Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt valakinek konfliktusa a...

Volt valakinek konfliktusa a Férjével a szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Második baba, elsőnél fejtem, cumisüvegből kapta a lányunk a tejet. Most sikerül szoptatni a kisfiamat és azt kérdezi, hogy mikor akarok erről leállni, mert nem tudok elmenni sehova egyedül és hogy össze-vissza eszik a gyerek. Tudom, hogy jót akar nekem. Náthás sajnos már másodjára, így tényleg van, hogy 2 óránként eszik. Ennyi idősen a lányunknál már elég jó rendszer be volt állva, de Nála egyelőre még nincs. 12 hetes, 6 héttel korábban született. Mi lehet a megoldás?
2018. nov. 27. 07:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy jót akar, de butaságot beszél a férjed, egyébként bár tápszereztem, fe nem ajartam csatangolni sehova 12 hetes baba mellől egyedül, mondd el a férjednek a szoptatás előnyeit.
2018. nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Szakemberrel, tehat szoptatasi tanacsadoval lenne erdemes beszelni (ibclc.hu ). Olyankor kellene kihivni, amikor a ferjed is otthon van. Feltehetne o is a kerdeseit, meg te is, talan egy szakember valaszat jobban elfogadja.


Vannak babak, akik meg ennel is gyakrabban igenylik. A szoptatasnak nemcsak etetesi funkcioja van. A babak gyomorkapacitasa sem egyforma, illetve az emesztesi utemuk sem. Az en gyerekemnek pl. a 2-2,5 orankent szoptatas hasfajast okozott, tul sokat vartunk, tul gyakran, kapkodva szopizott, es tul sokat, megterhelte nagyon a gyomrat, refluxos lett, estenkent ez nagyon szembetuno volt, mikor elalvas utan feloraval orditva kelt sokszor, mikor felmarta a sav a torkat. Gyakori szopi volt a megoldas, onnantol, hogy felorankent-orankent kapott, megszunt ez a problema, lett egy nyugodt babam. 8 honapos koraig ilyen gyakran szopizott. Szoval a ket ora szerintem egy 12 hetes gyereknel egyaltalan nem sok.


A babad osztonszinten tudja, mi a jo neki. Bele lehet ebbe nyulni persze, csak akkor a ferjednek is szamolnia kell a kovetkezmenyekkel, a tejed is elapadhat, a gyerek is sokkal nyugosebb lehet, ha ritkabban kap.


Azt lenne jo megtudni, hogy mi a baja pontosan. Sok neki, hogy most a nagyra sokat kell figyelnie, te meg a szoptatas miatt kevesbe tudsz? Egy hordozokendo, csatos hordozo megoldast adhat erre is, en hordozas kozben is sokszor szoptattam, ugy lett ket szabad kezem, tudtam csinalni a doogom.

2018. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Ne szoptasd állandóan. Legalább 2 órát várj két szopi között. Még véletlenül se kösd magadra, mert az nem jó sem neked, sem a babádnak. Ennyi idősen már kellene lenni valamilyen rendszernek.
2018. nov. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Mondd a fèrjednek,hogy átadod a lehetőséget neki örömmel. Etesse tápszerrel vagy lefejt tejjel ő 2-3 óránkènt, èjjel ès nappal, foglalkozzon a gyerekekkel, aztán majd meglátja,hogy mennyire egyszerű 2 kicsivel kimozdulni (is) egyedül. Ha meg nem vállalja, akkor fogja be a csőrét.
2018. nov. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, mi ezzel a baj. Szoptatni (akár két óránként is) sokkal könnyebb, mint tápszerezni/fejni. Tapasztalat...
2018. nov. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Maga a fejés legalább annyi időt vesz el, mint a szoptatás, és akkor még nem beszéltünk arról, mennyi időt vesz el az üveg tisztítása, fertőtlenítése, és mennyibe kerül a cumik/üvegek beszerzése (elhasználódik és újat kell venni).

A rendszer majd beáll, a korrigált kora 6 hét, ezzel kellene számolni.

Tényleg érdekel, hová szeretnél egyedül menni, ami ekkora probléma a párod számára, hogy nem tudsz gyerek nélkül menni? És kire bíznád a gyereket, amíg te egyedül mész bárhová?

2018. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A szoptatás előnyeit nem igazán tudom Neki sorolni, mert a 12 hét alatt 4.hete náthás (két részletben) és ez zavarja, hiába nem tehetünk róla. Amikor nem náthás eszik nagyjából 3 óránként. De most ha fekszik telemegy az orra és nem bír így sokat egyhuzamban aludni. Nem szeretné, hogy menjek bárhova, csak szeretné ha elmennék egyedül sétálni, vásárolni, bárhova. Pont, hogy szeretne terhet levenni a vállamról. Szerinte nem alszom eleget és ki fogok készülni. De nekem nem teher vinni fodrászhoz, kozmetikushoz. Amikor megyünk valahova mindig felkötöm, így egyszerűbb a nagylányunkkal. Szóval ez a nátha mindent felborított MEGINT😔.
2018. nov. 27. 09:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele, hogy ha segíteni akar, akkor ne stresszeljen, mert ezzel ő teszi rád a legnagyobb terhet.

Ne neki akarj megfelelni.

2018. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

8!


Ugyan nem a 3. vagyok, de igaza van. Nem kell 2 óránként szoptatni, pláne ennyi idősen, és valóban kellene már, hogy legyen valami rendszer az eletukben. A hordozáshoz nem tudok hozza szólni, én sosem csináltam

2018. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon meg vagyok hökkenve, hogy ennyiszer náthás.

Nálunk a kisebbik úgy született, hogy a nagy még minden vírust elkapott az óvodából és hozta haza. Mégsem volt ilyen gyakran náthás (igaz, ő időre született).

A szoptatásról már elmondták, amit én is gondolok (leginkább 5. és 6.).

Azon is meghökkentem, hogy ezt írtad: "Amikor megyünk valahova mindig felkötöm, így egyszerűbb a nagylányunkkal." Miért kell a nagyot is vinned mindenhová magaddal? A férjed pont azzal vehetne le terhet a válladról, ha a nagyobbikra vigyázna, és akkor csak a kicsit kéne vinned.

Egyébként egyedül sétálni is miért ne tudnál? Ha kétóránként szopik, akkor szoptatás után egy-másfél órát nyugodtan sétálhatsz.

Úgy érzem, mintha a férjed álproblémákat gyártana.

2018. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!