb tej termelodik. Az uhszulotteknek termelodo anyatej sargasabb szinu termeszetenel fogva, kesobb lesz csak feherebb.

2018. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja es az, hogy jon belole, el is fogadja, es meg raadasul kortyolni is hallottad, azt jelenti, hogy BEINDULT a tejtermeles, az pedig, hogy ilyen sokaig es gyakran keri azt mutatja, hogy most szaporitja fel maganak a megfelelo mennyisegre. Egyaltalan nem felesleges mellre tenni, egyebkent is minimum 40 nap kell a tej elapadasahoz es meg akar 1 evig is visyzahozhato (!), ha a baba megis el kezd szopizni. En biztos, hogy nem adnam fel a helyedben. Egyebkent az e-lactancia.org on meg tudod nezni, hogy annal a gyogyszernel tenyleg nem szabadott volna szoptatni, a legtobb gyogyszernek van szoptatasbarat alternativaja. Az, hogy tudsz-e fejni es mennyit semmit nem jelent, a baba sokkal hatrkonyabban tud szopizni, a fejes sokaknal nem mukodik, nem valtja ki atejleado-reflexet, mig a baba vigan szopizik, en is felhagytam a fejessel. 28 honapjaszoptatok. Hajra!
2018. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
na már 20ml lejött az 1 ciciből!!!!!
2018. júl. 15. 14:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Sírtam örömömben !! Nem adtam fel és bíztam a testemben. Úgy látszik megérte!! Mindem csepje kincs ! Ha csak ennyi marad os boldog leszek . Arról nem beszélve,hogy fantasztikus érzés szoptatni. Leírhatatlan boldogság,ahogy a baba eszik. Ha csak kevés is van de az is jár neki .Együtt küzdünk monden cseppért.
2018. júl. 15. 16:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, ne add fel! :)

A mi kislanyunk is csak 1 cicibol eszik, 7 honapos. A masikat mindig lefejem geppel, es megy a tejtesonak.

Szoval en egy mellbol fejek egy nap kb. 1 litert, a masikbol meg eszik a kislanyunk. 8 kg, tehat kb. 1,2 litert szopizik egy cicibol egy nap.

Legyen minel tobbet cicin, hatha sikerulne teljesen elhagyni a tapszert. Kezzel es kezi mellszivoval en sem tudtam fejni, sokat probaltam, ami bevalt: Horigen mellszivo.

2018. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!