Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Frusztráltság, normális?!

Frusztráltság, normális?!

Figyelt kérdés

Sziasztok..

Lassan közeleg a kisbabánk születése.

Eddig semmi gondom nem volt "pszichésen", de kezdek nagyon stresszelni,és feszülni konkrétan a szoptatás miatt.

A párom családja ( persze imádom őket) sokszor túlságosan belemászik az életünkbe, és a várandósságomba..napi szinten jönnek az okítások a szoptatásról, a tejmennyiségről, mindenről ,hogy majd mit hogy csináljak, meg mit hogy fogok megélni, és már sokkolnak ezek a dolgok.


Nekem ez egy intim/meghitt dolog lenne, vagyis eddig annak képzeltem el, de mikor APÓSOM áll neki papolni az asztalnál, meg mikor megkérdezik, van-e már tejem, konkrétan a sírás kerülget,és elküldenék mindenkit a fenébe, annyira zavarba tudnak hozni, és aztérzem, ahogy közeleg a születés, egyre rosszabbul érzem már magam, és gondolom ez kihathat majd a későbbiekre, amit nagyon nemszeretnék.



2018. dec. 25. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallgatni kell, hanem szólni. Mondd meg, hogy ez neked intim téma, nem az asztalhoz illik, és köszi az aggódást, de ha lesz kérdésed, akkor keresni fogod őket. Addig hanyagolják a témát.

Szülés után, ha kérdésed és kétségeid vannak, akkor inkább online érdezz szakértőt, vagy keress fb csoportot.

2018. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit hogy fogsz megélni, azt ők nem tudhatják. Sőt ezt senki nem tudhatja előre.

A sikeres szoptatás egxik legfontosabb eleme a támogató közeg, aki a kismamát megerősíti az anyai kompetenciáiban.

Úgy tűnik a leírásodból, hogy a párod családja pont nem az (lesz).

Érdemes meghúznod a határokat, mert ez pici babával sem lesz könnyebb. (Sőt, a szülés után a hormonok játéka is nagyon erős, olyankor az ember még labilisabb idegileg,mibt terhesen...)


Készülj a szoptatásra úgy, ahogy Te jónak látod (az lll.hu oldalt nagyon tudom ajánlani), és kérj segítséget a párodtól,hogy álljon ki melletted a szüleivel kapcsolatban.

2018. dec. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Eddig egyszer céloztunk nekik, hogy nemkellene a témát feszegetni, illetve nyilván én fogom kitapasztalni majd, mit-hogy....


Erre jött a válasz,hogy nincs ebben semmi "ciki", meg a szemforgató célzás,hogy tán majd tápszerrel akarom tömni..?!

Nahát ez főleg vitt mindent.

2018. dec. 25. 20:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. Ez így nem lesz könnyű, mert ez a bunkóság netovábbja. :(

Vószínű, hogy ahhoz, hogx megőrizd a korlátaidat, ahjoz távolságot kell majd venni tőlük. Mert skik most így viselkednek, azok majd a pici születésd után is mindenbe belepofáznak majd. (Adj rá még egy réteg ruhát, hagyd sírni, vedd már fel, ajd neki cumit, ne adj, sárgarèpával etesd stb. stb. és ennek nincs vége.

Valószínűkeg fel kell válalnod a konfliktust, nem csak célozgatni, mert abból nem értenek.

Vagyis: a gyermek táplálása a te dolgod, ne szóljanak bele, ha tanácsra lesz szükséged, majd szólsz.

Normális forgatókönyv szetint besèrtődnek, aztán rájönnek, hogy ezt nem kéne, és helyre jönnek a dolgok.

Viszont a párod hozzáàllàsa kulcsfontosságú, ha ő melléd áll, akkor nyert ügy, ha a szüleivel nem vállal konfliktust és elbsgatellizálja hogy, pl. "ugyan már, ők csak jót akarbak", akkor bukta...

2018. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocs a sok hibáért...
2018. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen primitív "rokonok" mellett nem csoda, hogy frusztrált vagy. Semmi közük hozzá! Ha most nem állítod le őket, később csak rosszabb lesz.

Legközelebb, ha felhozzák a témát, mondd nekik, hogy a nőgyógyászod azt mondta, a tejmennyiség hormonális kérdés (az enyém tényleg mondta), nem azon múlik, ki mit szeretne, a stressz viszont kifejezetten rosszul hat rá, úgyhogy legyenek kedvesek ejteni a témát.

2018. dec. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, nálunk ugyanez volt, gyakorlatilag megkeserítette anyós a terhességet majd a szülés utáni időszakot a hülye viselkedésével, és én voltam akkora barom hogy nem álltam a sarkamra, csak "utaltam" rá, hogy nem normális a vénasszony. Mondjuk nekünk kicsit durvábbak is voltak, mint amit te írtál, de ez a beszélgetés szintén lejátszódott egy vacsoránál.. maradjunk annyiban, hogy nincs gyógyszer arra, amit ez az öregasszony néha alakít..



A szoptatás első négy hetét végigbőgtem vagy a nyomás miatt, vagy azért mert anyós valamit belepofázott, vagy azért mert már annyit sírtam és stresszeltem hogy nem volt elég tejem. Teljesen kivoltam idegileg, és már a végén attól is robbantam volna legszívesebben hogy valaki levegőt vesz mellettem :D


Alakított rendesen párom családja, és nagyon bánom, hogy emiatt "utáltam" én lenni a terhes a családban, és a gyermekágyi időszak is förtelem volt.



Ne légy olyan hülye mint én, állj a sarkadra és mond meg a magadét!


Nálunk is rend van, mióta kikeltem magamból :D

2018. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem azért nemlenne egyszerű kiosztani őket,mert alapjáraton jó viszonyok uralkodnak..


Csak igen, vannak témák, amik szerintem csak ránk tartoznának majd, de tényleg kezdik megkeseríteni a napjainkat,mert mint a hülyegyerekeknek, úgy magyaráznak, meg na..

Nekem ez a szoptatás téma a fő,amitől alapból baromira félek, de még rátesz a család egy lapáttal,mintha arról beszélgetnének, elég sós volt-e a húsleves.

2018. dec. 26. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, nálunk is jó a viszony, ahogy terhes lettem úgy hülyültek meg ők is..

Próbáld szépen elmondani nekik hogy ez a te dolgod, ne szóljanak bele.


Esetleg párod beszéljen velük.

2018. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha így viselkednek Veled akkor milyen "jó viszonyról" beszélsz?

Ha mindenre bólogatunk, amit sz ősök mondanak, az nem "jó viszony", az egy egyoldalú megfelelési kényszer irányította valami...


És igen, annyira durvának/hirtelennek kell lenni, hogy megértsék amit mondasz. Ha virágnyelven közlöd, akkor nem fogják venni az adást.

2018. dec. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!