Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejjek vagy sem?! Nem tudom...

Fejjek vagy sem?! Nem tudom szükséges-e de a környezetemben mindenki "nagyon tudja" hogy mi lenne a jó de én nem értek egyet velük.

Figyelt kérdés

4 hetes babám nagyon szépen szopizik, súlya is jól gyarapodott. Születése óta 1kg-t hízott.

Iszisz de kb. majdnem mondhatom hogy 3 óránként eszik este van az hogy 2 vagy 4 óránként.

2-3 hét körül volt növekedési ugrás mert 3 napig folyton a cicin lógott de beállt azóta újra a közel 3 óránkénto evésre. A problémám az hogy mindenki piszkál azzal hogy miért nem fejem a tejem. Szerintem nagyjából teljesen megeszi ami kell neki illetve ha én mindig fejném több lenne ergó folyton fejhetném. Nem?

A mellem reggel keményebbek de átlagban nem azok normálisak nincs bedurranva a csatornák mint 1 héten. A pici sem szokott sírni szopi után és csak cicit kap tápszert nem. Anyós szerint ha most nem fejem elapad a tej és később nem tudok szaporitani rajta. Illetve ha nem kemény a mellem és nem érzem h dőlne a tej az gond.

Az tény van olyan amikor sűrűbben kér cicit akkor mindkét mellből kap ha úgy érzem hogy az egyikből már nem jön úgy de ez is ritkán van.

Másik kérdés az hogy az első tejet szépen szívja de honnan tudom hogy a hátsó tejet is jól kiszivja? Hogyan segithetnék neki h a hátsót is szívja? Mert amikor "dolgozni " is kell és már nem jön könnyen megáll a drágám vagy bealszik. Kis súllyal született baba most a hízással vagyunk 3200g-ok.

Köszi a válaszokat!



2018. aug. 1. 09:16
 1/8 batta80 ***** válasza:
90%

Ne törődj senkivel, hallgass az ösztöneidre. Amikor valaki kéretlen tanácsot ad, csak bólogass, mondd, hogy rendben. Téma lezárva.


Különben én sem fejtem (csak amikor mennem kellett valahova, és más vigyázott a bébire, akkor fejtem le előtte egy adagot, hogy a férjem meg tudja etetni)

Sosem gyulladt be, sosem apadt el, csak amikor én akartam, gyönyörűen hízott, amelyből arra következtettem, hogy a zsírosabb részét is kiszívta.

Egyébként a csecsemők úgy szopnak és annyit, ami nekik jó.


2,5 évig szoptattam, és a végén magától elapadt.

2018. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Hasonló helyzetben nem fejtem, max akkor, amikor be volt gyulladva a cicim (ez sajnos többször előfordult), de akkor is elsősorban a gyerkőc oldotta meg.



13 hónapos koráig cicizett, végül magától hagyta abba. És a tejem is utána néhány nap alatt lényegében elapadt.

2018. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen felesleges fejni, ha van elég tejed.

Az enyém meg se itta üvegből. Másfél éves, és nem tud inni cumisüvegből. Pohárból igen, szívószállal is, de a cumisüveggel nem tud mit kezdeni. Úgyhogy amit eleinte fejtem, az egy idő után szépen ment a mosogatóba. Kínlódjon vele a fene azért, hogy kiöntsem.

Nálam az se gond, ha menni kell valahova, viszem magammal, és megszoptatom útközben. Van két diszkrét szoptatós pólóm, hordozó kendőben úgy lehet etetni, hogy semmi se látszik. Már ha felébred, mert hordozás közben 3 órát is képes volt aludni.

Most már nagyfiú, 16 hónapos, és még szopizik. Lassan el szeretném választani. Nem úgy néz, hogy magától el fog apadni. :)

2018. aug. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges macera fejni. Akkor érdemes ha begyulladna, vagy ha szaporítani akarsz, vagy félrerakni, mert mondjuk apa vagy nagyi is etetné, amíg elmégy valahová. Én inkább olyat ismerek, akik éjjel-nappal fejtek rögtön, hogy tuti legyen elég, aztán begyulladt. Az az optimális és kényelmes (és mellbarát), ha pont annyi van, amennyi kell, növekedési ugrásoknál meg mindig lesz egy pár ilyen nap. Írod, hogy jól gyarapszik, majd egyre ügyesebb, erősebb, gyorsabb is lesz, nem fog bealudni (ilyenkor ébren tarthatod kis csikizéssel, piszkálással, cicid kihúzásával, ha aggódsz, hogy még nem evett eleget).
2018. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha kétségeid vannak, keress szoptatási tanácsadót. Aki SZAKEMBER, nem pedig mindentudó rokonság.


Jól csinálod, hidd le. És a szakember megnyugtat, akkor te sem fogsz ezen kattogni.

2018. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Anyós szerint ha most nem fejem elapad a tej és később nem tudok szaporitani rajta. Illetve ha nem kemény a mellem és nem érzem h dőlne a tej az gond."


Anyósod egy barom, és akkor még finom voltam.

Jól csinálod, ne változtass rajta. Másnak meg ne beszélj a szoptatási szokásaidról, ill. ha kérdésed van, a védőnőhöz fordulj (vagy más szakemberhez). Akkor nem tud beleugatni a mindentudó rokonság, ahogy valaki találóan megfogalmazta előttem.

Ne törődj azzal sem, hogy kiszívja-e a hátsó tejet vagy sem. Ha normálisan gyarapodik (nem az anyós szerint normálisan, hanem a védőnő és a gyerekorvos szerint normálisan), akkor nem kell ezzel foglalkoznod.

A babák sokkal életre valóbbak, mint azt a nagyokos "fölnőttek" képzelnék. Az esetek túlnyomó többségében tudják ők, mi kell nekik és annyit szopnak is, amennyi kell nekik.

2018. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jól csinálod,nyugi! Nem "kell" fejni. Szaporító fejést annak kell csinálnia,akinek nincs elég teje. Neked van.

2 éves koráig szopott a lányom. Voltak hullámvölgyek,pl. amikor 8 hónapos korában megjött a menszeszem,de sose fejtem,és sose pótoltam tápszerrel. Néhány nap alatt alkalmazkodik a tejtermelés mindenhez.

Én is igény szerint szoptattam 3 óránkènt az első 1-2 hétben,majd utána 2 óránként nagyon sokáig. A ciciről mindig maga vált le a lányom,már félálomban. Mindig jóllakva. Ha nem nyűgösködik szopi után,akkor jóllakott. Akkor semmi probléma nincsen. A növekedési ugráskor is csak többet kell cicire tenni.


Amúgy lassan 5 hónapja elválasztottam a lányom,de még mindig van tejem. Ennyit az elapadásról....

2018. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Coffelia ***** válasza:
Keress egy kvalifikált szoptatási tanácsadót, aki személyre szabott megoldást fog ajánlani.
2018. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!