Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van köztetek aki még az első...

Szanyú kérdése:

Van köztetek aki még az első gyerekét ciciztette amikor jött a kistesó?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam még cicizik, éjjel még 3x kel minimum csak hogy cicizzen, sajna köztünk ragadt az ágyban.Jön a kistesó de nagyon félek hogy ezt a két gyermeket így hogy fogom összehangolni.Én szeretném a nagyobbat leszoktatni inkább..szerintem akkor az éjszakát is átaludná már.Tapasztalatokra lennék kíváncsi, de tanácsot is szívesen elfogadok!

2018. aug. 27. 13:22
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ő is velünk alszik.De pont a kirekesztését szeretném elkerülni.Ezért vagyok kíváncsi kinél hogy alakult
2018. aug. 27. 14:02
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Első, valahogy csak összehozták az új babát is, nem?😀


Tegyétek külön szobába a nagyot a picivel együtt. Vagy megpróbálhatod még a kicsi érkezése előtt kitenni úgy, hogy megvárod, míg elalszik a saját ágyában, ha fölkel, csak vizet kapjon. Rég nincs már szüksége éjjeli szopizásra. Ha bemászik hozzátok, következetesen visszaviszed, és mellette maradsz, míg elalszik.

2018. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk a szoptatás kifejezésnél a "cicizés" helyett ...


Ha most fogod leszoktatni, még megúszhatod testvérféltékenység nélkül. Ha akkor akarod, amikor már tudatosodik benne a testvér érkezése vagy már meg is van, akkor lehet belőle baj, a kicsit fogja okolni.


Elmúlt egy éves, el lehet választani, minden hátrány nélkül. Az éjjel 3-szori étkezés már nem normális ebben a korban, megszokás csupán, amit ki kelet váltani egyéb intimitással.

2018. aug. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De félek hogy én ehez lelki gyenge vagyok...egyik nap megpróbáltam a du alvásnál a helyére tenni ..már kómás volt a pelenkázáskor mar le is csukta a szemét..ahogy beemeltem az ágyába felüvöltótt és nem hagyta abba....
2018. aug. 27. 14:06
 5/17 A kérdező kommentje:

Hát én meg pont a szoptatás, szopás szótól mászok a falra de mindegy is...


Egy ideig cumizott akkor jó volt elaludt avval is de egyik napról a másikra kiköpte nem kellett neki...mindenképp a tesó elött akarom leszoktatni a velünk alvásról is meg a ciciről is.Csak nem tudom hogy...

2018. aug. 27. 14:09
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

6

A "szopás" mást jelent, kedves kérdező. A gyermekedet ha a melledből táplálod, akkor szoptatod.

Nem pedig létezik egy E/3-ban, de infantilisen emlegetett testrészed, ami cicike névre hallgat és néha odaadod neki, csak ne vigye messzire ...


Tehát: a név az, hogy szoptatás. "Mászhatsz tőle falra", de ez a szó jelöli a tevékenységet.


A gyerkedet elválasztani a melledről csak te fogod tudni. Ha elapadt volna a tejed, akkor is megtennéd, ha ordít, ha nem.

2018. aug. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Esetleg nincs a nagyobbnak saját szobája?

A férjed is ki fog készülni ebben, nem csak te. Semmi intimitás... a legtöbben mondjuk itt rontják el.

Szoktasd át, de gyorsan a gyereket. A házasságod érdekében is!

2018. aug. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Na ebbe mindenképp bele kellett másznod hogy én cicizésnek hívom.Képzeld még a gyerekorvosnak is aztmondtam hogy cicizik még, na az nem taglalta így le mint te.Azért köszönöm a felvilágosítást az emlőböl való táplálás hivatalos kifejezése ismertetéséért.
2018. aug. 27. 14:34
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű, ha már idáig fajult a helyzet, de muszáj. Vagy pedig bevállalod, hogy éjjelente mindkettőt szoptatod, felváltva vagy egyszerre, négyen alusztok a hitvesi ágyban, és két hét alatt agyatlan zombi leszel a fáradtságtól. Előbb-utóbb megoldódik a helyzet magától is, de az évekbe telik.
2018. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8. Tudom én is nem így terveztem...Igy még csak csak megvagyunk 3 an de 4 en már semmiképp nem fogom igy csinalni...csak ez a lelkierő összeszedése...ajj.Azt sem tudom hogy kezdjem el...
2018. aug. 27. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!