Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ugye akkor is kötődni fog...

Ugye akkor is kötődni fog hozzám, ha nem tudtam szoptatni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos. Sajnos kb csak egy hetig tudtam szoptatni, addig is csak kiegészítéssel.

Ugye ettől még kotodni fog hozzam és szeretni fog?

Tudom hülye kérdés, mert én is azt gondolom, hogy ha valakit szeretetben és odafigyeléssel nevelnek, nyilván kotodni fog, mégis folyton bennem van ez a kérdés :(


2018. aug. 29. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen fog kötődni hozzád.A szoptatás jó a babának, az anyának, de nem ettől fog kötődni hozzád, illetve tápszeres táplálásnál is csinálhatsz olyan meghitt hangulatot.Ne agyalj ilyeneken.A baba érzi hogy szereted ahogy nő egyre több mindent csináltok és egyre jobban fog kötődni.
2018. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván igen. Ne haragudj de ez tényleg hülye felvetés. A tápszeres babák nem kötődnek szerinted az anyukájukhoz?!
2018. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de igen, hülye kérdés. 6 éves fiam van, 3 hétig tudtam szoptatni úgy-ahogy. Imádjuk egymást, tökéletes a kötődés, bizalom köztünk. Sőt, az apját is imádja, pedig ugye ő egy percig sem szoptatta. Nem a szoptatáson múlik az szülő-gyerek kapcsolat.
2018. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

A folyamatos lelkiismereti nyomas es sulykolas miatt hiszi ezt a kerdezo gondolom.

Nem ettol fog kotodni.. hanem hogy figyelsz a szuksegleteire es kielegited oket mindig. Hogy biztonsagot nyujtasz neki stb

2018. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 hónapig szoptattam, most 5 éves a fiam.

Nagyon anyás.


Nem függ össze a kettő, hidd el.

2018. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Az egész szoptatás dolog indokolatlanul túl van misztifikálva, és olyan mérges és szomorú leszek mikor ilyen és ehhez hasonló kérdéseket olvasok, mert ezek bizonyítják, hogy rengeteg nő küszködik emiatt kétségekkel és aggodalmakkal fölöslegesen.

A szoptatás valóban jó dolog, talán még azt is elfogadom hogy a legjobb, de szerencsére van helyettesítője, amivel ugyanolyan jól táplálni lehet egy csecsemőt.

A szoptatás ezen kívül a megnyugtatásra is szolgál, a kisbabák életének kezdeti szakaszában az evés az elsődleges örömforrás. Nyilván a gyakori bőrkontaktus, egymásra figyelés következménye hogy az anya egyre jobban kötődik a gyermekéhez. A baba pedig megerősítést kap, hogy ez a világ reagál az igényeire, így az anya folyamatosan alakul a biztonság megtestesítőjévé. De a kötődés kialakulása nem csettintésre történik, hanem idő kell hozzá.

Röviden: igen, a saját gyereked szeretni fog, ha jól bánsz és törődsz vele. Nem a melleken keresztül szívja magába az anya iránti szeretet. Gondoljunk csak az apákra, ők sosem szoptattak mégis HA törődnek a gyerekekkel igenis nagyon tudnak kötődni hozzájuk. (akik nem azok meg ne fogják a szoptatásra)

2018. aug. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy szeretni fog,sőt imádni! Ettől függetlenül hogy tápszerezed vagy szoptatod,mit gondolsz aki császárral "szül" arra rossz szemmel néz majd késsőbbiekben mert nem is szült igazából hanem csak egy "hasi műtétet" hajtottak rajta végre? Dehogy..

Ha nem megy a szopiztatás nem megy,a sima szülés se megy mindenkinek és mégis van mindkettő esetre több millió/milliárd példa hogy szerető család lesz belôlük.

2018. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, fog kötődni. Tudja ő, ki az anyukája.

Én is csak az első héten tudtam szoptatni, tovább nem. Az elején ráadásul nem is volt annyira anyás. Akkor gondolkodtam ilyeneken.

És most, elkezdődött a szeparációs szorongás, egész álló nap rajtam csüngne, ha lehetne, és nem máson. Mondjuk én ezt kimondottan élvezem, imádom, csak néha nehéz.

Ne aggódj, mert nem lesz semmi baj!

2018. aug. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!