Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit kell tenni, ha azt szeretn...

Mit kell tenni, ha azt szeretném, hogy kevesebb tejem legyen, de ne apadjon el? (komplikált)

Figyelt kérdés
1 éves múlt a fiam, egy hónapja dolgozom. Az első évben igény szerint szoptattam, azóta csak amikor otthon vagyok. Próbáltam napközben csak kicsit fejni, amikor feszült, de sajnos nem segít. Ma úgy bedurrant a bal mellem, hogy majdnem elájultam, be is lázasodtam. Nem tudtam fejni belőle, se kézzel, se géppel, viszont csak gyűlt a tej, és fájt ahogy feszített. Most hideg borogatás alatt van, és hazajöttem szoptatni, de kéne valami gyógynövény, amitől kevesebb lesz a tejem (mindig túl sok volt)
2018. szept. 17. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

De miért nem apasztod el ha már dolgozol és a fiad se kisbaba?

Ha már dolgozni mentél szerintem a szoptatásról is lemondhatsz, max lefejed neki a maradékot amit mondtál aztán este elalvás előtt odaadod neki, de le kéne választanod őt.

2018. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, a leválasztás nem opció. Már nem kisbaba, tehát nem igényli napközben, de ettől még eszem ágában sincs megfosztani a szoptatás előnyeitől. Azok a szakemberek, akiket hitelesnek tartok, legalább kétéves korig tartó (kiegészítő) szoptatást javasolnak, ehhez szeretném tartani magam. Ha jönne a tej fejés hatására, nyilván nem lenne gond, de sajnos egy csepp se.
2018. szept. 17. 15:12
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Akkor nem jol fejsz. Keress fel egy szoptatási tanácsadót, vagy a védőnőt és kerd meg, mutassa meg a technikát. Vagy vegyél egy mellszívót.
2018. szept. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
1 éves kor után semmilyen pozitív hatása nincs az anyatejnek, a legújabb kutatások szerint, de persze te tudod kinek hiszel, mert a neten mindenféle infót fogsz találni.
2018. szept. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Felháborító hogy ilyet állítasz, ráadásul kártékony is. Egy darab ésszerű indok sincs erre, nemhogy kutatás ami ezt hozná ki. Maradjunk az eredeti kérdésnél: gyógynövény vagy gyógyszer, ami csökkenti a tejtermelést, de nem szünteti meg?
2018. szept. 17. 16:26
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Keresd fel a nőgyógyászodat, biztosan tud segíteni! 😊
2018. szept. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Kereslet kínálat be fog állni előbb utóbb. Kevesebb szopi kevesebb tej
2018. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van, segítségre van szükségem, köszönöm!
2018. szept. 17. 17:18
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Nekem csak Medela kézi mellszívó volt hatékony, de az nagyon! Az utolsó cseppig kiszívta a tejet😊
2018. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Aventet próbáltam, de kézzel fejni jobban megy - beindul a tejleadó, csak ma valamiért egyik se működött. Attól is félek, hogy ha fejek, akkor csak még több fog termelődni
2018. szept. 17. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!