Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet megtanitani a...

Hogy lehet megtanitani a babat helyesen szopizni?

Figyelt kérdés

Sajnos keves a tejem, ezert uvegbol potlast kap a babam. Szeretnem, ha csak cicizne kesobb, de ez egyelore nem megoldhato a mennyiseg miatt. Ha cicin van, gyakran abbahagyja a szopast, csak cumizik. Hogy lehetne „ ravenni“ a helyes szopizasra?

Mar voltunk szoptatasi tanacsadonal is, sajnos nem volt tul hasznos.


2018. szept. 28. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
hány napos a babád? ha nem szívja, meg lehet próbálni a bimbóvédőt. az enyém csak azzal tudott enni. anélkül vagy cumizott vagy elaludt rajta. és abból sem mindegy miylet veszel. lehet hogy többfélét ki kell próbálni. És ha annyira nincs tejed, akkor jó ha szaporítod. az is lehet a baj, hogy nem jön vagy nehezen jön.
2018. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Majd rájön, hogy a leghatékonyabb. A tejed akkor is szaporítja, ha csak komfort szopizik.

Sajnos az üveg miatt könnyen ellustul. Megszokja, hogy abból könnyen jön, nem akar a tejért megdolgozni. Először mellre teszed, ugye? Akkor mohóbban szívja, ha éhes.

2018. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Nos, annyit tedd mellre amennyit csak lehet hogy felszaporodjon a tejed. (kereslet kinalat).

Cumisuveg helyett valami alternativ modszert kellene kiprobalni. (fecskendo, sved itato) egyebkent a helyes mellre helyezes nagyon fontos. Neked is el kellene lazulni. lll.hu-n nezz meg szoptatos fuzetet, probalj ki tobb szamodra - szamotokra kenyelmes pozt. En a bimbovedot sem ajanlom. Nehez elhagyni ha egyaltalan azzal menne neki.. Igyekezz a kisbabaddal lenni par napot nonstop ha teheted. Hagyd szopizni, ne foglalkozz ezalatt lehetoleg massal. (hazimunka fozes stb, ezt most hagyd meg másnak)


Ha pihen pihenj te is, a tej akkor termelodik ha normalisan pihensz, nem idegeskedsz es eszel iszol. Ha "cumizik" azzal is ingerel, szaporitja a tejet. Hagyd neki picit meg ha nehez is az elejen. Hidd el, meghalalja magat az a par nap.


En ebben a konyvben talaltam sok szamomra hasznos infot:



[link]

Kitartas.

2018. szept. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Kosz a lepontozast. Csak szolok hogy bimbovedos volt mind a ket gyerekem az elso par hetbrn, es egyik pillanatrol a masikra teljesen siman elhagytam mindkettonel. Cumisuvegbol is ettek, koszonik szepen egyaltalan nem zavart be naluk. Egyebkent nalunk bababarat minositesu a korhaz (ebbol anno mégcsak ketto volt pest megyeben) megis a bimbovedot alapbol.javasoljak azoknal akiknel nehezkesen idnula szoptatas....nem ordogotl valo es hidd el egy jo kis mellgyulladas sokkal tobbet art a szoptatasnak.
2018. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
1es hagyd.... ha Te mint anya valamit máshogy csinálsz mint a tankönyvi és bezzeg anyunak akkor már rossz anyák vágyunk.... Nekem is kévés tehén volt. Bimbovedo segített meg hogy fejtem pluszba ezzel is ingerelve.. beindítva a tejleado reflexet
2018. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kévés tejem volt

Pffuuuu ez a javító a hálálom telefonon..

2018. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Én fiam is bimbóvédős szopis volt. Simán elhagyta.


Lányom cumisüveges volt első 3 hétben. Aztán elhagytuk a tápszert és csak anyatejes lett. Most 13 hónapos és még mindig szopizik :)


A fujfúj üveg meg fújfúj védős tankönyvanyuk legnagyobb szabályait írtuk felül a gyerekeimmel.

2018. szept. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam, mert mindenki hozzaszolasa hasznos volt! A bimbovedot meg a korhazban hasznaltuk, itthon elhagytuk, de lehetseges, hogy kiprobalom azzal, hatha ugy jobban megy.
2018. szept. 28. 23:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Probalj Medela kozepes meretut...nalunk csak az vált be pedig sokat probaltam
2018. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak se ment a szopizás, csak csócsálta, jó sebes is lett a cickóm. Nálunk az volt a gond hogy pici volt a szája, nem tudta elég jól bekapni. 2 hónaposan már tudott rendesen szopizni.
2018. szept. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!