Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valakinek ilyen tapasztalata?

Van valakinek ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés
9 honapja szoptatok. A jobb mellem kb masfel merettel nagyobb a bal mellemnel, jovak tobb tej termelodott benne mar a szoptatas legeleje ota. Felek h ha majd abba hagyom a szoptatast ez igy marad. Nem tul esztetikus a latvany melltartoban. Poloban annyira nem eszre veheto a kulonbseg. De hallottam olyat, h a tb ingyenesen allja a mellplasztikat ilyen esetben. Esetleg tapasztalatok? Velemenyek? Erdemes megcsinaltatni?
2019. jan. 3. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha a tb finanszírozna minden nőnek mellplasztikát aki szoptatott kígyóznának a sorok, várólista lenne és én tuti köztük lennék. De sajnos nem. Barátkozz meg vele, nálam is ugyanez a helyzet sajnos, de még szeretnénk gyereket úgyhogy csak később szeretném plasztikáztatni de akkor nyilván saját zsebből. Nekem eleve az egyik kisebb volt, ez a szoptatásnál csak hatványozottam látszott mert abban sokkal kevesebb tej volt, később kevésbé üvöltött de egyértelmű a különbség.
2019. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Plasztikai sebészeten dolgoztam.

A TB valóban állja a műtétet, ezt külön kell kérvényezni, elbírálják, hogy jogos-e az igényed utána felkerülsz egy több éves várólistára. Viszont készülj fel, hogy az implantátum árát nem fizetik és ez 2-300 ezres összeg lehet és az implantátum nem életre szól, tehát 10-15 évente cserélni kell. Hogy ezt állja-e a TB azt nem tudom.

De ha elég nagyok a melleid, akkor kivitelezhető, hogy a nagyobbik melledet kissebbítsék meg. Ez némileg természetesebb megoldás és hamarabb sorra kerülsz a várólistán.

2019. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is igy volt. Az egyik mellemben jóval több tej termelődött, a másikban komoly tejcsatorna elzáródás volt egy előző szoptatási időszakban. A jobb mellemből szívesebben és gyakrabban szopott a baba, így a különbség csak egyre nőtt, ez látványos méretbeli különbséget is okozott.

19 hónapig szoptattam, már 3 hónapja nem, a két mellem teljesen egyforma méretű lett ismét.

Persze a plasztika ráférne, de ez egy másik kérdés 😄

2019. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2019. jan. 3. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!