Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fogzás és szoptatás?

Fogzás és szoptatás?

Figyelt kérdés

Három hónapos kisfiam elkezdett fogzani és fájdalmas lett a szoptatás. Bimbóvédővel nem hajlandó enni. Fejni se időm,se energiám. Tejem van bőven ezért tápszerezni nem szeretnék.

Valami tipp vagy módszer,hogy tudjak szoptatni?


2019. jan. 6. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

Sajnos tenyleg a fejes marad hatha elfogadja a cumisuveget. Vegyel fejogepet es az gyorsan lefeji (ha meg nincs)

Ezen kivul csak a bimbovedo de ha nem akarja akkor ne eroltesd

2019. jan. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem jó a technika. Vedd el a cicit, és add vissza úgy, hogy nagyra nyitja a száját, (te is mutasd, hogy ÁÁÁ és utánoz), és picit a szájpadlás fele legyen a bimbó.

Az is lehet, hogy direkt ráharap, hogy az ínyét masszírozza. Ilyenkor mondd el, hogy ez fáj, és védd el. Egy ideig (10 perc) ne is tedd mellre, így megtanulja, hogy ha harap, akkor vége a bulinak, és le fog szokni róla.

Az enyém már 22 fog büszke tulajdonosa, de nem fáj a szoptatás. Olyan van, hogy elsőre rosszul cuppan rá, és fáj, de akkor elveszem, és kezdjük előlről.

3 hónaposan egyszerűen kizárt, hogy a (ki se bukkant) fog okozzon fájdalmat.

2019. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ez kicsit olyan, mint az elején, hozzá kell szoknia a mellbimbódnak az újfajta nyúzáshoz, ami lehet egy hét is. Másrészt meg kell tanítani, hogy ne rágcsálja. Ha rögtön rászólsz, hogy "nem" (ne ijesztd meg és ne bohóckodj, csak határozottan), és elveszed a cicit, amikor csinálja (rakd a kisujad a szája széléhez, hogy megszűnjön a vákuum), pár alkalom vagy pár nap alatt rájön az összefüggésre :)
2019. jan. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2, hogy lenne kizárt? A nagylányomnak 11 hetesen 2 foga kint volt, a felsők is kezdtek mocorogni, azt masszírozta (volna) sokat rajtam is.


Kérdező, a nagyra nyitott száj lesz a megoldás, az egész bimbóudvart be kell kapni, így nem fog fájni.

2019. jan. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mitől lett fájdalmas?


A baba foggal is tud szopizni

( ha nem így lenne nem szoptatnának sokan 2 éves lorig vagy tovább)

4 hónap 2 naposan tört át az első majd rá 1 hétre a 2. Foga.


Amikor először megharapott akkor mosolyogva rászóptam "nem szabad"

Elvettem tőle

Majd visszaadtam..

Ez párszor megcsináltuk, legtöbbször harapás előtt

( amikor harap akkor nem tud szívni)


Most 6 hós 4 foga kinn 4 nagyon úton ( áttörés előtt)


Az első foggal telt hét után 2

Harapása volt.

1 elaludt és összecsukta a száját

2 az apja szólt hozzám ő meg cicivel megijedt cicivel a szájában


Tehát mi fáj?

Bimbóvédő nem a legjobb megoldás....

2019. jan. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddig ügyesen evett,soha nem volt probléma. Van három nővére velük nem volt ilyen probléma,tudtam őket szoptatni fogzás alatt is és sok foggal is. De most valami nem jó.

Amikor megszületett azt mondta a gyerekorvos,hogy picit le van nőve a nyelve. Mivel szépen evett nem vágta fel. Lehet,hogy most az a baj?

2019. jan. 7. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!