Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy hagyjam abba a szoptatast?

Hogy hagyjam abba a szoptatast?

Figyelt kérdés
Lanyom mar 21 honapos,nagyon cicis,mar o magatol keri. Reggel es este is szopizik no es delutani alvasnal is. Este azon alszik el. Fogalalmam sincs ,hogyan hagyuk el. Hogy fog elaludni? Kerlek segitsetek
2018. szept. 30. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először a délutánit hagyjátok el, tanítsd meg máshoy elaludni. Ha az megvan, akkor lehet a reggelit kiváltani, kapjon kakaót/macikávét/teát helyette. Ha az is megvolt, akkor lehet próbálkozni az estivel. Nekünk az volt a legnehezebb, azt igényelte legtovább, de mivel már el tudott egyedül aludni a délutáni miatt, viszonylag jól vette ezt is. 😊
2018. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Az enyém az estit engedte el először és a legkönnyebben. Az apjával ment aludni és második napra már nem is kellettem hozzá. A reggeli és a délutáni alvásnal még kérte. A délutáni alvásnál mese olvasással váltottam ki. Végig kérdezte, hogy kap-e, de mindig elmondtam, hogy anyának fáj a cicije és meg kell gyógyulnia. Mire "meggyógyult volna", 3-4 nap alatt már egyszer sem jutott eszébe nap közben.
2018. szept. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

19 hónapos volt, amikor nekem lett már nyűgös a dolog. A fiam délben és este szopott még. A reggelit már kiváltottam kakaóval.

Egyszerűen egyik napról a másikra azt mondtam, hogy elfogyott a tejcsi.

Első délben óriás hiszti volt, este már nem.

Ennyi.

Már egy hónap eltelt azóta. Minden este kérdezi nevetve, nevetve válaszolok, hogy tudod, hogy már nincs tejcsi.

Úgy alszik el sokszor, hogy a hasamon felhúzza a pólót, ráfekszik a bőrömre, megölelem, simogatom.

Légy határozott, és ha eldöntöttem hogy vége a szoptatásnak, akkor ne inogj meg. Azzal csak összezavarod.

2018. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Coffelia ***** válasza:
Mi először az éjszakait hagytuk el 25 hónaposan. Megbeszéltem vele, hogy este van, aztán legközelebb reggel a világosban, mert a sötétben már a cici is pihen, hiszen két év alatt nagyon elfáradt. Mostanra elmondja, hogy sötétben alszik a cici :D
2018. okt. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!