Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért akkora gond ha tápszeres...

Miért akkora gond ha tápszeres lesz a baba?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy sokan nagyon kétségbe esnek ha nincs vagy kevés tejük van és kell a babának tápszer. Ma már biztos jó tápszerek vannak. Én most 23 hetes vagyok de egyenlőre nagyon idegenkedek a szoptatás gondolatától,az egész szituációtól.Én biztos nem haragudnék ha tápszer kellene. Persze ha lesz tejem minden masszírozás meg macerálás nélkül akkor szoptatom.

2018. júl. 17. 07:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Amint szülsz, tehát anyává válsz, onnantól kezdve a legjobbat akarod a gyerekednek. A gyereknek pedig az anyatej a legjobb. Ez az egész egy ösztön.
2018. júl. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

Ezt én sem tudtam sokág, de egy jó tanács.

Egyenlőre : egyenlő részre osztani alamit

egyelőre : most egy darabig


( Ha már magyarok vagyunk ugye )

2018. júl. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

Ha van előtted az asztalon 2 fej saláta, amiből az egyiket a kertedből szedted, friss, zöld, ropogós, illatos, tudod, hogy nincs benne semmi káros anyag, hiszen te gondoztad, te locsoltad; a másik pedig egy japán porokból és vízből előállított, természetellenesen zöld, illat nélküli műanyag, melyiket választod?


Utóbbit is meg lehet enni, persze, jó eséllyel bajod sem lesz tőle, de akkor is műanyag.

2018. júl. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Mintha magam olvastam volna. Olyan érzékeny volt a bimbóm, ha a férjem csak rànézett már attól rosszul voltam nemhogy egy baba csüngjön rajta. Utàna sajnos nekem nem indult be. Pedig 6hetet feküdtem a fiammal és nonstop rajta volt. Borzasztóan éreztem magam miatta. 20-30volt a max. De persze a tápszerrel is jól lakik és eddig szerencsére semmilyen negatív tapasztalat nincs vele.
2018. júl. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Húú, kockázatos ilyen kérdésre válaszolni :D de van vélemenyem, szívesen leírom.


A tápszerről:

Van, amikor már nincs más megoldás. Akkor csak nem hagyja senki éhezni a gyermekét.

Vagy mégis?- családon belüli esetet írok le, hogyan hat egy édesanyára korunk megbélyegzése, ha valaki nem tud szoptatni (a nem tudot is már sokan kétségbe vonják).

Szóval adott egy édesanya, baba világra jötte után a szülészeti osztályon. Hulla kimerült a nehéz szülés után, tudjuk, hogy a totális kimerültség nem kedvez a hormonális folyamatoknak, a szoptatás ilyen+ minden anyának máskor, máshogy indul be a teje, senki nem gép. Csecsemős nővérke 3 óra után baxogatta, hogy éhezik a gyerek, kéne produkálni valamit. Na a fáradt anyuka erre még be is stresszelt. Teje nem volt 3-4 napig. Napi szintű ordítozásnak volt kitéve, a baba is állandóan sírt. Tápszert azt meg nem adhattak neki, amíg a gyanu is felmerül bennünk, hogy anyukának van teje, csak szimulál.

Nagy nehezen lett tej, haza is mentek a kórházból, ekkor jött a család. Közölték vele, hogy rosszul szoptat, rosszul pelenkáz és fürdet, úgy általánosan mekkora szar anya. Újabb stressz. A hölgy vissza is szokott a cigire.

Tudjuk, milyen káros a nikotinos anyatej, vagy 14x durvább ha igy kapja a baba, mint nagzati korban.

Néhányan észleltük, hogy bizony dohányzik, bizony kihat a gyerekre, inkább tápszerezze. Nem. Ő marad az anyatejnél, mert különben mit mond a családnak, mit mond a védőnőnek. Mondtuk neki, hogy oké, de mérgezed a gyerekedet ember. Az nem, a tápszer nagyobb méreg, mint a nikotinos anyatej.

Végül egy szoptatási tanácsadó és egy pszichológus segítségével átállt a tápszerre, ma már hozzátáplál.


De ezen lehet, hogy át sem kellett volna mennie ha a környezete az elejétől fogva támogató vele. Ha a tápszert nem a műtrágyával hoznák összefüggésbe.


:( korunk egyik tök átlag története

2018. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na igen,őt tönkre tették rendesen! Az hogy a környezetem hogy áll hozzá, az szerencsére nem érdekel. Ha bármelyik családtagom kötekedne bármi miatt ( de nem fognak, nem olyanok) úgy elzavarom mint a huzat, akkor többet nem kell jönni és akkor nem látja mit meg hogy csinálok.
2018. júl. 17. 08:20
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Az egyik oka hogy a tápszer drága, míg a tej ingyen van. És a többség azért nem kőgazdag, amin lehet spórolnak.

A másik hogy elvárás. Megy a rosszanyázás ha nem tudsz vagy ne adj isten nem akarsz(!) szoptatni.

És a közösség kiveti magából az ilyeneket ugyebár, megvetik, lenézik, kipletykálják.

Amúgy meg bizonyos álláspontok szerint jobb a gyereknek az anyatej. Ebből következik a nép fejében, hogy a tápszer rosszabb, sőt egyenesen rossz, ártalmas stb.

2018. júl. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Aki nem akar szoptatni, pelenkázni, éjjel kelni, az ne szüljön gyereket. Ennyike.

A szoptatás ellen a két legfontosabb érv, hogy a cicike apukáé, és undorító, ha egy csecsemő nyalja. Amikor egy 40 éves, szakállas férfi nyalja, az nem az, elvégre a cicike apucika szexuális segédeszköze.

A másik nyomós ok, hogy apucikának nem lesz tisztára nyalva a lakás, és a szájába rakva a friss meleg vacsora, a baba állandóan az anyján csüng. Úgyhogy a baba lesz szíves alkalmazkodni apucika igényeihez.

Sokkal egyszerűbb tápszerrel kiütni a babàt. A kis szervezetet annyira megterheli az emésztése, hogy nem marad energiája semmi másra. Alszik. Ez ugye rendkívül praktikus, mert anyicuka előbb a lakást tudja fényesre nyalni, aztán apuci farkincáját, mert ez a házasságuk alapja, anyucika erre van tartva. Cserébe kapott egy kisbabát, hogy ku.ss legyen, csak apucika észre se vegye, hogy létezik.

Aki magára ismert, ott alul nyomhatja a piros kezet. 😈

Normális családban nincs abból probléma, hogy 6 hónapig a baba igénye az első, amiért a férj is hoz áldozatot, pl. elmosogat, és ha tiszta zoknit akar, akkor berak egy mosást.

Az pedig régen rossz, ha nem tud nőként tekinteni a feleségére, ha szoptat.


Az meg a legrosszabb hozzáállás, hogy hiába lesz tejed, te bizony csak akkor szoptatsz, ha nem lesz macera. Kb. mintha csak úgy akarnál vezetni, ha nem kell hozzá Kresz tanfolyam. Mindkettőt tanulni kell, és addig nem lesz se jó, se kényelmes.

Csak ilyenkor nincs bennetek gerinc kimondani, hogy nem akarsz szoptatni. Jönnek a kifogások.


De ha nem érzed, hogy ez gond lenne, miért nem vállalod fel, hogy tapszerezni akarod?


Tipikus balkáni mentalitás. Több tápszert adnak el, mint olyan országokban, ahol 6 hét után mennek vissza a nők dolgozni.

2018. júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Érdekes ez lenézés, kibeszélés, rossz anyázás.. Szerintem csak irigykednek :-) Az ismerőseim, akik szoptattak, mind kivoltak tőle. Főleg aki az igény szerinti szoptatást vasztotta. Alig várták, hogy vége legyen. Szerintem jobb a babának egy kiegyensúlyozott anyuka, mint egy idegbeteg, aki többet sír mint maga a baba.
2018. júl. 17. 09:43
 10/20 A kérdező kommentje:
A férjem hozzáállása kicsit sem ilyen mint amit írtál. Szó nincs arról, hogy attól félnék,hogy nem lesz időm másra. De azzal sem értek egyet, hogy azért mert baba van minden mást el kell hanyagolni. Igénytelenné kell válni. Persze,hogy ő az első. Ez nem volt kérdés.
2018. júl. 17. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!