Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másfél évest milyen kíméletes...

Másfél évest milyen kíméletes módszerrel lehet leszoktatni az elalváskori komfortszopiról?

Figyelt kérdés

Próbáltam kiváltani valami mással a szopikat, de sajnos egyikre sem vevő:

Játszós cumi, tej/tápszer kínálása üvegből, ringatás,.összebújás, plüssállat.

Miket próbálhatnánk még?



2018. nov. 6. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban megviseli az, hogy el akarod venni, de nem teszed meg, és húzod az időt minden félével, aztán a végén megkapja, mintha azt mondanád, hogy holnaptól nincs. Ahhoz tudja tartani magát, így meg minden egyes próbálkozásnál megtanítod neki, hogy megmarad, csak eléggé kell hisztizni hozzá. Én értem, hogy felnőtt fejjel ez tűnik kíméletesebbnek, de nem az.
2018. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Az egyik pont másfél évesen magától szokott le, egyszerűen egyre ritkábban nem jutott eszébe, mert annyi dolga volt. A másik két évesen nagy ágyat kapott, és ezt kihasználva megbeszéltük, hogy már nagyfiú és a tej elfogyott.
2018. nov. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esti vagy delutani alvas ? Ha esti akkor szerintem nem gond meg ennyi idosen, nekünk délután az valt be, hogy nem otthon aludt, hanem beraktam a babakocsiba és bementünk a városba vagy sétálni. Ugyhogy nem volt rá alkalom.
2018. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez dilemma, hogy melyik módszer lenne jobb...


Az estiről van szó. A napközbeni hasonlóképp megoldva nálunk is. Tudom, hogy nem sürgős a dolog. Csak nekem elég már. De ha azt látom, hogy nagyon ragaszkodik még hozzá, akkor persze nem fogom erőltetni.

2018. nov. 6. 13:48
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Ha jön még korszakalkotó ötlet, szívesen veszem. Ne tartsa senki magában :))
2018. nov. 6. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 hónapos korában mondtam azt, hogy elég. Még délben és este is szopival aludt el.

Egyik nap mondtam neki, hogy elfogyott a tejcsi. Őrület hiszti volt, de elaludt végül.

Másnap már hiszti nélkül aludt el.

Kb két hétig "kerdezte" meg, hogy van-e tejcsi, nevettünk együtt, hogy tudod, hogy elfogyott.

Két hónap telt el. Most úgy alszik el, hogy felhúzza a pólóm, és a csupasz hasamhoz bújik.

Itt szerintem nincs kíméletes módszer. Te döntsd el, mikor elég, de akkor légy következetes.

2018. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!