Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akiknél nem szokott le magától...

Akiknél nem szokott le magától a kicsi, hogy hagytátok abba a szoptatást?

Figyelt kérdés

Bekentétek valamivel a melleteket? Vagy milyen módszert alkalmaztatok?

Szeretném mihamarabb leszoktatni, kérlek, adjatok tanácsot.


2018. júl. 27. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Azért szerintem ez durva ötlet,hogy bekenni valamivel...
2018. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Hát fogod és elveszed, többet nem kapja oda. Miert mégis hogy kéne...? Majd idővel rájön, hogy nem kapja meg többet aztán kész!
2018. júl. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a lányomat 2 éves korára szoktattam le. Lefekvéskor volt még szopi. Először 2 naponta kapott, majd kis idő múlva 3 naponta, majd 4 naponta. És mire úgy éreztem, hogy már nem fog többet bedurrani a mellem arra többet nem kapott. Ő mondjuk nem hiányolta annyira.

A másik lehetőség a fokozatos elválasztásra, a rövidebb ideig szopizhat. Pár napig mondjuk 4 perc aztán 3, 2, 1 és többet nem kap.

2018. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem elkezdte 2 évesen,hogy szopi után megharapott. De durván. 16 foga van...Szóval kapott pár nap ultimátumot. Mindig elmagyaráztam neki,hogy fáj,nem szabad,stb. Nem vette komolyan. Úgyhogy nem kapott többet. 1 hétig volt sírás,de úgy érzem,megkapta,amire szüksége volt. Nagyon sokáig 2 óránként szopott nappal,én rengeteget fogytam. De igazából az első hetekben nekem jobban hiányzott,mint neki,az az igazság.
2018. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is pár hónapja szoktattam le másfél évesemet. Nekem azt tanácsolták, h egyszer csak ne adjak neki, és kész. Lessz cirkusz meg hiszti, de max egy hétig. Én ezt túl drasztikusnak gondoltam, mivel még napközben is kérte kétszer háromszor. Így én fokozatosan szoktattam le, először a nappaliról. Ha eszébe jutott, eltereltem valami játékkal, innivalóval vagy nasival a figyelmét. Aztán jött az éjszakai, az kb 3-4 napba telt. Volt sírás, de mindig egyre rövidebb ideig. Végül az estit hagytuk el legkésőbb, de az már nem volt olyan nehéz, mint az éjszakai. Következetesnek kell lenni:) Remélem tudtam segíteni, kitartás!
2018. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Megpróbálom fokozatosan.

2018. júl. 29. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyik magától leszokott másfél évesen, fokozatosan elhagyott egy-egy alkalmat kb. havonta a napi 5ből (amire anno szintén magától állt rá), utoljára csak az esti maradt. Azt hittem, a másiknál is így lesz, de ő még két évesen is sokat kelt éjszaka, nekem már mindenem fájt, sokat fogytam... azt hittem, nagy hiszti lesz (mert 10 hós köra körül volt egy hét kényszer-kihagyás gyógyszerszedés miatt, ami nem hatotta meg és egész éjszaka fent voltunk minden nap), de ekkor már simán meg tudtam beszélni vele egyik este, hogy "már nagyfiú vagy, a tej elfogyott". Ettől függetlenül sokáig, még majdnem másfél évig tartott, mire fokozatosan átaludta az éjszakát és ha kelt, mindig keresett, jött utánam hozzám bújni.
2018. júl. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!