Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha olyan helyen vagy, ahol...

Ha olyan helyen vagy, ahol mások is vannak, és megéhezik a babát akkor megszoptatod, vagy készülsz lefejt tejjel?

Figyelt kérdés

A héten esedékes lesz egy orvosi vizsgálat, ahol állítólag sokan lesznek, elhúzódhat a várakozás.

Nem tudom, hogy fejjek-e le tejet és vigyem magammal. Első baba, így tapasztalatom nincs de biztos macerás takargatni magad a váróban szoptatás közben, nekem csöpög is a mellemből mindig, ha előveszem, stb. Szégyenlős is vagyok, meg szerintem a szoptatás egy intim dolog. Persze ha más lehetőség nincs akkor megteszem nyilván. Úgy rémlik az épületben mintha lenne pelenkázó helység. Ott esetleg megoldható a szoptatás?


2019. jan. 8. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Elsőnél még én is így gondolkodtamde őszintén, sokkal nagyobb macera és kínlódás egy cumisüveghez nem szokott babát abból etetni. Legalábbis nekünk egy rémálom volt, 10 perc ordítás után talán el is fogadta a lányom, de a nyakába ment a fele, nem.is evett annyit, így fél óra múlva kezdődött elölről. Na tudod mikor csinálom ezt újra... most született a fiam, a héten megyek varratszedésre, viszem magammal, és igen, kap cicit a váróban, ha úgy alakul. Van textilpelus, kendő, stb, majd eltakarom magunkat természetesen.
2019. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Igen ez egy elég macerás dolog. Én sem szeretek nyilvánosan szoptatni. Az elsőnél a lefejt tej volt a megoldás, simán elfogadta a cumisüvegből, mellette szopott is rendesen, nem okozott problémát neki. A kicsi nem fogadja el, vele örülök ha van pelenkázó helyiség, és ott megszoptatom, de nem egyszer szoptattam már wc-n ülve. Most is viszek magammal cumisüveget, de azt inkább csak cumizza, mint enne belőle.
2019. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3 hetes, azt elfelejtettem.
2019. jan. 8. 13:44
 4/12 A kérdező kommentje:
A pelenkázó helységben akkor végülis köztes megoldásként szoptathatok. Ott általában van szék, vagy csak egy pelenkázó szekrény? Még arra gondoltam, hogy az autóban is megoldható.
2019. jan. 8. 13:49
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Általában van szék. De voltam már olyanban, ahol nem volt. Ott úgy oldottam meg, hogy felfektettem a pelenkázóra, és fölé hajolva a szájába dugtam a cicit.
2019. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Ilyenkor jó a hordozókendő. Kicsit lejjebb engeded a babát, és állva is meg tudod etetni akár egy wc-ben is. Már ha tiszta...

Nálunk a rendelőben nagyon kedvesek, beengednek az ekg helyiségbe, ott az ágyon meg lehet szoptatni nyugodtan. De volt olyan, ahol a nővérek pihenőjébe engedtek be.

Több év tapasztalata: nyugodtan kérdezz rá, hogy hol tudod megszoptatni. Ilyenkor mindenki segítőkész.

2019. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Megszoptatom persze, külföldön élek és ez teljesen normális itt , senki nem foglalkozik vele. Az legyen a fejedben , hogy ez a te dolgod és ne izgasson , hogy ki mit gondol , a magyarok már csak ilyenek mindig mással vannak elfoglalva.
2019. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Már bocsánat mindenkitől, de WC-ben ezer százalék, hogy sohasem szoptattam volna. Én sem eszem a klotyón, gondolom az sem, akinek esetleg nem tetszene, hogy enni adok az éhes kisbabámnak. Szörnyen gusztustalan.

Ha orvosi vizsgálatra mész, akkor meg egyértelmű, hogy megkérdezed az ott dolgozóktől, hogy szükség esetén hol tudnád megetetni. Ha nincs olyan helyiség (amit azért kétlek), akkor pedig csendesebb sarokban, elfordulva simán megoldható. Egyáltalán nem macerás eltakarni aannyira, amennyire muszáj, főleg így télen. Ott a nagykabát, egy bővebb pulcsi...

2019. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ezèrt szoptattam ilyen helyeken állva,és nem ülve. Sokkal könnyebb,kényelmesebb! A baba a karodon fekszik,nem érsz hozzá semmi koszoshoz. Akárhol megszoptattam állva,de mindig elbújtam,vagy eltakartam a babát. Pár perc,és kész is :)
2019. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Tökmindegy, hol állok vagy ülök-e. Alapjáraton nekem egy nyilvános WC-ben BÜDÖS van. Ha én nem ennék ott, akkor a gyerekemnek sem adok ilyen helyen. Mindenképpen gusztustalan.
2019. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!