Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha átalussza az éjjelt a...

Ha átalussza az éjjelt a babátok hogyan oldjátok meg hogy ne legyen kevesebb a tejetek? Ugyanis akkor sok idő eltelik az etetések között főleg ha elég neki egy mellből szopni egyszerre. Reggelre nem fáj a melletek?

Figyelt kérdés
2018. okt. 28. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Általában fokozatosan kezdik átaludni az éjszakát, ezért hozzászokik a mell, de hanem, érdemes fejni (egyre ritkábban), hogy ne gyulladjon be.
2018. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

De, fájt, fel is ébredtem rá, olyankor fejtem kicsit, hogy ne gyulladjon be, de nem üresre, mert az megint csak túltermelésre ingerli. Ha éjjel nem szopik a baba, kis idő után rááll a szervezeted, hogy éjjel ne termeljen annyit, de ettől nappal nem lesz kevesebb, ne aggódj.

(A lányom 2-4 hónaposan átaludta az éjszakát, 2 éves koráig szopott gond nélkül. Mikor újra kelt éjjel, egyszerűen odaadtam neki, így egy kis idő után megint termelt a mellem éjjel is, sosem kellett pótolni.)

2018. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes korától átaludta az éjszakát, nem fájt a mellem és sosem kellett tápszer. 😊
2018. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik babám volt ilyen "alvós".

Hajnali 4-kor fejnem kellett mert durranásig voltam. Fagyasztottam és lett egy tejtesója.

Nem emlékszem már, de pár hónapon át így ment.

2018. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként mit jelent hogy átaludja az éjszakát? Picurom 10órát aludt egyhuzamban,(2,5hós)az sok?
2018. okt. 28. 14:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

10 óra átalvásbsk számít


Nem lesz kevesebb, mert éjjel nem szoptatok

2018. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
4 alvasciklus, azaz kisgyerekkorban 6 ora mar atalvasnak szamit, ugyhogy a 10 mindenkeppen. En csak siman a szajahoz toltam a cicit, o meg mikor kicsit kevesbe volt melyalomban, ra is kapott, nekem ez segitett (de mi egyutt alszunk). Fejni max kezzel tudtam volna, de az nagyon lassu, mert a mellszivonk hangos, arra elobb felebred, mint a felalomban szopira. Megkonnyebbulesig fejest javasolnak a szoptatasi tanacsadok ilyen helyzetre.
2018. okt. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent nagyon egyeni, hogy ki hogy reagal az ejszakai szopiszunetre. Van, akinek nagyon lecsokkenhet, nekem is rengeteget csokkent onnantol, hogy kimaradt 6-7 ora egyben, mar nem feszultek egyaltalan. Szoval van azert olyan is, akknek emiatt nappal is lecsokkenhet. Ha ez van, akkor viszont a legtobb esetben a baba felszaporitja maganak ujra, illetve a hozzataplalaskor erdemes a szopikat elobb idoziteni, vagy a hozzataplalastol teljesen fuggetlenul.
2018. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!