Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik egyik napról a másikra...

Akik egyik napról a másikra hagytàk abba a szoptatást, azoknál hogy zajlott le?

Figyelt kérdés

18 hónapos a kisfiam, napok óta csak szenvedek vele, kettőt szív aztán harap. Amúgy is most a szadista korszakát éli, karmol és izomból fejel.

Itt lett elegem, nincs több szoptatás.

Az a gond, hogy ő eddig délben cicin aludt el. Este is még egyszer-kétszer felkelt, félálomban szopizik és visszaalszik. Ma persze semmit se aludt. Extra hisztis és sírós egész nap.

Mire készüljek, hány nap alatt cseng le? Nàlatok hogy zajlott?

Nagyon rossz nézni, hogy ennyire hiànyolja a cicizést, de nekem màr tényleg itt lett elég.



2018. szept. 23. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Az én lányom simán elhagyta egyik naprol a másikra,majdnem 2 éves volt. Egyik este vendégeink voltak és én inkább velük akartam beszélgetni,akkor már a mamuszom tele volt a szoptatással. Nem szoptattam meg akkor ezért kicsit nyügös volt,de elaludt nélküle. Aztán másnap sem kérte már elalváshoz,így szokott le róla.
2018. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

24 hónapos volt a lányom. Elkezdett harapni. Adtam neki 2 hét haladékot. Minden alkalommal elmondtam neki,hogy fáj,nem szabad,nem lesz szopi ha harapsz stb. De mégis harapott. Közbejött egy hányás-hasmenés vírus is. Akkor ő nem ehet semmi tejtermèket,anyatejet sem. Úgyhogy nem kapott többet.


Pár napig sírt utána, főleg este. De èn nehezebben engedtem el a szoptatást,mint ő!! Még mindig,6 hónap után is van tejem....

2018. szept. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 20 hónapos lányomat szoktattam le egyik napról a másikra. Nála úgy ment, betettem a rácsos ágyába, odaültem mellé és játszottunk. 3-4 nap alatt negyed óra játék elég lett ahhoz, hogy belemerüljön (plüss kutya és maci beszélgetnek, gyógyítják egymást, könyvet lapoz, stb.) és magára tudom hagyni. Azután még 15-30 percig elbeszélget, és elalszik. Először kiabált, sírt, nehéz volt hallani, de hosszú távon nem rázta meg. Egy hét alatt már összesen 15 perc elég lett az egész folyamathoz. Következetesen csinálva új rutint tudsz adni neki.
2018. szept. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már 8 hónaposan egyszer csak elkezdte azt, hogy szórakozott rajta, forgolódott, játszott, nézelődött...

Úgy voltam vele, magamtól nem adom neki, ha kéri, jelzi. Hát, többet nem kellett neki...

2018. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Probaltam szep szoval, mesevel, keressel, korlatozassal, mas altatta, hordozva altattam, stb. Nem sikerult, mindig az lett a vege, hogy egy ido utan olyan zombi lettem a faradtsagtol, hogy feladtam, es persze o is nagyon sirt. Bekentem citromlevel 26 honapos koraban. Lenyalta. Bekentem ecettel. elutasitotta. Sirtam, hogy vege. 3 ora mulva lazas lett, nem volt szivem nem adni neki. En nem tudtam hirtelen elvenni, nem birtam a hosszu, orjongo sirasat sem szegenynek sokaig. El kezdtem korlatozni, szabalyokat bevezetni, es a legkevesbe fontos szopival kezdeni, ami a nappali. Kimentunk sokat, eltereltem a figyelmet, aztan mar otthon is ,,csak az agyon cicizunk” lett a barhol helyett. Fontos szerintem, hogy vele is meg legyen beszelve, tudja, hogy mi tortenik. Most 2,5 evesen ott tartunk, hogy nappal mar csak nagyon ritkan keri, sokszor egesz nap egyaltalan nem, nappal mar nem alszik, viszont 6-8 kozott megy aludni, cicin alszik el, de mar volt, hogy 1,5 hetig segitseg nelkul aludt, ugyhogy el tudna ugyis, csak ugy sokkal-sokkal hosszabb.


Ha megis a fokozatossag mellett dontesz, erdemes azt a szopit legutoljara hagyni, amelyik a legfontosabb neki. En csak az ejszakai szopikat akartam beszuntetni, illetve az esti elalvosat, azt szerettem volna, hogy alvashoz egyaltalan ne szopizzon, nappal nem bantam volna. Viszont hiaba kezdtem az ejszakaival, neki az a fobtosabb, nem is ment. Amiota a nappalit kirlatoztam, azota az ejszakaink is sokkal jobbak.

2018. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Este hatkor feladtam. Így még rosszabb volt, hogy délben nem aludt. 😔 Annyira bújt, hogy megadtam magam. Most persze nem is harapott, csak csüngött rajtam és elaludt.

Nem értem, miért ragaszkodik a szopizáshoz ennyire. Eszik mindent, babusgatjuk, puszilgatjuk. Nem tudom, mi az, amit csak így tud kapni. 😔

2018. szept. 24. 09:06
 7/9 anonim ***** válasza:
"Nem értem, miért ragaszkodik a szopizáshoz ennyire. Eszik mindent, babusgatjuk, puszilgatjuk. Nem tudom, mi az, amit csak így tud kapni. 😔" => Megszokás... Családomban meg ismerősök között is van olyan gyerek, aki 3 éves koráig szopott.
2018. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kilenc hónapos volt a kislányom, amikor elmentünk nyaralni.

A sok újdonság, az utazás, az idegen környezet és a vízpart annyira lekötötte, hogy az esti szoptatás alatt elaludt, még mielőtt jóllakott volna.

Éjjel felsírt, de addigra már előkészítettem a cumisüveget, szépen kiszopta az adagját, és visszaaludt.

Attól kezdve nem ragaszkodott a cicihez, csak ha nagyon nyűgös volt.

De két-három nap alatt ez is elmúlt, és simán áttértünk a cumisüvegre.

Az én tejem is elapadt pár nap múlva.

2018. szept. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nem iszik cumisüvegből. Sokszor olvastam, hogy azt kapta meg este, iszik egy kicsit és elalszik.

Ő pohárból iszik vagy szívószàlas üvegből, de azt este, fekve nem lehet odskínàlni. 🤔

2018. szept. 27. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!