Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől fehéredik ki a mellbimbó...

Mitől fehéredik ki a mellbimbóm, és szúr a mellem szoptatás után?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom, igény szerint szopik. A közelmúltban náthás volt, így kicsit kevesebbet evett és többször voltak telítődve a melleim. Az étvágya azóta helyreállt, de a melleim továbbra is nagyon feszesek, sőtt az egyik szinte minden szoptatás után kifehéredik, nem pöttyös hanem az egész fehér, ha összenyomom jön pár csepp tej. Emellett szúr is és rettentő érzékeny a bimbó, úgy megfeszül mintha fáznék, eddig ilyet nem tapasztaltam. Mitől lehet és hogy tudnám megszüntetni?

2018. okt. 27. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez érgörcs, el tud durvulni ennél jobban is, de szerencsére megoldható. Nekem se a védőnő, se a gyerekorvos se a nőgyógyász nem tudott erről semmit, ibclc szoptatási tanácsadóval sikerült elmulasztani. Nálam a túlzelítettség és helytelen mellretétel okozta. Javaslom neked is egy tanácsadó megkeresését. Addig is tartsd mindig melegen a melleidet, hordj éjjel-nappal melltartót, hogy soha ne lógjon, mert az is ront a helyzeten, ahogy kikerül a gyerek szájából, azonnal csukd vissza a melltartót, és szorítsd rá a tenyeredet, picit nyomd vissza. Fejjél egy kicsit, hogy ne legyen túlzottan tele, és figyelj rá, hogy a babát szoptatáskor szorítsd magadhoz, hogy ne húzza a melledet, és minél mélyebben legyen a szájában.
2018. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, a környezetemben senki se hallott még ilyenről ezért is bizonytalanodtam el hova fordulhatnék.
2018. okt. 27. 18:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen. Nekem nagyon megkeserítette ez az első hét hetet, a végén már szoptatások között is végig görcsölt, mintha átszúrták volna két nagykést a mellkasomon. A "szakemberek" konkrétan hülyének néztek a panaszommal, és azt is látták, hogyan szoptatok, de nem szóltak, hogy nem jó, mert fogalmuk sem volt róla sajnos. Mondjuk az is közrejátszott, hogy a babám túl erősen szopott, feszesebb volt az izomtónusa. A gyerekorvos utólag is kiröhögött, és leszólta a tanácsadót, amikor elmeséltem, mert szerinte olyan nagyon rosszul nem lehet mellre tenni egy gyereket. Szeretném, ha minél kevesebben járnának így, mert ez nekem pokollá tette az első heteket.


Még annyi, hogy a két mellből szoptatást is javasolta, hogy ne terheljem egy alkalommal olyan nagyon csak az egyik oldalt. Kb két két alatt szinte teljesen elmúlt, utána már csak akkor jelentkezett enyhébb formában, ha túl sokáig v túl sokszor szopott, mert már kevesebb volt a tej az igényeihez mérten.

2018. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is szenvedtem ezzel, kb.2-3 hónapos korától 4 hónapos koráig. Nem tudott senki semmit erről, arra is én jöttem rá, hogy ez érgörcs. Ami nekem segített, az a szoptatások utáni szőlőmagpárnás melegítés és a magnézium. Aztán egyszer csak elmúlt. Azóta is szoptatok.Most 13 hónapos, nem jelentkezett újra. Teljesen àtèrzem a helyzeted, egyáltalán nem kellemes érzés. Kitartàs, el fog múlni!
2018. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!