Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lesz valaha rövidebb idő a...

Lesz valaha rövidebb idő a szopizás?

Figyelt kérdés

Igény szerint szopizik a 2 hetes kislányom. Este 3 órát képes cuppogni rajtam, de napközben is 1,5-2 óra az evés.

Tudom, hogy még kicsi, de ez kb. mikor lesz rövidebb idő?!



2018. nov. 24. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Azért azt te sem gondolod komolyan, hogy 3 órán keresztül szopik a babád? Ahogy te is írtad, csak cuppog, cumizik, de nem eszik. Ha ez neked jó, akkor egészségedre, de ha nem változtatsz akkor rászokik a babád és sosem fogtok ebből kijönni.

Kicsit legyél következetes és vedd le előbb a melledről. Lehet, hogy hamarabb fogja újra kérni, de egy idő után szépen megtanulja, hogy a cici az evésre van és nem arra, hogy egész nap rajta lógjon.

Tudom, hogy kicsit durván hangzik, de ez neked sem tesz jót. 3 óra egy mellen rengeteg idő, de a másfél óra sem esik a normális kategóriába, bocsánat.

Azt hozzá sem teszem, hogy milyen lesz tőle a baba emésztése, ha folyamatosan ingerelve van a gyomorsav termelésre, szinte szünet nélkül.

2018. nov. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Az elején nálunk is tovább tartott 30-45 perc volt. Most 10-15 perc.

Az egészen biztos, hogy 3 órán keresztül nem szopizik a babád. De még 1,5-2 órát sem; hanem cumizik a cicin. Én ezt nem hagytam. Ha láttam, hogy már nem nyel, és csak cuminak használ, ott abbahagytuk. Volt, hogy felháborodott emiatt, de adtam utána cumit neki, és ezzel meg is oldódott minden. (Mielőtt bárki leszólna: nem, nem lett cumizavaros, most 4 hónapos, és továbbra is csak anyatejet kap.)

2018. nov. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Lesz rövidebb.

Egy két hetessel még én nem lennék következetes. Igen, nem eszik ilyenkor csak cumizik, megnyugszik, a gyomrának nem lesz semmi baja. Ha jól csinálja, a mellednek sem.

Te tudod hogy akarod csinálni, ha cumit adnál benne van a cumizavar esélye. Ha elalszik kiveszed a szájából, 3 órát gondolom nincs ébren.

2018. nov. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Két hetes. Szüksége van Rád. Szoptadd csak amikor és ameddig kéri. Az öszeszokásról szól ez az időszak. Nem beszélve arról hogy a folyamatos komfortszopival biztosítja magának az elegendő mennyiségű tejet.

Persze hogy nem marad így.

Ahogy nyílik majd az értelme és kíváncsi lesz a világra, meg egyre hatékonyabban is szopik majd.

5 hónapos korában azon fogsz parázni, hogy hogy lehetne 4 percnél hosszabban szoptatni, mert minden jobban érdekli majd. 😁

2018. nov. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2-3 hónaposan állt be napirend, két szoptatás közt 2 óra telt el átlagban, és 15-20 perc alatt végzett. De ha épp komfort szopizni akart, akkor vagy ordított, vagy rajtam cuppogott, semmi más nem jó. Cumit sose fogadott el.

Mikor kúszni kezd, akkor tényleg nem lehet szoptatni, mert minden jobban érdekli. 😂 Két perc alatt kész, és menne le hemperegni.

2018. nov. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
3 órát én biztosan nem szoptatnám, nyilván más dolgod is van, megeteted, leveszed a ciciről, ennyi, ha nem tetszik neki, akkor ringatgasd, vagy ilyesmi, amúgy persze, hogy lesz ez máshogy, ha nagyobb lesz eleve nem is fog szopni, kicsit vedd a kezedbe az irányítást, azért cuppog rajtad, mert hagyod neki, más ötlete meg még nincsen, mert picike.
2018. nov. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Coffelia ***** válasza:

Lesz rövidebb, persze! Ez teljesen normális, a szopi nemcsak evés, hanem ivás, fájdalomcsillapítás, szorongásoldás. Gondold el, még alig lát, és alig tud mozogni, az egyetlen komoly kontaktusa a világgal a szopizás és az érintés. A babák szaglása félelmetesen jó, ilyen picinek szopi közben a bimbóuvarodon a saját magzatvizük illatát érzik, és ez nagyon megnyugtató. Adj neki magadból, amennyit csak kér, ha első gyerek, akkor dőlj hátra, olvass, nézz filmet, netezgess... Ha már nagyon zavar, próbálgasd, mennyit bír ki, kicsit mindig lehet tesztelgetni, hogy éppen hol tart a kis önállóságuk, hogy addig némi lélegzethez jussunk. Kicsit csempészd ki a szájából, vedd fel kendőbe és tevékenykedj úgy, hogy hadd érezze a bőröd.

Nálunk az első hónapokban kajarendelés ment, mi pedig fetrengtünk, tejet szaporítottunk és élveztük az oxytocin áramlását :)

2018. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem az Adamo hinta vált be kézbebabához, így volt időm másra. Illetve hiperaktív nagymamák akik hurcolták, vagy ahogy írták már, vegyél egy kendőt.


Egyébként szerettem szoptatni amíg kicsike volt, sok sorozatot néztem, bekészültem kajával, piával, szopipárnával.

Később már nincs ilyen, ha csinálsz valamit biztos érdekesebb, mint a szopizás, úgy kellett noszogatni.

2018. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!