Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon keveseket eszik a babám?

Nagyon keveseket eszik a babám?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos. Kizárólagos anyatejes táplálás mellett 3 hete észleltük, hogy nem fejlődik a súlya, ezért tápszeres kiegészítést kezdtünk, melyre újra növekedésnek indult a súlya.

Ma vettem mérleget, és elkezdtem méregetni. Ma ezeket mértem:

1. 150g csak anyatej

2. 60g AT + 90g tápszer

3. 50g AT + 90g TSz

4. 60g AT + 60g TSz

5. 80 g AT (szopi közben elaludt)

Én keveslem ezeket a mennyiségeket. Több tápszert kéne adnom? Kislányom nagyon nyugodt baba. Belenyugszik abba, amennyit kap, nem reklamál különösebben, így nehéz megítélnem, ha csak Rá hagyatkozom.

Egyébként 3130g-mal született, 2800g-mal hoztuk haza, most 5590g.


2018. dec. 12. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Az a legnagyobb baj, hogy az ember kitalált mindenfajta számadatokkal alátámasztandó sztenderdeket, hogy mennyiket kell gyarapodni egy gyereknek, örökké méricskéli, kontrollálja stb.


Ha egyszerűen csak hagynák a szülők, hogy a gyerek szervezete jelezze, amikor szüksége van valamire, nem méricskélnék örökké kényszeresen, inkább megbíznának az anyatermészetben, akkor a gyereket se vegzálnák örökké ilyen fasságokkal, tehát sokkal gondtalanabb lenne a fejlődése és a szülők is sokkal stresszmentesebbek maradhatnának, míg a végeredmény egy sokkal egészségesebb gyerek lenne, kiegyensúlyozottabb lelkülettel. Ez a mesterkélt mérnökies kontrollmánia SEMMIRE SEM JÓ

2018. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
A súlyát kell beszorozni 150-el. 5,590x150=839,5ml ennyi a napi adagja. Ez alapján tényleg kevésnek tűnik. Legjobb ha gyerekorvossal vagy védőnővel megbeszélitek.
2018. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Van elég pisis kakis pelus?

Jókedvű?


Ha igen, akkor nagy baj nincs.


Viszont valóban kicsit kevés amig eszik


Az elején hogy gyarapodott?


Dévényes látta?

( lehet szájizom gond is hogy nem eszik annyit, lehet feszes nyakiihom.. Stb stb)


Ha továbbra sem gyarapszik, akkor kellene egy gasztroenterológiai vizsgálat is


A minimum amit ennie kellene az testsúly kg-onként 120g

2018. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
A francnak az a rohadt mérleg, itt egy gyerekről van szó nem pedig egy robotról, vagy egy tankönyvi átlag számításról. Heti, kétheti egyszer le méritek , és bőven elég.
2018. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a gyerekorvos és a védőnő is elvakultan szoptatás párti. Mindig is az alsó határon volt a súlygörbéje, én, mint első gyerekes anyuka pedig nagyon hittem nekik, és igyekeztem mindent úgy csinálni, ahogy mondták.

Már a kórházból is tápszeres kiegészítéssel jöttünk el. Súlyproblémák miatt már akkor is 1 hetet voltunk benn. Otthon 3 hét alatt sikerült elérnem, hogy legyen annyi tejem, hogy elhagyhassuk a tápszert, bár sosem volt igazán sok tejem. A melltartó betétekre sohasem volt szükségem, egyszer sem ébredtem úgy, hogy a hálóingemen bármilyen folt lett volna a tejcsöpögéstől....

A védőnő mindig megdícsért bennünket, bíztatott a szoptatásra. Szerinte nagyon szép, formás kislányom van, egyáltalán nem úgy néz ki, mint aki éhezik (egyébként tényleg nem: vannak kis hurkái a combján, párnásak a kis kezecskéi, van kis tokája). Szóval hiába méregettünk kicsiket, ő nem a számokat nézte, hanem a babám, és ő ránézésre rendben volt/van.

Az utóbbi 1,5 hónapban csappant meg jobban a súlygyarapodása. Akkor én már többször jeleztem, hogy szerintem nem jó ez így, de mindig elbagatelizálták a panaszaimat, és beállítottak egy túl aggodalmas anyukának, és nagy egyetértésben próbáltak meggyőzni arról, hogy nincs itt semmi baj, és csak szoptassak, mert az milyen jó...

Nálam az csapta ki végleg a biztosítékot, hogy miután 150g-ot hízott 5 hét alatt a babám, még akkor is minden rendben volt szerintük, és majd 1 hónap(!) múlva, ha majd újra rosszat mérünk, majd akkor elgondolkodunk, hogyan tovább. Én persze nem vártam meg az egy hónapot, 1 hét múlva újra elvittem. Akkor már kevesebbet mértünk, mint 1 hete, pedig közvetlenül előtte mindkét mellemből megszoptattam. Ekkor összevitatkoztam már a gyerekorvossal, mert még mindig nem akart tápszert felírni, mondván 'anyatejes babát ő nem állít át tápszerre...' Végül azért sikerült kieszközölnöm, de azzal adta oda, hogy 'ki ne váltsa!'


A kislányom egyébként refluxos. Járunk gasztroenterológushoz vele. Ő is leírta, hogy AR tápszert javasol. Csak sajnos ez is csak pár hete volt, mert sokára tudtunk bejutni még a magánrendelésére is.

Mozgásban és egyéb dolgokban nagyon ügyes a babám. 2 és fél hónapos kora óta hasra fordul, mostanra pedig már alakul a kúszás is. Járunk babaúszásra, babatornára, babamasszázsra, soha senki sem jelezte, hogy bármi szokatlant látna rajta, így azt hiszem, Dévényre nincs szüksége.

Pisi mindig van, bár nagyon könnyűek a pisis pelusai. Alig nehezebb, mint az üres, csak a csík van elszíneződve. Ezt is jeleztem a védőnőnek, de csak elkedte magyarázni, hogy van egy indikátor csík a peluson, ami jelzi, ha pisis lesz (nem mintha ez nem tűnt volna fel 5 hónap alatt, meg egyébként is...). Kakis pelus 2 naponta van. Ez szerintük jó így.

Sajnos kisvárosban lakunk egyetlen gyerekorvos és egyetlen védőnő van. De ezek után már biztosan váltunk. Inkább utazok 30km-t.

2018. dec. 12. 23:34
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdést azért is írtam ki, mert annyit mondtak, hogy elég egy kanállal (30 ml) adni neki kezdetben minden evésnél, és majd meglátjuk... Na nekem elegem lett ebből a 'majd meglátjuk'-ból, és elkezdtem újra méregetni.
2018. dec. 12. 23:43
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Ő az első babád, ugye? Tehát igazából az ég adta világon semmi tapasztalatod nincs. Ellenben , a gyerekorvos és védőnő látott már egy pár gyereket , és gondolom nem halt még ki a lakosság a körzetükben, nem gondolod, hogy talán van abban valami amit mondanak?
2018. dec. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azért azt gondolom, ha egy anyatejes babának megáll, majd csökken a súlya, ott igenis kell tápszeres kiegészítés. Ott már nem elég csak az anyatej. Én legalábbis nem nézem végig tétlenül, hogy a gyerekem a mellemen fogyjon el...

Ezt első gyerekesként is átlátom, és meg tudom én is ítélni. Szerintem más anyuka is odaadja a tápszert a babájának, ha a teje már nem elég. Nem hiszem, hogy ezzel csak én vagyok egyedül ezen a bolygón.

2018. dec. 13. 01:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Hányszor szopik egy nap a babád? Éjszaka szokott még enni?
2018. dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan add neki a tápszert. Fokozatosan emeld az adagját, de először mindig szopizzon 10-15 percet mellenkent. Én megértem az aggodalmadat és a helyedbe én is adnám a tápszert. Sajnos nekem is kevés a tejem, 2honapos a kislanyom és eleinte én is rengeteg stresszeltem azon, hogy mennyit eszik. Kórházból tapszerrel engedtek haza. Itthon igény szerint szoptattam, egész nap a mellemen volt egy hétig, csak estére kapott tápszert. Ennek az lett az eredménye, hogy nem hízott semmit, így én elfogadtam, hogy tápszeres lesz. Azóta minden etetésnél mérem, hogy mennyit eszik és utána pótolom. Azóta sem hízik olyan nagyon sokat, de sokat nő, 2 honap alatt 9cm-t.


Én akkor tudtam megnyugodni, amikor kapta a tápszert és láttam, hogy hízik szépen. Azóta a 3 órát is simán kibírja két etetés közt és ejszaka sem kel.

2018. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!