Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy működik ez az egész?

Hogy működik ez az egész?

Figyelt kérdés
Teljesen ráérek még.... csak elkezdtem olvasgatni a témában, és összezavarodtam. Eddigi gondolataim: szülsz, elkezdes szoptatni a gyereket. Egy ideig csak azt kapja, majd elkezded adni neki a nem anyatej ételeket. Átmeneti időszak, majd csak “felnőtt étel”. Ellenben van az a kifejezés, hogy csak anyatejes baba, meg hogy eldöntheted hogy akarsz e szoptatni vagy sem.... van olyan aki nem akar? Miért? Én azt hittem az a legjobb a babának. Most nem arról veszélek hogy nem tudsz mert nincs, de akarnál.Bocsánat ha butaságokat kérdezek, de hirtelen túl sok információ lett és mostmár bem értem. Illetve azt a részét sem értem, amikor arról megy a beszélgetés, hogy ki meddig terv szoptatni. Azt nem addig kell amíg van? Vagy honnan tudod hogy mostmár elég? Írta valaki hogy 5hónaposan már elválasztotta, valaki keg 20hónaposan. Előre is köszi ha rendet tesz valaki a fejemben!
2019. jan. 14. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Ezek a dolgok amiket irsz azok mind-mind maganugyek. A lenyeg a lenyeg, hogy szerecsere mindenki eldontheti maganak, hogy fog-e szoptatni, ha igen meddig, mikor, hol stb. Szoval te is ugy teszel ahogy szerinted helyes, es mas is ugy tesz ennyi az egesz.
2019. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A csak anyatejes azt jelenti nyilván hogy mást nem eszik még. Illetve azt is hogy nem kap tápszert. Ugyanis olyan is van aki ad anyatejet de nem elég és tápszerrel pótol.

A hozzátáplálást általában 4-6 hó között kezdik el. Tápszeres babáknak hamarabb vagy ha elkezd fogyni a tej ilyen korban akkor lehet már inkább nem tápszert ad.

Elválasztani akkor tudod amikor minden étkezést kiáltottál ami 1 éves korig mindenképp kell. De ha van még tejed szoptathatsz. Ez is olyan kinek mi kényelmespl ha este van szopi akkor egy mozi szóba sem jöhet és mivel nagy a gyerek elvalasztja. Sokszor nem elfogy a tej hanem szerinted elég már nagy ehhez a gyerek.


Egyébként van aki nem akar szoptatni. Sok okból lehet ilyen és nyilván szabad akarata hogy tápszert adjon.

2019. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon felkapott téma lett ez most. Én is csak ámulok. Régen mindenkit bántottak, aki nem tudott szoptatni, pedig egyáltalán nem tehet róla.

Ez volt a divat.


Most meg a semmiképp sem akarok szoptatni a divat.


Mindenki azt csinál amit akar, szíve joga.


Természetesen a babának a saját anyja teje a legjobb. Immunitás miatt is és a fejlődés szempontjából is.


Viszont a mai tápszerek sem olyan szarok, mint a régiek. Szóval szó sincs róla hogy borítékolható, hogy beteg lesz.


Azonban aki azt állítja egyenrangú a tápszer az anyatejjel az hülyeséget beszél.

2019. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Csak még egy gondolat, ami halálra idegesít. Azt mondják nem attól lesz jó anya, hogy szoptat. Persze hogy nem, de lassan már mindenre ráhúzzák. Nem attól leszel jó anya, ha olvasol, ha nem vágod pofon, ha nem főtt ételt teszel elé, ha nem tanulsz vele, ha nem dohányzol a terhesség alatt, ha nem fogyasztasz alkoholt, ha nem veszel neki lakást és reggelig sorolhatnám.


Mindenre van magyarázat, és mindenre van mentség. Lassan ott tartunk, hogy a gyereknek könnybe lábadt szemmel minden nap köszönetet kell mondani anyucinak, hogy megszülte.


Szerintem néha érdemes lenne belegondolni, hogy ez a gondolkodásmód mit eredményez és mit okozott eddig.


Nyugodtan megnézhetjük a mai gyerekeket, a mai családmintákat. Szerintem reprezentatív.

2019. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Én sem akartam, és nem is szoptattam. Undorodom a dologtól. Semmi hátránya nem lett belőle. Szinte sosem beteg és nagyon anyás. :)
2019. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kezdem kapisgálni! 😂 szóval mostanság mindenben a szabad akarat a menő... ezt fejbentartom..kiszönöm, tényleg!
2019. jan. 14. 19:26
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

A szoptatasnak vannak elonyei meg hatranyai, ha van tejed, eldontheted, hogy meddig szoptatsz, vagy szoptatsz-e egyaltalan.


Elonyok, amiket en figyelembe vettem, hogy ingyen van, mindig azonnal kesz van, tokeletes homersekletu, nem kell semmit magaddal vinned, pl. egy karikas kendoben vagy csatos hordozoban barmikor, barholmeg tudod szoptatni a gyereked, meg is tudod vele nyugtatni, megkonnyiti az elalvast is, a dackorszakos gyereknel is rengeteget tud segiteni, konnyebb vele szerintem atveszelni, ha etelerzekeny a gyerek, akkor a ht-t megfobtolando, hogy mikor kezdi, de nemkell aggodni, ha csak szopizik, mert nem szokott gond lenni altalaban a gyarapodassal anyatejes babanal akkorsem, ha 1 eves, es alig eszik szilardat, nalunk pl. csak 13 honaposan indult be a ht, de utana szelen evett (elotte is kostolgatott, de 10 honapos koraig csak par falatokat). Elonye meg, hogy minel tovabb szoptatsz, annal kisebb bizonyos betegsegek kockazata (pl. 2 even tuli szoptatas eseteben 50%-kal kisebb ra az esely), csendes refluxos babanal konnyebb a sokszor keveset etetni elvet betartani, mert beallitjak maguknak a mennyiseget es a gyakorisagot, pl. az enyem nagyon gyakran szopizott emiatt, es ez segitett minimalizalni a tuneteket.


A hatranyai szamomra, hogy nem tudtak nelkulem megetetni, nemfogadott el lefejt tejet, ejjel sokat ebredt, nem ehettem akarmit, mert a tejfeherje, tojasfeherje, szoja, gluten atmennek a tejbe, ezzel rontva a refluxon, illetve a hasfajason, ebredesen, felsoleguti betegsegeken. Aztan fajdalmas tud lenni, foleg kezdetben, mert nagyon erosen szivnak a picik, mikor jon a foga, akkor haraphat, totyogos korban meg romolhat a technika, meg a kevesebb tej mellett mar nem valami jo erzes, mikor szivja a ciciket.


En hosszan szerettem volna szoptatni, 3-4 eves korig, de mar 2 eves kora utanzavarni kezdett tobb dolog is, es tobbszor el akartam valasztani, pedig szerettem volna, ha magatol valasztodikel (sok pszichologus szerint ez a jobbik eset). Vegullassan epitettem le, mert a hirtelen elvalasztas nem bizonyult szamunkra jo megoldasnak. Lassan 3 eves lesz, es most jutottam el arra a pontra, hogy mar csak azt erzem, hogy faj, vagy jaj ne, mar megint ezert ebreszt (holott mar nem adok neki ejjelidealis esetben tobb, mint 2 hete). Szerettem volna a reggeli szopikat megtartani addig, amig igenyli, mert napi eggyel nem lenne bajom, de ugy tunik, csak a mindent vagy semmit elve mukodik, elegem van mar abbol, hogy ennyit felebreszt, szeretnek ujra kipihent lenni.


Regen nagyon szoptatasparti voltam, de az elmult lassanharom ev, amikor 4 honapot leszamitva nemtudtam normalisanudni mely nyomot hagyottbennem, es mar nemsajnalom azokat, ahol a baba tapszert kap, es alszik ejjel, hanem az jar a fejemben, hogy lehet, nekem isadni kellett volna. Egy kipihent anya tobbet er.


Persze azert lehet, hogy igy volt jo, mivel erzekeny a tejfeherjere, szojara igy eleg nehez lett volna megfelelo tapszert talalni, es azt olvastam, hogy a spec tapszereket nehezen fogadjak el a babak sok esetben, mert rossz izuek. Szoval nem tudom, hogy lett volna jobb. De mar nem vagyok az a szoptatasmanias, mint regen.


Hallgass szerintem majd a megerzesedre.

2019. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*50%-kal kisebb az esely a mellrakra
2019. jan. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Igen, az anyatej továbbra is a legjobb a babának és egyelőre úgy néz ki,hogy lehetetlen bejuttatni a tápszerbe az immunglobulinokat,szóval az is marad mégegy jó ideig (ha nem is örökre).

Én másfél éves koráig szoptattam és magától hagyta abba.

Az anyatej előnye,hogy rögtön rendelkezéste áll, tökéletes összetétele van, védi az anyát, rengeteget segít a baba idegrendszerének fejlődésében, amely korai és későbbi életére is kihat.

A tápszer előnye,hogy apuka is el tudja készíteni és meg tudja etetni, ha nincs otthon anya(tej)


A pic osztályokon lévő babák anyukái sem hobbiból izzadnak vért szó szerint pár csepp anyatejért!!! Igazi hősök ők.


Ha valakinek nincs teje, megértem,hogy egy idő után belefárad és tápozza a gyetekez, de akinek van és nem... Hát én sem értem, de hála az égnek jócskán kisebbségben vannak.

2019. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

Engem a kampányuk irritál. Mintha azzal akarnák önmagukat igazolni, hogy másokat is meggyőznek a saját igazukról.


Pedig ha a fene fenét eszik sincs egyenlőségjel a tápszer és az anyatej között. Még ha nem tetszik nekik akkor sem.

2019. jan. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!