Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek milyen szaporító módszer...

Kinek milyen szaporító módszer jött be? Hogy lehetne több tejem.

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hónapos. Eleinte rengeteg tejem volt, tele van a hűtő. Egyszer csak elkezdett "fogyni". Már ott tartottunk, hogy 10-20ml-t tudott kiszívni, persze hatalmas üvöltés stb. A gyakori mellre tétel nem működik, mert ha nem jön, ordít, nem hajlandó szívni. Iszom a szoptatós teát, minden szoptatás (már ha ezt lehet annak nevezni) után csinálom a szaporító fejést már két hete, aminek csak annyi eredménye van, hogy tiszta seb a mellem(van hogy tej már nem, de vér az folyik) , mert mennyiségileg nem sokkal lett több. 10-20 helyett 30 kB. Mit tudnék még csinálni? Engedjem el, és várjam hogy elfogyjon? Elég megterhelő, hogy szoptatás, tápszer, fejés így, eredmény nélkül. És úgy érzem, ezt az időt a kisfiamtól veszem el. Mert persze el van ő a játszószőnyegében, lát engem, de akkor is bűntudatom van. Szóval kérlek segítsetek, hogy mit lehetne még tenni. Vagy hagyjam az egészet, és lesz, ami lesz?


Köszönöm a segítséget.


2019. jan. 15. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Három gyereket szoptattam , mindegyiket húsz hónapig, az utolsónál volt ugyan ez a helyzet, de én rájöttem, ha nem ettem elég szénhidrátot, akkor rögtön fogyott a tejem.
2019. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Én ha úgy éreztem, hogy kevesebb a tejcsim akkor Karamalzt ittam napi kettőt. Nekem ez hatásos volt. Mellette figyelj oda, hogy elegendő vizet igyál napközben, a fejést pedig ne hagyd abba, az is stimulálja a melleket, hogy minnél több tejet termeljen!
2019. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Enni kellcés inni kell, eleget. A teák is segíthetnek valamit,de a hangsúly a táplálkozáson/folyafékfogyasztáson van. Gondolom a baba sokat van mellen, így az remélhetőleg nem jelenthet problémát.

Van,aki a semmiből hozza vissza az anyatejét, kitartás!

2019. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Annak semmi értelme, hogy véresre kínzod a melled, és megutalod az egészet.

A tápszeres pótlás sem a világ vége. Az a lényeg, a pici nem éhezik, jól fejlődik.

A helyedben előbb adnék tápszert, és desszertnek a cicit. A kisfiad számára meglesz a szopizás élmenye: összebújás, anya közelsége, egy kis komfort szopi tele pocakkal, és akár bele is alszik.

Két hónap múlva kezdheted hozzátáplálni, az is így néz ki, csak kanállal kapja a bébipapit. :)

Aztán lesz, ami lesz. Lehet, hogy ez a mennyiség sokáig megmarad, és egy évesen még szopizás közben alszik el, evés után. De lehet, hogy elapad.

Megjött már a szülés után? Gyakori, hogy előtte drasztikusan lecsökken a tej mennyisége, de mensi után javul a helyzet.


Tejszaporításra a legjobb módszer a szoptatás, és az alvás, lehetőleg a babával összebújva. A karamalz, rostos őszilé, macikávé is segít, de csodát nem fog művelni (sajnos).

(Személyes véleményem, hogy az összes mellszívót betiltanám a búsba, többet árt, mint használ.)

2019. jan. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rengeteget iszok, napi 5 bögre szoptatós tea, plusz még azon felül egy 2 literes kancsó limonádé. Enni is rendesen táplálkozok. Reggeli, ebéd, vacsora, nasizok is. :(
2019. jan. 15. 09:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Menstruációm nem jött még meg szülés óta.
2019. jan. 15. 09:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem fejés helyett az vált be - bár a baba lelkesedése is kell hozzá - hogy visszaraktam újabb körre a babát. Tehát jobb-bal-jobb-bal... sokkal egyszerűbb, gyorsabb és hatásosabb volt, mint a fejés, na meg kevésbé nyúzta.
2019. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát sajnos az én fiam annyira fel idegesíti magát, hogy vörös fejjel üvölt és nem hajlandó olyankor szopni :( egyet egyet még rászív, hátha, de aztán feladja.

Én sem tartom ördögtől valónak a tápszert, csak neki is ez lenne a legjobb, nekem is hiányzik a meghittség, amit adott.

2019. jan. 15. 09:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért szerintem pár napig próbáld meg, hátha, mert mire váltasz (pláne kis taktikus és praktikus büfiszünettel), addigra a másikban akadhat még valami lelkesítő.
2019. jan. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Meg fogom mindenképp. :)
2019. jan. 15. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!