Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig “normális” szoptatni...

Meddig “normális” szoptatni egy gyereket? Nálatok meddig tartott?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom, de már kapom a megjegyzéseket, hogy meddig akarom még szoptatni, miért nem kezdem leszoktatni, hasonlók. Már a férjem is kezdi felhozni a témát. Őszintén szólva nem értem a dolgot, mert 1 éves, nem 3.
2018. nov. 5. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Én 2 évig szoptattam (24 hós koráig pontosan). Egyértelmű,ha nem választom le a lányom,még mindig szopna. Szóval, ha a lányomat kérdezném, ő tuti 3 éves kort mondana.

Ez szerintem függ:

-a gyerektől,hogy mennyire akar/szeret szopni

-az anyától,hogy mennyire szeret szoptatni

2018. nov. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Ezért a válaszért biztosan kapok: mindkét lányomat 3 éves koráig szoptattam. Ők kérték, én adtam. Senki véleménye nem érdekelt. Ja, egyik napról a másikra választották el magukat, sírás, balhé nélkül.
2018. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Ameddig nektek kettőtöknek megfelel. Neked, és a gyereknek. Az enyém majdnem 3 volt amikor abbahagytuk.
2018. nov. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Erre nincs egyértelmű válasz, ameddig nektek jól esik. 18 hós volt a fiam, amikor teherbe estem, akkor már nem akartam tovább szoptatni, így szép fokozatosan leszoktattam. Ne hallgass senkire, ezt te érzed.
2018. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Én 20 hónapig. Szerintem 2,5 éves kor felett már fura. De mindenki maga dönt.
2018. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2.5 éves koráig. Akkor is csak azért hagytuk abba, mert terhes lettem a másodikkal, és kellemetlen volt már a szoptatás.
2018. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

szerintem 1-1,5 éves korig. Ettől nagyobb gyereket nem elválasztani már a szülő gyengeségének tartom.

egyébként 1 éves korukig szoptattam a gyerekeim, saját maguk választották el.

2018. nov. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Majdnem 2 éves koráig. 22 hónaposan ő szokott le folyamatosan.
2018. nov. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Amíg a gyermek igényli és anyuka számára sem megterhelő. Enyém gyerek 13 hónaposan szokott le magától. Szerintem úgy 3-4 éve skorig simán belefér.
2018. nov. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Én 2 éves koráig szoptattam a lányomat, normálisnak éreztem magam :D

A 3 éves kort éreztem vízválasztónak, annál tovább semmiképp nem mennék, de az is ilyen végső esetben, ha nagyon nem megy az elválás. A lányom amúgy szopott volna még, nekem lett már nagyon nyűgös a dolog, ezért én döntöttem el, hogy elég volt.

2018. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!