Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hónapos kisbabám kihányja...

1 hónapos kisbabám kihányja az anyatejet, a tápszert nem. Mindent megpróbálunk. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Még próbálkozunk hogy tudjam szoptatni. 2 hete kezdődött. Orvos azt mondja hogy még ne adjuk fel a szoptatást, nutrilion, gastrostuss nem vált be. Éjjel szopizik és visszaalszik gond nélkül a legtöbb esetben viszont nappal 1,5-2 órát is küszköd, öklendezik szopi után, és sír. Orvossal is beszéltük, hogy ez nem sima bukás. Tápszerrel ilyen probléma nincs. Értem én hogy az sűrűbb... Eddig volt rendesen tejem, viszont apadni is kezdett. Már majdnem minden étkezés él pótolni kell. Eleinte azért kapott tápszert mert kevés volt a tej, aztán szépen beindult, most utána azért adtam neki párszor hogy megnézzem azt is kihányja-e, de azt nem. Szerintem a stressztől... Kezdem úgy érezni hogy lehet, hogy mégsem az anyatej a legjobb, ha gyógyszer kell mellé hogy ne hányja ki. Volt valaki hasonló helyzetben? Valami ötletet tanácsot tudtok adni, amit még kipróbálhatnánk? Köszi szépen.

2018. okt. 17. 12:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat kicsit lecsúszott pár sor. Szóval szerintem a stressztől kezdett apadni.
2018. okt. 17. 12:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Coordinax szirupot adtam, ha jól emlékszem, 18 éve volt. És szoptattam tovább. 11 hónapig. Ötödik hónaptól viszont kellett a tápszer. Aztán hat-het hónaposan gyümölcsök.
2018. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk ez azért volt így, mert nem zárt a gyomorszáj, vagyis refluxa van a kicsinek. Sokáig nem sikerült rájönnie az orvosnak, le is cseréltük. Egy éves múlt, mikor 100% lett, hogy reflux. Diétát kell tartani még most is, kap rá gyógyszert, és bízunk benne, hogy kinövi.
2018. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!