Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bimbóvédő krém helyett 100%-os...

Bimbóvédő krém helyett 100%-os gyógyszertári lanolint próbált már valaki?

Figyelt kérdés
A drága Lansinoh összetevője elvileg 100% lanolin, azért kacérkodom vele, hogy csak a gyógyszertári tisztaságú lanolint venném meg pár száz forintért.

2018. dec. 3. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
7%

Ha jól van mellre téve, nincs szükség kenésre. Én az első gyereknél párszor bekentem, még a Lansinoh termékmintából is alig fogyott, pedig kb 1 ml volt az egész, mert olyan kevés kell belőle. Konkrétan zsír az egész.

Nem tudom, patikában adnak-e ki tiszta lanolint, ha igen, annak is jónak kell lennie, de nem hiszem, hogy jelentős összeget megspórolsz egy kis kiszerelésű Lansinohhoz képest, és azt legalább gép csomagolja a gyárban, nem az asszisztens egy patikában ki tudja milyen higiénés körülmények között.

2018. dec. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Szia. Szerintem sokkal jobb a gyógyszertári krém és kb. 300 Ft-ba kerül egy egész nagy tégely. De persze mindenkinek más válik be. ☺️ Én csak ajánlani tudom.
2018. dec. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

"azt legalább gép csomagolja a gyárban, nem az asszisztens egy patikában ki tudja milyen higiénés körülmények között"


Ki tudja milyen higiénés körülmények között? :D

Inkább a gyáriban ne bízz ilyen alapon (voltam nyári gyakorlaton a tevában).

2018. dec. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

szia, én próbáltam mindkettőt.

a gyógyszertári pár száz forint, a Lansinoh pedig 4000. tehát egyértelműen először gyógyszertárival próbálkoztam.

az túl sűrű nehezen kenhető gépzsír állagú, a fájó mellbimbómat még azzal nyúztam hogy szépen eldolgozzam a krémet, ráadásul a gyógyszertárban azt mondták nekem hogy szoptatás előtt ezt le kell mosni. (tehát plusz macera) s nem is gyógyította meg sajnos.


utána beruháztam a lansinohra. Nagyon jó döntés volt! Könnyen kenhető (teljesen más állagú), nem kell lemosni, s 2nap alatt begyógyult a seb!


Jól teszem mellre a babát, de az első napokban amig beindult a tejem addig véresre szívta, aztán a 6.-héten ismét óránként kért enni s akkor is sebes lettem újra.


Próbáld ki a gyógyszertárit, hátha neked bejön. aztán ha nem akkor utána a Lansinoh. (igen mindkettő 100%lanolin, csak a feldolgozás során az egyiket tovább finomítják)

2018. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A gyogyszertari gyapjuviasszal (lanolin) szerintem az a gond, hogy annyira zsiros es tapadekony, hogy a lemosasa jar nagy fajdalommal. Ha meg a baba lenyeli, hasmenest kap tole. Azert a ki tudja milyen higenes korulmenyek kozottre annyit reagalnek gyogyszereszkent, hogy nyugodtan kerd, hogy mutassak meg az edenyeben, mondvan hogy nem vagy benne biztos, hogy jot kersz e, es akkor latod, milyen allapotban van. Eddig ahol dolgoztam, mindenhol rendesen takaritottak a labort.
2018. dec. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy mindenkinek ilyen jók a tapasztalatai a gyógyszertárakkal. Ezek szerint akkor többségében rend van, és az volt a kirívó eset, hogy a földre esett kakaóvajat felvették és kúp készült belőle. Oké, akkor a gyáriban sem fogok bízni. :(
2018. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!