Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki tápszerrel pótolja a...

Aki tápszerrel pótolja a szoptatást honnan tudja mennyi tápszert adjon hogy ne hízlalja el a babát? A tápszert előtte vagy utána adjátok?

Figyelt kérdés
2018. okt. 29. 07:13
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Mindig utána add, ha szeretnél szoptatni. Tehát előbb, amíg jó éhes, szopjon, ameddig csak akar, és ha totál üres mindkét cici (akár több körre is visszarakhatod, hatékonyabb tejszaporító, mint a fejés és közben lehet büfizni), utána jöhet a tápszer. A mennyiségét ki kell tapasztalni, de tapasztalatom szerint ha kevesebb van az üvegben, úgyis fogja jelezni, ha még nem lakott jól, míg ha több, hajlamosabb azt is benyelni :) (aztán olykor visszabukja). Az egyik gyerekemtől 3 hetesen kórházban kerültem két hétre, 3 hós korára lett újra csak anyatejes, szóval elég melós tud lenni, de egyáltalán nem lehetetlen. És persze az sem jó, ha kövér, de a veszélyesebb az, ha sovány. Ha kétségeid vannak, mérd pár napig előtte-utána minden etetéskor és utána kérdezd meg a gyerekorvost, az a biztos.
2018. okt. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Utána. Bár az én babám egy idő után csak tápis volt.

Ugyanúgy, mint a cicit, igény szerint adtam, és egyáltalán nem lett elhízott. Ellenben láttam olyan iszsz babát, aki kimondottan dagi volt.

Szóval ezen nem múlik semmi.

2018. okt. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tápszert utána és szerintem nem fog el hízni, igaz könnyű túl etetni, de kevés baba eszi túl magát (Gyerekorvosunk szerint) mivel elég pici a gyomrunk sokáig, így eleinte nem tudják túl enni magukat.
2018. okt. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

mindig utána adom.

Ismerem a "fejadagot". A védőnő úgy mondta, az optimális, ha testsúly/100+100 grammot eszik. Tehát mondjuk ha 3600 gramm, akkor 360+100, azaz 460 grammot egy nap. ha tudom hogy kb 3 óránként eszik, kb 7szer, akkor tudom hogy egy étkezésre 65 gramm körül kell ennie (460/7). Megmérem szopi előtt, megmérem szopi után, és ha pl 30 milit szopizott, akkor kis ráhagyással 40 mili tápszert készítek. én így csináltam végig míg pótolni kellett neki az első három hónapban, közben pedig szaporítottam reggel este szaporító fejéssel. Így egyre kevesebbet kellett pótolni, 3 hós korától csak anyatejet kapott

2018. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!