Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor lesz könnyebb a szoptatás?

Mikor lesz könnyebb a szoptatás?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 2 hetes a babám. Sürgősségi császármetszésem volt a 37.hétre született.

Folyton belealszik a szopiba így nem eszi meg azt amivel kibírná 3 órát, kb 60at szopik 45 perc alatt. Már nem is sárga.Tömi az ujját a szájába és szopja. Éjjel már nagyon nehéz ott ülni vele egy órát és nem is eszik eleget. Ma éjjel adtam neki lefejt tejet fél óra után mert éreztem hogy leájulok az álmosságtól a hintaszékről. Éjfél körül és 3-4 körül ébred de ezek eltartanak 1 órán át. Majd 5-6 körül ujra.

Nagyon szeretném szoptatni de igy nehéz.


2018. dec. 13. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Próbáld meg fekve szoptatni.


Nekem az elején sem volt ennyire rossz

60-az sok is

2 hetesen 40-50 közt szopott a babámde azt 15 perc alatt

1 hónaposan a 110-eket is már


Most bír ki (az éjjeli alvást leszámítva) 3 órát, de azt se mindig


De most 200ml az kb 15 pers

Egy átlag evés 140 ml mindennel együtt 10 p


5,5hós


Hamarosan erősebb lesu akkor talán gyorsabb is.


1,5 hós kora óta nem alszik bele


Amikor aludt volna bele de tudtam h nem evett eleget akkor nem vártam meg

Lassabban szopizott akkor megcirógattam az orrát füle mögött állát.. Így nem aludt bele

2018. dec. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Szoptass fekve és aludjatok együtt. Nem leszek népszerű, de ez a legegyszerűbb. Én sokszor arra ébredtem, hogy pár hetesen már önkiszolgálnak. :) De ha nem akarod, akkor marad az, hogy napközben is alszol, amikor ő is alszik és akkor jobban fogod bírni éjszaka. Egyébként hozzá fogsz szokni a kevés alváshoz, a szédüléshez, meg hogy összekevered a szavakat... :) Nekem az egyik 6 hós koráig két-háromóránként evett éjszaka is (ami főleg azért alakult így, mert az elején ránk szólt a doki, hogy keveset hízott és adjak tápszert, a második hónapban már az volt a baj, hogy túl sokat :)). A másik gyerekem volt sárga és bealvós, ő csak 3-4 óránként evett, de akkor mindig egy, sőt másfél órákat is - azért kb. két hós korára már begyorsult fél óra - 40 percre, fél évesen meg már csak 5 perc volt. Minden baba más, de ami most végtelennek tűnik, amikor benne vagy, mégsem nem fog örökre úgy maradni, kitartás.
2018. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló volt, sárga volt, lassan evett, mindig belealudt. Nekem is a fekve szoptatás jött be, vettünk egy babaöblöt és ott aludt mellettem. Volt, hogy belebóbiskoltam a szoptatásba, de így könnyebben kibírtam. Túl lesz rajta, ne aggódj, nemsokára begyorsul, ügyesebb lesz és nem is lesz ennyire aluszékony. Addig is kitartást!
2018. dec. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy esküszöm semmivel sem lehet felkelteni. Amikor látom, hogy csukódna a szeme hiába birizgálom átpelenkázom max 1-2 szivás erejéig "ébred" meg.

Az meg a másik, hogy sokszor azt csinálja mondjuk 2 óra alvás után sír, keres úgy rákap hogy letépi a bimbóm azthiszem most kialudta magát jó lesz de alszik gyakorlatilag a szemét sem nyitja ki. Ez még siralmasabb :S

Aranyos vagy második, imádom de nem szeretnék vele aludni. Legtöbbszor nem jól kapja be még tehát sokszor kell igazgatni:)

Tehát akkor türelem?..!?

Már van egy nagyobb gyermekem vele nem emlékszem ilyenre..

2018. dec. 13. 09:01
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó neked is. Zöld pacsi mindenkinek.
2018. dec. 13. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 4-5 hetesen ment minden úgy, mint a karikacsapás. 8 hetesen beállt a napirend.

Ne aggódj, fog ez menni, ha nem adod fel. :)

2018. dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Coffelia ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Valaki mondta neked, hogy annyit kell a babának ennie, hogy három óráig kibírja? Ez egy közkeletű tévhit még itt Magyarországon, egy ekkora babának még mindig igen kicsi a gyomra, hamar tele van és hamar ki is ürül. Ma már szerencsére egyre több szakember továbbképzi magát, így egyre több magyar gyerekorvos és védőnő is tisztában van vele, hogy a hosszabb szoptatás előfeltétele, hogy beálljon a kereslet-kínálat, tehát pontosan annyi tejet termelj, mint amennyit a babád igényel. Ezt csak úgy lehet elérni, ha adod, amint a korai éhségjeleket tapasztalod, és nem váratod. Ha ugyanis váratod, akkor esetleg elfárad az éhségtől, és eleve hamarabb belealszik, mint hogy tele tudná szopizni magát. Ha viszont azonnal kielégíted az igényeit, jól fogja érezni magát, és nem mínuszból indulva lát neki a következő alkalommal.

Ha kevesebbet tud szopni az igényeinél, akoor a melled nem kapja meg azt a stimulus mennyiséget, amivel a baba valódi igényeit fedezni tudja, tehát kevesebbet fog termelni, a baba egyre éhesebb lesz, jön a pótlás, ami még kevesebb mellstimulációt eredményez, tehát még kevesebbet fogsz termelni - teljesen jogosan. Ez volt az út, ami miatt anyáink generációja átlag 2 hónapnál tovább nem tudott szoptatni.

Konklúzió: annyiszor adj, ahányszor igényli, így beáll a kereslet-kínálat, és mindenki jobban lesz!

6 hetes növekedési ugráskor hirtelen többet akar mellen lenni majd, beállítja magának az új, nagyobb mennyiséget, és amint utolérte a tejtermelésed az uj igényszintjét, a gyakoriság visszaáll a korábbira.

Hajrá! )

2018. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!