Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rossz technikával is fog...

Rossz technikával is fog tudni mindig szopizni?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, csak nsgyon fáj. A drágám 5 napos, és iszonyatosan fáj és sebes.

Ez akkor is elmúlik ha mindig rossz lesz a technikája?



2018. nov. 17. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkább a te technikáddal lehet baj (nem veszekedésböl mondom, csak tapasztalat!), valószínüleg nem kapja be eléggé a mellbimbót a baba. Figyelj, hogy nem csak magát a mellbimbót add a szájába, hanem a bimbóudvart is - akkor nem fáj neked sem, meg neki is könnyebb szopni!
2018. nov. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elejetol nem ment a szoptatas senki se mutatta meg hogyan kell ezert nekem is nagyon fajt az elejen... Aztan tovabbra is maradt a rossz technika egyszeruen nem akarja jobban bekapni a bimbot pedig tudom h ugy kellene h a bimboudvart is. Ettol fuggetlenul 7 honapja szoptatok igy es csak nagy ritkan jon elo a fajo cici. El fog mulni ne aggodj, hozza szokik a melled.
2018. nov. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első 2 hét nekem is szenvedés volt. Aztán belejöttünk a mind a ketten. Az eleje ilyen.
2018. nov. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor próbálkozom és várok!

Köszi a válaszokat!

2018. nov. 17. 17:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy úgy adom neki nem csak a bimbót. Ezért gondoltam hogy még esetleg nem tudja
2018. nov. 17. 17:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak rémisztgetni.Nekem azért volt fájdalmas, mert le volt nőve a nyelve. Nálatok ilyen probléma nincs?
2018. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. es a 3. het volt nehez, mikor amasodikon mar azt hittem, sinenvagyunk... Aztan utana jobb lett, pedig en nemvaltoztattam semmit. Erdemes figyelni ra, hogy a bimboudvar also ketharmada is a szajaba keruljon, ne csak a bimbot szivja, illetve teljes testtel feled forduljon. Az elso idoszakban egyebkent erosebben is szivnak. 100 % lanolin krem segit.
2018. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, 2,5 eves, es meg mindig nem sikerult levalasztanom, pedig probalkozom egy ideje :D Szoval igen, neki javult a technikaja.
2018. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor fog elmúlni, ha javul a technikája. Az idő és a gyakorlás segít, de azért szerintem nem árt megtudni, jól rakod-e mellre, nincs-e lenőve a nyelve vagy nincs-e enyhébb izomtónus problémája. Nálunk az utóbbi volt, de az onnan is látszott, hogy nem hízott rendesen, kiegészítést kellett adni, én meg a csillagokat is lerúgtam volna kínomban, úgy fájt a szoptatás.
2018. nov. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, elsősorban a te technikáddal lehet gond. Ha kicsit összenyomod a melled, hogy minél többet vegyen a szájába a bimbóudvarból, az nem feltétlenül jó, sőt. Nézz videót a helyes mellrehelyezésről, nekem a hónaljtartás jött be. https://www.youtube.com/watch?v=7FJuBn2bgNk&start_radio=1&li..

A lenőtt nyelv vagy izomtónus gyengeség szintén okozhat problémát, konzultálj dokival.

De vannak nehezen megmagyarázható esetek is. Tulajdonképpen én a mai napig nem tudom, nálunk mi volt a baj. Az első gyerekem két éves koráig szoptattam, imádtam szoptatni, aztán a másodiknál (most 5 hónapos, csak anyatejes) jött a feketeleves. A babám szülőszobai első szopija óta egészen 3.5 hónapos koráig rettenetesen fájt a szoptatás. Másfél hónapos koráig minden egyes szoptatás szinte elviselhetetlen volt, utána már hullámzóan előfordult egy-egy jobb nap, amikor kevésbé fájt, de összességében még mindig borzasztó volt, végül 3.5 hós korában lett valóban jobb. Nálunk volt háznál szoptatási tanácsadó, tökéletes mellrehelyezést sajátítottam el, volt nyelvfelvágás, másfél hós koráig kétszer is, izomtónusa rendben, tejem bőven elegendő, fejni is tudtam, a baba tökéletesen gyarapodott, a mellem kentem lanolinnal is, garmastannal is, rengeteget szellőztettem, félmeztelenül éltem gyakorlatilag, és mégis szörnyen fájt. Annyira, hogy pl. képtelen voltam szoptatás közben beszélni, sokszor sírtam, és egész testemben megfeszültem, hogy elviseljem a fájdalmat, néha aggódtam, hogy nem szorítom-e túlságosan emiatt a babát. Szörnyű volt. Amikor már nagyon nem bírtam, előfordult, hogy fejtem, és cumisüvegből adtam a tejet. Nem lett cumizavaros ettől a babám, ugyanolyan lelkesen szopott, viszont nagyon sokat segített ez abban, hogy kicsit gyógyuljanak a sebek, amik amúgy tök változatosak voltak: néha hasadékszerű berepedések voltak, mint valami vágás, olykor horzsolásszerűek, az első napokban vérhólyag is lett rajta, de a fájdalom ezektől függetlennek biztonyult, ugyanis nem mindig voltak sebeim, anélkül is tudott iszonyúan fájni a dolog.

Gondoltam arra is, hogy talán megtámadhatta valami gomba, kezeltem glycerin borax-szal is, néztem nem szájpenészes-e a babám (nem az), próbáltam bimbóvédőt is (ugyanúgy fájt), de nem sikerült rájönnöm az okokra és a megoldásra. Amúgy azt mondta nekem a tanácsadó, hogy a babák fejformája, álla kb. 3 hós koruk után változik nagyot, utána hátha jobb lesz. Ekkor volt 2 hetes a babám, és akkor azt hittem, hogy ha ez az állapot 3 hós koráig megmarad, én beleőrülök, nem fogom tudni végigcsinálni. Aztán mégis sikerült. Egyszer csak jobb lett. De olvastam olyat, akinek ekcémás lett a melle a szoptatástól, azért sebesedett ki, és az elválasztásig olyan is maradt. Drukkolok, hogy neked hamar megoldódjon! Kitartást!

2018. nov. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!