Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem érzem természetesnek...

Miért nem érzem természetesnek? Miért kellemetlen?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kicsi fiunk, akit nagyon imádunk. ( félreértès ne essen).

A baj viszont az, ami engem zavar, hogy olyan kellemetlennek érzem a szopiztatást. Nem tudom megmagyarázni, de kínosnak érzem hogy a mellemnél babrál a gyerek a szájával. Nekem ez kövezzetek meg de ‘állatias’. Persze szoptatom, mert imádom és azt akarom, hogy neki legyen a jó! De nekem ez kínos élmény!:( annyira szeretnék megváltozni, jót a babámnak, de nem tehetek ez az érzés ellen. Mikor teherbe estem azt is hasonlóképp éltem meg, nem terveztük a bébit, de amint megtudtam hogy a hasamba van akartam őt! Viszont mások előtt meg hülyén éreztem magam, hogy nagy pocakkal járkálok. A párom szerint valami ‘probléma van az agyammal’. Nem tudom, előtte se szeretem szoptatni a kicsit, hisz az nemrég az övé volt, most meg a babánk eszik belőle. Tudom, hogy én vagyok rosszul beállítva, de nem tudok változtatni.

Termèszetesen továbbra is szoptatni fogom, nem teszem át tápszerre emiatt.

Volt még valaki így?

20/nő


2019. jan. 11. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Minden nap van egy ilyen kérdés,unalmas már, most erre mit mondjunk? Az ember sok mindent nem szívesen csinál, mégis muszáj megcsinálni, ez van.
2019. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi, tele vagy hormonnal össze-vissza cikázik az agyad. Szerintem ez el fog múlni.
2019. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ha már elhatároztad, hgy ettől függetlenül fogod szoptatni, akkor beszélj pszichológussal. Nem te vagy az egyetlen, aki a mellére annyira elsődlegesen szexuális jelleggel tud nézni, hogy a naturálisabb funkcióit teljesen elutasítja. Valószínű, hogy a probléma gyökere az, hogy nem tudod összeegyeztetni a női szerepedet az anyasággal, vagy tudat alatt félsz attól, hogy az anyaságod a nőiességed rovására megy, végső soron a párkapcsolatodra, stb. Ezeket a dilemmákat feloldani vagy megoldani segítséggel egyszerűbb.


Nem vagy rosszul beállítva. A mai kulturánkban az a trend, hogy elmaszkírozunk mindent, ami a természetünkre utal, leborotváljuk a szőrzetünket, naponta hatszor megmosakszunk, nehogy a természetes nemi váladákaink illata érződjön, és az egyenesen állatias, hogy szoptatunk. Nem is lenne ezzel baj, de mivel tényleg naponta száz hasonló kérdés van a tiédhez, úgy tűnik, nem vagyunk túl boldogok abban a szerepben, hogy csak istennők lehetünk, "állatok" nem.

2019. jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Belecsúsztál abba, hogy anyának lenni ciki. Nyomatja mindenki ezt az ősanyás, véranyás, tejeszacskós témát, és ezt látod magadban tükröződni. A szopásról az orális szex, a melledről meg a pasid ugrik be. Ezért idegenkedsz ettől, mert a szextől se tudsz elvonatkoztatni, és attól se, hogy anyaként másodosztályú, selejtes nőnek érzed magad.

Köszönd meg ennek a csodás, modern világnak, ahol nem lehetsz büszke arra, hogy anya vagy, és szülés után a legfontosabb kérdés, hogy mikor nézel ki úgy, mintha nem lenne gyereked.

2019. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell ezt túldramatizálni. Fiatal vagy, majd belejössz.
2019. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Irtam privatot.
2019. jan. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!