Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet teherbe...

Niktoon kérdése:

Szoptatás alatt lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
4 hónapja szültem, de még nem menstruálok. A babám kb 50 - 50 %ban anyatejes - tápszeres. Párszor voltunk együtt a férjemmel, és nem védekeztünk. Mivel nincs még menszeszem, gondoltam peteérésem sem lehet. Most mégis aggódok kicsit.

2018. dec. 13. 02:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Nem egy 12-13 sőt egy 11 hós különbséggel

Is ismerek testvérpárt


Dokim azt mondta, hogy minden 5. Sziptató nő, aki nem figyel, terhes lesz

2018. dec. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
81%

A szoptatás alatt lehetsz terhes! A szoptatás az nem nyujt védelmet.függetlenül attol,hogy menstrualtal e,peteérésed lehet hamarabb is mint a menstruaciod!es bármikor teherbe eshetsz!

En is aggodom kicsit en 3hónapja szültem de mar menstrualtam egyszer es utana voltunk egyútt a párommL vedekezes nélkül. Úgyhogy kicsit en is aggódom!

De ha ti több alkalomal voltatok együtt védekezés nelkül akkor csinalj egy tesztet!

2018. dec. 13. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze. 😊 Nekem kizárólag anyatejes, igény szerint szoptatott lányom mellett sikerült (tervezetten). 😊
2018. dec. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze.


Egyébkènt nem úgy van, hogy a menstruációt megelőzi a peteérés?

2018. dec. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
#4-es, de igen, úgy van, pont ezért illúzió, hogy a szoptatás védettséget ad. Még veszélyesebb úgymond, mint meglévô ciklus mellett, amikor azért nagyjából lehez tudni a termékeny időszakot. Itt meg bármikor lehet egy kóbor tüszőrepedés...
2018. dec. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

Ugyanez a helyzetem, mint neked, ugyanettől félek.

Szintén 4 hónapos a babám, igaz, Ő csak anyatejes. Mi sem vittük túlzásba a szexet, meg mondjuk megszakítással voltunk együtt, de pár napja volt pár csepp vér, ami nagyon bízom, hogy nem beágyazódás volt. Én ma veszek egy tesztet...

2018. dec. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek pont 2napja lett pozi tesztje. 9honapos fiát meg szoptatja, de amúgy már menstrualt 3honapja
2018. dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogyne. Barátnőm gyerekei között 13 hónap van. Neki se jött vissza a ciklusa mikor terhes lett.

Nekem a két fiam között 20 hónap van, de nekem sem jött meg és úgy lettem újra babás ( a nagyfiam 15 hónapos korig szopott napi 2-3 szor persze tudom, ez nem ugyanaz mint amikor kizárólag szoptat vki de talán a fele tej fele tápszert kb lefedi)

2018. dec. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is van egy rokonom és egy barátnőm is aki szoptatás alatt, még az első menzeszük előtt lettek terhesek. Az egyik tervezetten, a másik félig - nem gondolták volna, hogy ilyen hamar összejön a kistesó, mert az első gyerekre hat évet vártak. Szóval valamelyest csökkenti az esélyeket statisztikailag, mert nagy egyéni különbségek lehetnek, de nem véd.
2018. dec. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is szoptatás alatt lettem terhes (tervezve) rendszertelen ciklus mellett az első próbálkozásnál :)
2018. dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!