Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szopizik orákig az esti...

Miért szopizik orákig az esti lefekvés elött?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 11 hetes kislányom minden este orákig szopizik. Megkezden a lefekvés elötti rutinunkat es utána elkezd szopizni ami abbol áll hogy szopizik és bele alszik majd mikor leteszem a mózes kosárba egyböl vagy max 10 perc mulva fel is kel. Ez megy 8 órától fél 12 vagy 12ig. Tudtok valami tippet hogy hamarabb elaludjon?

2018. dec. 15. 03:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Altalaban ha ilyen sok oraig lognak a cicin akkor mar nem esznek, mar csak jatszanak. Ha eszreveszed hogy nem nyel mar vagy csak ritkan akkor biztos lehetsz hogy mar evett csak meg el van maganak. Elegge rakapattad hogy ilyen sokaig hagytad rajta mindig. Probald valami massal lefoglalni vagy hamarabb vedd le a cicirol (persze csak ha mar nem eszik) es ugy peobald altatni.
2018. dec. 15. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Mert hagyod. 11 hetes, ha nem teszed le, ő nem fog elmenni lefeküdni egyedül...
2018. dec. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Ha lerakod és gyorsan felkel hogy éhes, lehet hogy nem elég neki a tejed. Vagy adsz neki egy kis tápszeres pótlást vagy egy darabig még hagyod ilyen sokáig szopizni, hagy szaporodjon a tejed. Mikor a pici ekkora volt max. 30percet hagytam egy cicin, utánna átraktam a másikra. Ott is max 30 perc. Ez általában azért elég kell hogy legyen.

Vagy lehet hogy csak nem akar aludni és akkor valami mással is próbálkozhatsz pl. Énekelsz neki, ringató stb.Nem feltétlenül kell újra mellre rakni.

2018. dec. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Növekedési ugrás lehet, akkor szoktak gyakrabban szopizni. Így csinál magának több tejet.

Az is lehet, hogy túl korán teszed le, és megébred. Erre az a megoldás, ha kivárod, amíg mélyen alszik, ez 20 perc.

Nálunk sokat segített az esti elalvásban a levendulás fürdető. Egy órás helyett fél órás lett az esti rituálé.

Abban az esetben, ha te kellesz neki, akkor abból választhatsz, hogy szoptatod, ringatod, vagy ordít.

2018. dec. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg eszik este 8 körül meg éjfél körül, a köztes időben meg csak komfortszopizik. Az én lányom 8 hetes, ő is ezt játszaná, ha hagynám, de figyelem, mikor már nem nyél, olyankor beadom neki a játszós cumit (nem kell másnak tetszenie, hogy van neki), lerakom a helyére, ahol altatni szeretném, de nem megyek el onnan rögtön, hanem kb 10-20 percet még átkarolom, de csak úgy, hogy onnan már az ő mozgatása nélkül el tudjak majd jönni. 1-2 alkalommal "ellenőrizni" szokta, megvagyok-e még. Aztán mikor már egyenletesen lélegzik, akkor el tudok jönni én is.
2018. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon zavaro hogy mindneki mast mondott mikor a pici megszuletett..egyesek hogy ne hagyd sokat cicin logni masok hogy hagyd minel tobbet. Alltalaba fel ora utan mar leteszem de ebred is meg es ragja kicsi kezet ugy hogy teszem vissza cicire. Potlast nem is fogad el de mikor elfogadja nagyon rosszul van mert amugy is nagyon hasfajos
2018. dec. 15. 17:39
 7/13 A kérdező kommentje:
5 ik valaszadotol megkerdezhetem hogy a ti esti rutinotok mibol all? Probaltam mar cumival elaltatni de nagyon nehezen fogadja el es amint kiesik a cumi a szajabol ebred is meg
2018. dec. 15. 17:53
 8/13 anonim ***** válasza:

5. vagyok


Nálunk nincs kifejezetten rutin, olyan értelemben, hogy pl. fürdés után evés aztán alvás. Én általában nap közben fürdetem meg, mert nagyon bukós, és sokszor üvöltve ébred, olyankor nincs időm/idegzetem még előtte megfürdetni, mert végig üvöltene közben, így én akkor fürdetem, mikor ébren van már egy ideje és minimum 2 óra eltelt evés óta. Szóval nekünk az este olyan, hogy eszik 7 körül, aztán vagy alszik egyet vagy nem, mikor hogy, utána 10 körül eszik megint, de olyankor már bemegyek vele a szobába, ahol csak éjjeli fény világít. Evés közben ha belealudna, akkor megnyomkodom a talpát (ezt a kórházban mondták, hogy így tudom felébreszteni), mikor pedig már csak komfortszopizik, akkor kap cumit (nálunk csak a MAM Perfect Night vált be, a többi nem kell neki se). Párnának dőlve magamra teszem, általában pár perc alatt elalszik. Ha nyűgös, van, hogy 1 óra is, olyankor köpködi ki a cumit, de mindig visszateszem, egy ujjal megpróbálom tartani valamennyire, mert van, hogy nagyon kapálózik, és csak azért esik ki, mert belekap a kis kezével. Nálunk ez bevált. Ha már csak szuszog egy ideje, akkor pedig óvatosan legörgetem magamról, a hátát pedig kicsit kitámasztom a takaróval, szerintem olyan érzés lehet, mintha a karomban lenne. Kb ennyi.

2018. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy megosztottad ezt velem. Ma kamias levendulas furdot csinaltam neki es megprobalom a cumit remelem eredmenyesebb rovidebb estenk lesz
2018. dec. 15. 18:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Szurkolok, hogy sikerüljön! Amúgy ha már álmában köpi ki a cumit, akkor persze nem erőszakolom rá, csak míg nyűglődik. Szerencsére ezt a fajta cumit szereti. Próbálkozni kell, sajnos nincs egységes recept!
2018. dec. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!