Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejès utàn visszaàllni szoptat...

Fejès utàn visszaàllni szoptatàsra? Kinek sikerült és hogyan? Rèszletek lent

Figyelt kérdés

Kisfiam 12 hetes

Hàrom hetes kora ota hasfajós ami meg most is tart. Vannak konnyebb es nehezebb napok. Egy honapos kora korul nem hizott olyan szepen igy kapott egy keves tapot kiegesziteskent. Ekkor meg szoptattam ot mert fejni nem tudtam.

Aztan a mellszivora is beindult a tejem. A fejes sokaig tart 30 40 percekig es most mar nem szoptatom egy ideje mert nagyon sokaig szopizott es kevesett igy h fejek kitudtam valtani a tapszert ami szamomra fontosabb volt mint sem szoptassam es tapszerezzem. Napi 8-10szer fejek es a babo EGY liter tejet eszik meg (5*200) persze ez fokozatosan nott ennyire. Most egy hete lassan h 200at igenyel. En pont ennyit tudok neki termelni ugy h ejjel kelek ketszer fejni kulonben nem lenne neki eleg a tej nappalra. O egesz ejjel alszik nincs gond vele. Nekem viszont ket orankent fejnem kell es mint irtam nagyon sok idomet elveszi. Raadasul elmenni itthonrol sem egyszeru igy mert melegiteni kell a lefejt tejet plusz fejni is kell stb stb tehat nagyon korulmenyes. Meg egy honapot adtam magamnak h ezt csinalom de utanna nem fogok ennyit fejni mert bele lehet orulni ebbe. Volt akinek sikerult visszaallni szopira ? Ha megkapja a cicit tudja mit kell vele csinalni csak nagyon keveset szopizik ,vajon betudna allni ez ? Felek hogy nem es akkor a tej megcsappanna es a tapszert elo kell vegyem mert szopi mellett meg fejni is az mar nekem tul sok lenne. Nincs segitsegem es azert fozni is kell haztartast vezetni is plusz ahogy no O is nem alszik annyit mar most sem napkozbe foglalkozni szeretnek vele is nem egesz nap etetni vagy gepre kotve lenni es fejni. Szoval remenykedem van ilyen sorstarsam es tud par biztato szot irni nekem.

A hizasa kisfiamnak remek mimdig tobb mint egy kgt hizott egy honap alatt de ezert kokemenyen meg is kuzdottem. Elore is koszonom a valaszokat



2018. nov. 6. 13:16
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Nekünk koraszülött babánk van. 6 héttel korábban született és egyből kapott koraszülött tápszert. Aztán ahogy hazajöttünk a kórházból, lassan tej is lett szépen, de a baba szája még nem volt elég erős és a cicin hamar elfáradt. Szóval maradt a tápszer és a fejés. Este tápszer, nappal anyatej.

Közben folyton próbáltuk cicire tenni és egyre többet szívott. Ezt babamérleggel ellenőriztük kb. 8 hetes koráig. Idővel a fejést elhagytuk, amikor úgy láttuk legalább 100-150 mili anyatejet leszív. Ekkor a tápszert is abbahagytuk és teljesen áttértünk a cicizésre.

Nagyon szépen fejlődik anyatejen. Most múlt 18 hetes és már 7 kg felett jár (2,54 kg-mal született).

Ami sokat segített, hogy kitartóak voltunk és nem adtuk fel. Most már az éjszakát is átalussza.

Én annyit szeretnék kérni tőled, hogy ne add fel a szoptatást! Ha lehet, térjetek át fokozatosan a cicizésre. Sokat kell próbálni, nehéz lesz, de megéri.

Az anyatej mindig kéznél van, meleg és sokkal többet ér, mint a tápszer.

Majd később írd meg, hogy alakultak a dolgok! :)

2018. nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!