Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik hogy ekkora a tejigény...

Létezik hogy ekkora a tejigénye egy 2 hetes babának?

Figyelt kérdés

Fiam 10 napja született, 3900 gramm és 56 cm volt. A kórházból 3750-el jöttünk haza, ekkor már 90 ml tejet ivott szopinként amit a csecsemős nővérek már akkor sokalltak (azt mondták 30-nál többet ne adjak neki, nem kell neki több és csak a hasa fog fájni ha túletetem, de nem érdekelt, nem akartam éhen hagyni és nézni ahogy sír) de ez folyamatosan nőtt azóta is és ma már 140 milit simán megeszik. Igény szerint van szoptatva, de kb. percre pontosan 3,5 óra telik el két evés között (00:01, 3:30, 7:00, 10:30, 14:00, 17:30, 21:00). Úgy olvastam hogy az ő súlyához napi 585 ml (85 ml/étkezés) a normális, ő viszont 980-at fogyaszt.

Soha nem bukik/hány, normális mennyiséget kakil minden evés után kb. 15-30 perccel, és sokat pisil. Most 3860 grammos.

Létezik hogy ennyivel több a tejigénye egy átlagos babához képest? Nem fog így nagyon elhízni?


2018. szept. 1. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy többre van szüksége egy közel 4 kilós babának, mint egy 3 kilóval születettnek. Sose mértem mennyit eszik, te se tedd! Vagy fejed? Ez esetben se foglalkozz vele. Ő tudja mennyire van szüksége, az anyatej összetétele meg nem fix. Tápszeres táplálásra vonatkozik a képlet! A leírásod alapján nincs itt semmi gond, nem eszik se túl sűrűn, se túl ritkán, egyébként akkor kb 1 hét alatt hízott 110 grammot, ez nem is olyan sok.
2018. szept. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintemnem eteted túl. Lehet, hogy vizesebb, hígabb a tejed,ezért eszik súlyra többet belőle.
2018. szept. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anyatejes babánál nem a tejmennyiség a lényeg, hanem hogy gyarapodjon a súlya. Fogyókúráztatni amúgy sem tudnád, nem adhatsz neki feleannyit, mint amennyit kérne.

Az én első babám evett nagyon sokat, már a kórházban is 80 ml-t, aztán egyre többet, de ő utána sokat is bukott. Nem hízott el, első hónapban több mint egy kilót hízott, utána meg egyre kevesebbet. Szerencsére bennem fel sem merült, hogy ez így nem jó, az orvos is csak mosolygott, mikor mondtam, hogy mennyit eszik.

2018. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!