Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után mikor jön meg a...

Niktoon kérdése:

Szülés után mikor jön meg a menszi? Mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
4 hónapja szültem, es még nem menstruáltam. Vagy 1 hete székelés után olyan fájdalmam volt, hogy nem bírtam leülni,mindenem fájt alul. A mehem majdnem kiszakadt a helyéről, és sajgott az egész alsó felem. Mostanában sajoga végbelemnél es a hüvelyemnél is. Simán szültem, 3 gyerkőc,nagy baba volt. Valakinek hasonló tapasztalat? Kezdek megijedni, hogy probléma van.

2018. dec. 14. 03:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha szoptatsz, akkor addig (akár évekig) normális, ha nem jön meg. Ha nem szoptatsz, maximum 3 hónap után illene.

Hogy kinek milyen fájdalmas, az teljesen ugyanolyan egyéni, mint előtte. Van, akinek sok, van, akinek kevés, van akinek jobb lesz és van, akinek rosszabb - és ez akár szülésenként változhat. Az esetleg kicsit átrendeződött anatómia mellett (neadjisten süllyedés, összenövés, endometriózis - bár utóbbi kettő inkább császárnál jellemző, az első legalább könnyen kizárható nőgyógyászati vizsgálattal) simán csak a hormonok is befolyásolják, mennyire darabos vagy görcsös.

Lehet, hogy székeléskor aranyered vagy végbél-repedésed lett, vagy valamilyen gyulladás. Ha nem múlik, többször előfordul, kérj beutalót háziorvostól a proktológiára, vagy gyorsabban elmehetsz magánban. Ha úgy érzed, ez inkább nőgyógyászati probléma, akkor meg oda tudsz elmenni.

2018. dec. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a 23. honapban jott meg onnantol, hogy tartosan kimaradt 6-7 ora a szopik kozott, de ez nagyon egyeni. Van, akinek gyakori szopi mellett is megjon 6 het mulva, es rogton rendszeres lesz. Van, akinek erosebb lesz, van, akinek gyengebb. Nekem rogton beallt azutan, es hasonlo erossegu volt, mint amilyen azota is, 8-9 nap helyett 5 nap lett, maga az erossege nem igazan valtozott, es nem lett fajdalmasabb sem, ugyanolyan elviselheto (foleg intimkehellyel, azzal sokszor el is felejtem, hogy megvan).
2018. dec. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!