Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, miért szerettek...

Anyukák, miért szerettek szoptatni?

Figyelt kérdés

Azon kívül,hogy meghitt szoros együttlét a babával. Mert

azt szoptatás nélkül is meg lehet teremteni. Azért kérdezem,mert én most így 1 hónappal a szülés előtt hadilábon állok vele és hátha valaki tud olyat írni ami változtat ezen.



2018. okt. 14. 17:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%

Én a reklám miatt:


"Jó a mamának, jó a babának!"

2018. okt. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Zoequeen ***** válasza:
37%
Szoptatas nagyon jo a kismamanak is es nagyon a kisbabanak hiszem az anyatej erösiti az baba immurendszeret meg tenyleg jobb ha kisbaba anyatejet iszik !!!! Ne tapszerezd inkabb
2018. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Semmiért. Idegenkedtem tőle mindig is, de azert megpróbáltam, de szörnyen kellemetlen érzés volt, úgyhogy a kezdetektől tapszeres és sokkal jobb így, tudom legalább pontosan mennyit evett és nekem sem kell kínlódnom azzal, hogy pl elugranek valahova, de nem tudok, mert rajtam kívül senki nem tudja etetni a gyereket stb.
2018. okt. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És ha mamának nem jó? És az kihat a babára? És egyikőjüknek se jó élmémy mert mindketten sírnak miatta?
2018. okt. 14. 18:17
 5/23 anonim ***** válasza:
38%

A baba miért sírna miatta?

A baba akkor sír, ha éhes

2018. okt. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk kevés jön vagy fáj a hasa tőle.
2018. okt. 14. 18:23
 7/23 anonim ***** válasza:
93%
Mert ingyen van, nem macerás az elkészítése (éjjel nem kell melegíteni, méricskélni), mindig kéznél van, nincs olyan, hogy keveset csomagoltam, vagy otthon hagytam.
2018. okt. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Én azt szerettem a fentieken kívül, hogy praktikus volt. Sokkal könyebb volt elindulni, mint amikor végig kellett gondolni hány étkezést nem leszünk otthon, miket vigyek enni stb.
2018. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

Amikor gyereket vállaltam, megfogadtam , mindig a legjobbat adom neki. Ez az anyatejjel kezdődik már születése pillanatában. Nem azzal teszek jót , hogy veszek drága ruhákat + 5000 játékot, hanem hogy a legfontosabb táplálékot adom minimum hat hónapig. 8 (!) hetet küzdöttem hogy beinduljon rendesen a tejem, majd 2,5 éves koráig tudtam szoptatni. Négy éves , még soha nem volt beteg, utoljára hat hetes kontrollon látta orvos ( külföldön lakunk ).


Nem magadat kell nézni , hogy neked nem jó, ennyire nem lehetsz önző egy újszülöttel szemben. Van aki irtózik a szoptatástól, akkor lehet fejni.

2018. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Az enyémnek a tápszertől fájt a hasa. Biztos van olyan baba, aki az anyatejre érzékeny (tehát akkor is, ha az anya mindenmentesen étkezik), de az elég ritka.

Egyébként tényleg ezek szólnak a szoptatás mellett: jó a baba immunrendszerének, állkapcsának meg még egy csomó mindent fel szoktak sorolni (és a tudat, hogy a lehető legjobbat adod a saját testedből, az anyának is jó), az anyánál oxitocin termelődik, ami egyrészt hamarabb összehúzza a méhet, másrészt a kötődést is elősegíti (igazából olyan mechanizmus, mint az orgazmus, amitől szerelmes leszel), utána viszont álmosságot okoz (éjszaka könnyebben visszaalszol), ingyen van, steril, gyorsan "elkészíthető". A szoptató anyáknál kevesebb a mellrákos.

A fő hátránya az, hogy csak te tudod etetni a babát és nem vehetsz be bármilyen gyógyszert, viszont a csontritkulás veszélye nagyobb (egyél kalciumot).

Persze jó dolog a tápszer, és van, amikor az a jó választás, de összességében az anyatej a tudomány mai állása szerint jobb és miért ne adnád a legjobbat a babádnak, ha megteheted?

2018. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!