Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El kellene valasztanom, hogy...

El kellene valasztanom, hogy osszejojjon a masodik gyerek?

Figyelt kérdés

Szoptatok meg, a gyerek mar elmult 1 eves, eszik rendesen, de meg sokat szopizik. A menzeszem rendszeres, a szopik kozott rendszeresen kimarad 6-7 ora, neha kevesebbet keri, akkor tobb.


Probalkoztam mar tobbszor az elvalasztassal, hirtelen is, meg fokozatosan is. A hirtelennel sokat sir, aztan eddig mindketszer par orara ra belazasodott, ami utan nem volt szivem nem adni neki, foleg, hogyha beteg, olyankor csak a cicit fogadja el, mar tobbszor megmentette ez a korhazbameneteltol/kiszaradastol. A sulya is teljesen rendben van. Alapbol nincs is bajom a szoptatassal, csak mar szeretnenk masodik gyereket a korunk miatt is, es nem akar egyelore osszejonni. O elsore sikerult.



2018. nov. 12. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rendszeres menzeszed, akkor van peteérés is. Akkor pedig a szoptatás nem befolyásol.
2018. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Mintha csak rólunk írtál volna, ugyanebben a cipőben járunk 🙄
2018. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a szoptatás nem véd az újbóli teherbeeséstől. Ha rendszeresen menstruálsz, akkor peteérésed is van, ergo nincs akadálya egy következő fogantatásnak.

A kisfiam 13 hónapos volt, amikor megfogant a kislányom. Még a nappali és az esti elalvása előtt szopizott, sokszor még ébredés után is. Éjjel pedig még legalább 3x kelt szopozni. Ja, és 16 hónapos volt (3 hónapos terhes voltam), amikor elválasztotta magát. Én magamtól nem választottam volna.

2018. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
A szoptatás nem befolyásolja a teherbe esést, ha gyakori, akkor sem. Én tervezetten, a nagylányom 4 hónapos korában lettem várandós a kicsivel, igény szerinti, kizárólagos szoptatás mellett. 😊 Viszont olyan rég gondolom még nem próbálkoztok, szóval én nem választanám el emiatt drasztikusan a babát.
2018. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Csípős Paprika XD

meg cumi.

2018. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A cumit nem fogadja el, az ecetes bekenest probaltam, az sikerult, utana lazasodott be, akkor hagytam a francba inkabb, csipos paprikaval nem szivatnam.
2018. nov. 13. 06:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Sikerült a tesó szopi mellett is?
2020. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, elvalasztottam januarban, ciklus kozepen, akkor meg megjott, a kovetkezo, es egyben elso teljes ciklus vegen mar nem, most itt szuszog rajtam :) De nekem a prolaktinszintem mar az elso gyerek elott is 300 folott volt, igy valoszinuleg akadalyozta a hosszabb lutealis fazist es a beagyazodast az a kis plusz is, amit meg radobott az a par szopi. Teljesen egyeni ez. Ti szopi mellett szeretnetek tesot?
2020. febr. 3. 11:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, össze is jött, de szoptatáskor görcsöltem majd véreztem is, abba hagytam a szoptatást, azóta minden rendben :) Gratulálok a picihez!
2020. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi, en is nektek! A nagy hogy viselte? Mikorra varjatok a picit?
2020. febr. 3. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!