Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sikerülhet a második gyereket...

Sikerülhet a második gyereket sokáig szoptatni, ha az elsőt nem ment?

Figyelt kérdés

Minél több idő telik el (egy éves), annál inkább azt hiszem, a saját butaságomból nem tudtam szoptatni.

Nem akarom nagyon részletezni, de a babám technikája nem volt jó, plusz a kórházban segítség helyett a bimbóvédőt erőltették. Tejem mindig volt bőven elég. Babám egy időben folyton cicizett volna, ezt nehezen bírtam, utána már nem is kellett, el se fogadta, bárhogy próbáltam.Két hétig sikerült szoptatni.

Nem misztifikálom túl a szoptatást, de azért szeretném rendesen megélni, megadni a második gyermekemnek legalább. Úgy érzem, jobban fel avygok készülve. Kész akár a nap felben szoptatni, iszsz babához alkalmazkodni, szoptatási tanácsadót hívnék azonnal, amint itthon vagyunk, ha kell, ha nem.

Sikerülhet? Valakinek sikerült? Nagyon szeretném tényleg. Már bánom, hogy nem voltak kitartó, nem kértem rendes segítséget (védőnő, gyerekorvos nem segített).



2018. okt. 29. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sikerülhet. Nekem úgy tűnik a leìràsodbòl, hogy nem a ,,butasàgod" hanem a szakszerű segítsèg, informàciòhiàny, esetleg a tàmogatàs hiànya volt az ok.
2018. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a terved jó , lényeg , hogy ne add fel !

Èn nyolc hétig küzdöttem vele, mind a kettőnknek meg kell tanulni, utána 2,5 éves koráig tudtam szoptatni de nem adtam fel , és fárasztó 8 hét volt ... külföldön lakom, itt vannak külön szoptatós klinikák, ahol szoptatás tanácsadók vannak, háromszor voltunk , mind a háromszor két - két órahosszát az nagyon sokat segített.

2018. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám a nővérem nem tudta szoptatni, engem és az öcsém igen. Egyébként én Bimbóvédővel szoptatok már 3 hónapja.
2018. okt. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első gyereket 4 hónapos koráig tudtam szoptatni. Jöttek a kéretlen jótanácsok (3 óránként kell etetni, stb), én hülye hallgattam rá.

A második baba több napot volt szülés után a csecsemőosztályon. Mire hazavittük, addigra megutálta a cumisüveget. Választásom nem volt, szoptatni kellett, hogy egyen. Császár metszés, két hétig csak 3 óránként mehetettem szoptatni: képzelheted, milyen kevés tejem volt kezdetben.

De a muszáj nagy úr, éhen nem halhat. 0-24 rajtam volt az első 4 hétben. Ha elfogadta volna a cumit vagy a kanalat, vagy bármi mást, őszintén szólva valószínűleg feladom. Így maradt az iszsz.

8 hetes volt, mire lett valami napirend, el tudtam mellőle mozdulni, később egyre könnyebb lett. Nagy szabadságot adott, hogy mehettünk a tesóval nyáron mindenfele, mindig volt nálunk a babának ennivaló. ☺

Végül 16 hónaposan választottam el.


A legkisebb most 20 hónapos. Szintén iszsz szoptatom. Még mindig. Vele meg az elválasztás nem megy, úgy néz ki, hogy az érettségi vizsgán is szoptatni fogom. 🙄

2018. okt. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyet többet is. Nem te vagy az egyetlen, aki utólag jön rá, mit kellett volna másképp csinálni :) ha szeretnél ezúttal sikeres lenni, javaslom az lll.hu-t, illetve a Facebookon a Szoptatási tanácsadás - kérdezz felelek csoportot. Elismerem, hogy mindkettő kissé fanatikusnak tűnik (nekem is, pedig 2 évig szoptattam, ebből az első év teljesen igény szerint ment), de tényleg jó és releváns tanácsokat kaphatsz, szoptatási tanácsadóktól ráadásul. Annyi hülyeség terjeng, amivel el lehet rontani, és sajnos védőnők is szajkóznak nem egyet, muszáj magadnak utánajárni. Hajrá :)
2018. okt. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

persze.

az elsot kb 1 honapig tudtam szoptatni.

a masodikat 2,5 evesen alig birtam levalasztani.

a harmadikat megint csak par hetig sikerult...

mindharom csaszaros volt,es a masodiknal mar a szules elott hetekkel omlott a tej a cicimbol.a korhazban is csak cicizett.

2018. okt. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elsőnél 1 hónapos korában műtötték a mellem, mire haza mentem nem fogadta el a cicit.Bele voltam betegedve.

Másodikkal nagy reményekkel indultam, 3 hónap után egyszerűen elfogyott a tejem, nem volt.

Harmadiknál szintén rákészültem.Ismét 3 hónapig sikerült.

Tovább szerettem volna szoptatni, de nem volt elég tejem, pótlás után meg csak ordított a mellemen.

Remélem neked sikerül, de ne érezd rosszul magad ha mégsem.Sok anya nagyon rá tud görcsölni és magát okolja.

2018. okt. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

lll.hu nagyon jó oldal, tudom. Fb csoport, amit valaki javasolt, az viszont meredek nekem. Kiléptem onnan, mert túlzásnak tartom, amit ott csinálnak. Több nőt megbántottak már ott, nem szerettem volna maradni.

Inkább házhoz hívnék majd. Személyesebb. Remélem, sikerül.

2018. okt. 30. 08:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az első gyereket kb. 1 hétig tudtam szoptatni pedig úgy gondoltam nem lesz gond de minden etetés után sírt. Kapott tápszert és utána már nem erőltettem a dolgot,pedig kellett volna már így visszagondolva szerintem ez lett volna a megoldás csak nem kaptam erről elég információt és úgy gondoltam ha most nem elég ezen már nem lehet segíteni. Most a kicsi 2 hónapos és úgy tűnik minden rendben van. Amikor ébren van sokat van cicin de nem vonom meg tőle amikor úgy látom hogy igényli. Ami a legfontosabb, a folyadék bevitelre oda kell figyelni mert az is befolyásolja a dolgot.
2018. okt. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én írtam a facebook csoportot... ezért mondtam, hogy fanatikus kissé. Én is kiléptem anno elég hamar, pont ezek miatt, de azért azt el kell ismernem, hogy sok hasznos infót szedtem össze onnan is. Csak hát igen, van egy stílus, nagyon gáz, amit művelnek sokszor... mindegy, az lll.hu is teljesen jó, hiteles, úgyhogy azzal se tudsz mellényúlni.
2018. okt. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!