Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás abbahagyása hogyan?

Szoptatás abbahagyása hogyan?

Figyelt kérdés

Még nem tartunk ott, de kiváncsi vagyok ki hogy csinálta, vagy megvártátok, míg a gyerek nem akarta?

1 éves a lányom és 1,5 éves kora körül szeretném már abbahagyni. Nagy cicis, ezért aggódok, hogy hogy is fog menni a leszoktatás.


2018. szept. 23. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Èn megvàrtam, míg nem akarta.

1 èves korig terveztem gondolatban, 1 èves kora után pár héttel abbahagytuk.

Azt hiszem a tej is elfogyott.

Fokozatosan csökkentette a szopik szàmát, végèn csak reggel/este/éjjel volt.

Aztàn reggel elhagyta, maradt este/èjjel.

De leginkàbb éjjel fogadta el a legsimábban.

Az utolsó napokban este már csak megszívta, és kérte is a tápot.

Úgyh sztem elfogyott.

Nem is volt semmi fàjdalmam, miutàn elhagyta a cicizést.

2018. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
En is max. 1,5 eves koraig terveztem szoptatni. Szinten nagy cicis. 20 honapos koratol sok betegseget elkapott, halat adtam, hogy szopik, nem szarad ki, jut bele valamennyi kaloria. 26 honapos volt, mikor azt ereztem, hogy eleg volt. Onnnantol el kezdtem korlatozni, mar nemadtam barmikor. Sokat okvastam a leszoktatasrol, a szoptatasi tanacsadok a fokozatosat javasoltak (ez tobb honap is lehet gyerektol fuggoen) kezdve azzal a szopival, ami a legkevesbe fontos neki, ami nalunk a napkozbdni. Ezt figyelemelterelessel sikerult is elerni. Maradt alvashoz, ebredesekhez. Azota az ejszakai ebredesek csokkeno tendenciat mutatnak, es mivel igy felalomban sokkal pihenteteobb nekem is visszaaltatni, ezert azt egyelore hagyom. Az elalvos szopi lesz a kovetkezo, amit elhagyunk.
2018. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!