Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet aludni úgy, ha...

Hogy lehet aludni úgy, ha másfél,2 óránként kell etetni a gyereket, hiszen az anyának is van biológiai szükséglete, nagyon félek a szoptatástól emiatt?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom hogy ilyen gyakran kell etetni,nade ez rengeteg- Emellett nem lehet aludnia az anyának. Amint én elaludnék már fel is kelt a baba. Én fizikálisan,szellemileg nehezen viselem a kialvatlanságot (nyilván nem is egészséges),szédülök,hányingerem van,ilyenek. Nem hiába alkalmaztak alvásmegvonásos kínzást sok helyen még az ókori Rómában is, bele is haltak sokan. Nagyon megrémültem.Most vagyok 22 hetes.


Remélem nem bántotok annyira amennyire itt jellemző,mert nem vagyunk egyformák és én sajnos most ezt érzem amit leírtam.



2018. júl. 24. 23:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%
3-4 óránként elég
2018. júl. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Én a legnagyobb hétalvó vagyok, az alvás a hobbim. Na jó nem de egyszerűen imádok aludni. Mióta megvan a lányom nem olyan egyszerű de 3 - 4 óránként eszik csak és utána egyből visszaalszik pont ahogy én is. Egész éjjel talán 1 óra amit fent vagyok vele, így abszolút kibírható. Hozzá kell szokni de mostmár teljesen jól elvagyok azzal az alvásmennyiséggel amennyi jut.
2018. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%
Mellesleg emiatt ne a szoptatástól félj, mert tápszerrel is úgyanúgy etetni kell ilyen időközönként csak amíg a cicit egyszerűen előszeded a hálóingből és a hami tálalva addig a tápszernél vizet kell forralni / melegíteni, megvárni amíg megfelelő hőmérsékletre hűl és utána lehet csak adni. Előbbi egy perc utóbbi gyakorlattól függően 5-10.
2018. júl. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Remélem a fiam is ilyen lesz. Én már kiegyeznék a 3 órával is,habár nekem még az is kevés,nade 2 vagy másfél óra már kínzó. Az az igazság, hogy epilepsziás is vagyok, habár évek óta rohammentes és több orvosi vizsgálat és konzultáció után minden orvos azt mondta hogy vágjak bele a gyerekvállalásba nyugodtan, mégis tartok a hosszú kialvatlanságtól, az extrém kialvatlanságtól, mert az rohamfokozó.
2018. júl. 24. 23:40
 5/31 A kérdező kommentje:
Mikor áll be a kisbabák bioritmusa, mikor lesz az kb. amikor már inkább este alszik és huzamosabb ideig?
2018. júl. 24. 23:41
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

Nekem extra rossz alvó gyermekem van, voltak persze jobb-rosszabb periódusok ,de volt olyan éjszaka nem is egy hogy hajnalig negyed óra-20 percenként kelt, volt hogy majdnem állva elaludtam, feledékeny lettem, ingerült, férjem nélkül szerintem nem bírom ki ,vagyis nem tudom hogy bírtam volna, de felesbe vittük az ilyen időszakokat úgy hogy ő másnap dolgozott..

Kb 2 kezemen meg tudom számolni hányszor aludta át életében az éjszakát.

Kibírható csak úgy ha magam mellé veszem ha nem bírom ,onnantól nyugisan alszik.

Ma 2 és fél éves lassan még mindig kel 2x átlagban.

2018. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Hat epilepsziaval tenyleg masabb a helyzet, mert a kialvatlansag igy eleg veszelyes, mivel noveli a roham eselyet, de gondolom ezt te pontosan tudod. Azert ha 3-4 orankent kell kelni szoptatni, az nem olyan veszes. Vegulis ejszaka egyszer, max ketszer kell felkelned
2018. júl. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
53%
Szép nyugodtan el kell fogadni, hogy ez egy ilyen időszak. Èlvezd ki a pici, puha, illatos testet, mert pár hónap és elillan. A gyermekágyas időszakban ne csak èjjel aludj. Ha elalszik a baba, feküdj le te is. Nyugodtan alhatsz nappal is. Napi 1 adag mosást indíts el, amíg az megy, csináld a házimunkát. Amúgy pihenj, amikor csak lehet.
2018. júl. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak 3 hónapig szopott a fiam, most 14 hós, nem eszik éjjel, mégis 5-10 kelés van minden éjjel.

Nem a szoptatáson múlik, attól ne félj.

Szoptatástól függetlenül lehet jó és rossz alvó is.

2018. júl. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szoptatástól függ mondjuk ott gyakoribb hogy sűrűn van cicin, de tápszerrel is 2-3 óránként etetsz és ebbe benne van az etetés is büfi pelusizás köldökcsinkápolás szóval kb 1,5 órád van valamit csinálni este is.

De ez nem tart sokáig előbb utóbb kimarad egy esti étkezés aztán mégegy.... persz ez nem azt jelenti hogy teljesen át tudjátok aludni az éjszakaát de lehet 1 évesen márcsak egyszer kel enni.

A legstrapásabb az első néhány hét nem véletlenül szokták ajánlani hogy legyen segítséged pl anyukád és a párod is jó ha otthon van pl 2 hetet hogy összeszokjatok és ő is tud segíteni. Szülés után az ember gyenge fáradt a nemalvástól fáj itt ott.

Menni fog neked is nyugi!

2018. júl. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!