Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes babám egész nap a...

7 hetes babám egész nap a cicimen lóg. Kevés neki a tejem?

Figyelt kérdés

35. Hétre született, ha ez számít, mivel tudom van az a bizonyos 6 hetes növekedési ugrás. De nem tudom, neki a korrigált 6 hetes korától kell rá számítani, vagy most?

Ritkán van olyan, hogy gyorsan végez a szopizással, de akkor általában hamar föl is ébred. Viszont az a jellemző sajnos, hogy szinte egész nap szopizna, sokszor bealszik, van amikor nem szívja, csak cumizik rajta, de ha leakarom venni, akkor felébred, "keres", kidugdossa a nyelvét, szóval nagy valószínűséggel éhes marad. Van, hogy elkezd sírni szopi közben, úgy is, hogy éppen jön tej, úgy is, hogy éppen nem jön.

Tudom valamit rosszul csinálok, mert kb a következő megy: szopizik-alszik-szopizik-visszateszem a kiságyba-felebréd-sír-szopizik.

És végül 3 óra elteltével végre elalszik, olyankor alszik kb 3 órát.

Van hogy elalszik a vállamon, és nem tűnik éhesnek, de amint beteszem a kiságyba sír.


Egyébként 4 kilós.


Más babája is csinálja ezt?

Valamit rosszul csinálok, vagy ez változni fog?

Kevés lenne a tejem, vagy nem elég tápláló? (Ha ez lehetséges), kellene pótolnom tápszerrel? (Már próbáltuk, de kiköpi)

A "keresés" minden esetben éhségre utal, vagy lehetséges, hogy csak cicizni akar?


Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült, de már teljesen tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 24. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Korrigáltan meg a 3 hetes növekedési ugráshoz van közel. 😅 Ha szépen hízik, van elég pisis pelus, ne izgulj!
2018. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Kávéval hogy állsz? vagy normál tea amiben van koffein?
2018. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Pisis pelus van, napi 5-6 biztos. Kakis pár hete több volt, most napi egy, de az olyan, hogy a háta közepéig kakis lesz😀


Napi 1-2 tejeskávét iszok és kb 2 bögre teát+1 szoptatóst.

Sok lenne valamelyik?

2018. júl. 24. 21:38
 4/12 anonim ***** válasza:
Sok a kávé és a koffeines tea. A reggeli szoptatás után-de csak utána, max. 1 kávé. Ha annyira teás vagy akkor gyerektea, vagy gyümölcstea, más semmi ami koffeint tartalmaz. Nyugtalannak tűnik a leírásod alapján.
2018. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Növekedési ugrás. Meg 30+ fok van, szomjas. Nincs semmi baj, mindent jól csináltok.
2018. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Inkább mellőzöm a kávét teljesen holnaptól!

Emiatt lehet nyugtalan? Csak mert ugye a vállamon most is tök nyugisan aludt, es akkor kezdett el mocorogni, aztán sírni, mikor visszatettem az ágyba.

Akkor ha cicizés közben sír, akkor lehet nem is éhes, csak ezzel próbálja nyugtatni magát?


És meddig fog ez tartani? Péntek óta tart.😣

2018. júl. 24. 23:38
 7/12 A kérdező kommentje:
Szomjoltásra nem elég az anyatej?
2018. júl. 24. 23:40
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
persze hogy nem elég a szomjoltásra az anyatej 40 fokban...én télen is mindig kínáltam vizet, és ha csak 1-2kortyot is, de biztos, hogy ivott
2018. júl. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kizárólagos anyatejes babanak nem adunk teát se vizet

Az előtej a vízesebb abból iszik.

Szerintem a kávé sem sok. Én is 2 tejeskàvét iszom.Nálunk hasonló volt a helyzet mint nálatok. ..Pár nap után beraktam magunk közé és azóta végig tudjuk aludni az éjszakát. Apuka is és mi is. 10től 8ig alszik. Egyből felébredek amikor éhes még a sírás előtt. Fél álomban szopik és alszunk tovább.

Lehet nálatok is csak anya hiány van

2018. júl. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, az én babám is 35 hétre született és hasonló problémáink voltak a szopival. Szerintem kicsit még magára kell találnia, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak...idővel biztos beáll majd az éves, türelem.

Az is lehet h a mennyiséget állítja be, ezért akar mindig rajtad lógni. Ha nagyon nem vagy biztos, akkor átmenetileg mérlegen mérd h mennyit evett. Ha megeszi az adagot akkor biztos nem az éhség az oka.

2018. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!