Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik tápszerrel pótolnak:...

Akik tápszerrel pótolnak: hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

11 napos a babám, próbálom kizárólag anyatejen tartani de nem tudom... 30-60 percenként eszik nappal és 60-120 percenként éjszaka, teljesen ki vagyok készülve, már csak sírni tudok...


Szeretnék tápszerrel kiegészíteni, mert úgy érzem a kizárólagos anyatejezésnél igenis fontosabb, hogy az édesanya ne legyen depressziós idegroncs...


Szopi előtt-után leméritek a babát és az ideális mennyiségig hozzátesztek tápszerből?


Cumisüveg vagy etetőkanál? Van mindkettő, lefejt anyatejet kapott eddig de az etetőkanalat (medela softcup) valamiért nem akarja elfogadni. Félek a cumizavartól is. :(


Borzasztóan el vagyok keseredve, telis tele vagyok gátlásokkal és érzem a homlokomon a szaranya billogot...


2018. okt. 10. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%

Olyan pici még... Csak 11 napos. Teljesen normális, hogy ilyen időközönként eszik.. Most állítja be magának a tej mennyiséget

Ne haragudj de máris kikészültél? ??? Ettől igazán nem kellene idegroncsnak lenni 11 nap után. ..

2018. okt. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Elmész a dokihoz aki felírja majd. Svéd itató pohárból tudod neki adni attól nem lesz cumi zavaros

De pótolni nem kellene hanem mellre tenni.

Kicsit kitartóbbnak kellene lenni és szedd össze magad

2018. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Nekem már a kórházban is kellett pótlás...szóval otthon megszoptattam/amennyit tudtam 2 mellből/ és 90 ml tápszert csináltam, majd azt adtam neki...nem méricskéltem amennyit megbírt enni pluszba megevett...volt hogy 30 ml-t volt hogy 60at vagy mindet...nehéz lett volna ml-re pontosan kiszámolni, mert nem tudtam előre mennyi az annyi...2-3 hós koráig szenvedtem a szoptatással, de nem indult meg hiába fejtem stb...így teljes tápszeres lett...nem vagy ezért sz*ranya, hogy jóllakatod a babádat...

Nekem nem lett cumizavaros, bár ugye rövid ideig szoptattam...

2018. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

11 napos, most állítja be magának a kellő tejmennyiséget!

És nem csak azért szopizik 60 percenként mert éhes , hanem mert szüksége LENNE a közelségedre!

2018. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ.
2018. okt. 10. 11:07
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha ilyen érdekes elárulom, hogy azért vagyok kikészülve, mert majdnem kivéreztem a szülés után és harmat gyenge a szervezetem. Minden megteszek, mindent, de kevés a tejem és nagyon rossz fizikai-mentális állapotban vagyok.
2018. okt. 10. 11:12
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

Rendben , tehát akkor továbbra is téged kell sajnálni. A nem tudom hanyadik válaszoló vagyok, igen képzeld én is másfél liter vért vesztettem a császár után, ami után másnap már jöttünk haza ugyanis ebben az országban nem tárolják az anyukákat a kórházban. Nyolc, azaz nyolc hétbe telt, mire lett elég tejem de nem adtam fel!

De hidd el , senkit rohadtul nem érdekel hogy mivel eteted a gyereket, csak szemet szúrt , hogy szerencsétlen csak 11 napos de máris a te lelkeddel kell foglalkozni. Mert hogy már kikészültél, oda ne rohanjunk meg vissza.

2018. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező te ugyan az vagy aki tegnap is kérdést írt ki a tápszerről mert plázázni akar? Csak mert a stílus hasonlóan egyszerű...

Figyelj mindenkinek meg van a saját története és hidd el nem csak neked volt rossz vagy nehéz.

Fordulj pszichológushoz ha ilyen depis vagy ...

2018. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szaporitja maganak a tejet

A kozelsegedre van szuksege

Ici-picike gyomra van, tehat sokszor eszik keveset!:)

2018. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

én is idegroncs voltam mi úgy jöttünk ki a kórházból hogy 10 milit tudtam fejni...

én cumisüvegből adtam, szopi után, nekem úgy mondta a védőnő hogy testsúly/10+100 ml az ideális napi mennyiség. Tehát pl egy 2700 gramos babánál 370 ml...ezt osztottam le 6-7el (ő annyiszor evett egy nap) cici előtt lemértem és amennyit evett, a másik felét tápszerrel egészítettem ki a fejadagnak.

És emeleltt fejtem napi 3szor a 7-5-3-1 féle módszerrel, ittam mint egy teve, ettem mint egy malac hogy legyen tejem és próbáltam valamennyit aludni mondjuk ez a része nem nagyon ment....mikor lehetőség lett volna rá fejtem.


amúgy nem kell ráfeszülni, akkor sem lesz semmi ha tápszeres lesz, nem fog kevésbé szeretni. de ha idegroncs vagy az nem tesz jót a kapcsolatotoknak

2018. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!