Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogyan oldjátok meg az ISZ...

Ti hogyan oldjátok meg az ISZ szoptatást a rokonok, vendégek előtt?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy a szoptatás egy meghitt, intim dolog, nem tartozik a rokonokra és vendégekre, nem is szoptatnék előttük (csak a férjem előtt). "Bújkálni" se vagyok hajlandó, hogy hordozóban vagy textilpelussal takarva oldjuk meg.

Azt se szeretném, amit már javasolt pár vendég, hogy ilyenkor tápszert adjak vagy lefejjem a tejet és cumisüvegből adjam, esetleg cumit tegyek a babám szájába, hogy megnyugodjon.

Nem időre szoptatok, hanem amikor a kisfiam kéri, tehát a vendégeket se tudom úgy hívni "időre". Egyébként is egy-egy növekedési ugrásnál vagy fogzásnál mindegy is az idő, hiszen nonstop cicin van.

Kérdésem nem az egészen pici 1-2 hetes babákra vonatkozik, ahol még mondhatom a rokonoknak, hogy ne jöjjenek vagy ne maradjanak túl sokáig, hanem a nagyobb 3-4 hónapos vagy akár 1 éves babákra.

(Akik saját anyuka és anyós előtt szoptatnak, de ott van apuka és após is, akkor ők közben mit csinálnak ha nincs társaság?)


2018. okt. 15. 14:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Elvonulsz egy szobába.
2018. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én elvonulok a babámml egy szobába. Otthon a legegyszerübb.
2018. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Persze ez evidens, hogy elvonulok, de mint ahogy a kérdésemben is írtam az ISZ szoptatás érdekel. Amikor időpont, időkorlát nélkül és igény szerint szopizik a pici (ami lehet félóra is, de másfél óra is). Ez idő alatt nálatok mit csinál a vendég? Nálunk nagyon türelmetlenek, hiszen azért jönnek, hogy lássák a babát. Ezért is kaptam a "javaslatokat", hogy adjak tápszert vagy lefejt tejet, mert azt előttük is oda tudom adni a fiamnak és közben látják őt és tudunk beszélgetni is, nem unatkoznak.

Még egy kiegészítés: nyilván a kérdésemben a férj nincs otthon és nagytesó sem (vagy nincsen nagytesó), hogy szórakoztassák közben a vendéget.

2018. okt. 15. 14:15
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk senki soha ilyesmire, hogy etessem, nem tett célzást. Ez nonszensz. Három gyerekem van.


Órákat sem ültek nálunk. Anyós pláne 😂

2018. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Bekapcsolom a tv-ét nekik és had nézzék.Pld a szüleimet soha sem zavarta, ha eljöttek és fél órára elvonultam vagy akár többre.Megértették, hogy a baba eszik és ennyi.

Amúgy apud,apósod meg az anyukád,anyósod nem tudnak addig beszélgetni egymással??Felnőtt emberek..

2018. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Simán nekik hátat fordítva szoptatok. 3-4 hónapos gyorsan végez, és érdeklik már a vendégek, ő is ott akar lenni. Később ez még inkább igaz. Lesz pár hét, mikor tart az idegenektől, és egyfolytában az öledben akar lenni. De minél nagyobb, annál kevésbé okoz ez problémát. 8-9 hónaposan ilyenkor már nyugodtan adhatsz neki egy kis gyümölcsöt vagy valamit, nem csak anyatejet kap. Gyorsan megtanulja, hogy mikor van cici, mikor nincs (pl. boltban nem nyúz érte).

Onnantól kiélhetik magukat a nagyik is, és tudjàk etetni.

2018. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Sajnos a szüleim és a férjem szülei is elváltak, érthető okokból külön-külön szoktak jönni.
2018. okt. 15. 14:40
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor időpont, időkorlát nélkül és igény szerint szopizik a pici (ami lehet félóra is, de másfél óra is)."


Másfél órán át szopizik? Na neeeeeee!

Mondd ki, hogy arra vársz ilyenkor a másik szobában, hogy anyósodék megunják és hazamenjenek. :DDDD

2018. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy elvonulok szoptatni. Kissé fontosabb, mint a "vendégek". Babakorban egyébként közeleg a szoptatási idő, lassan szedelőzködjetek, kérlek ...-ennyi.Ha nem egyedül voltam otthon, akkora férjem elvolt a vendégekkel. De párhónapos babás családnál nem illik órákon át vendégeskedni.


Az egy éves meg nem baba, hanem már gyerek. A másfél órás szoptatás csak azért, mert fogzik, egy éveskorban vagy azon túl nem a gyerek igénye szerint való. Az összebújás, intmitás igen, de ennyi.

2018. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szopitr 1,5 h-t

Anyukám, nagymamám előtt szoptatok.

Egyébként bevonulok szobába

Hátat fordítok.de egy idő után már gyakorlatom van hogy mások elôtt nem feltűnően szoptassak..

Persze nem csapom ki a nappaliban amikor vendégwk vannak



De gyakran esik parkban, kocsiban..

A napközbeni szopikat nem érzem különösen intimnek


A reggeli első az szokott különlegesebb lenni.

2018. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!