Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az mitol van, hogy sok szoptat...

Az mitol van, hogy sok szoptatott baba vegul kap tapszert, es attol megnyugszik?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam mar ezt anyukaktol, es egyik baratnom is mondta, valamint egy ismerosom is, hogy volt ugyan tejuk, de csak szenvestek a szoptatassal, sokat sirt a baba, aztan mikor kapott tapszert, akkor megnyugodott, mosolygos lett, es sokkal jobban is aludt, es kifejezetten azt lattak, hogy jot tett a gyerekuknek?


Ez vajon mitol lehet?


2019. jan. 15. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

A tejet tudják irto gyorsan megemészteni, gyakori szoptatás az egeszseges


A tápszerhez jobb esetben már vannak emésztőenzimjeik de még igy is nehezebben birkozik meg vele a pocakjuk es sok kaloria is lehet benne mert nekem ugy tűnik a tàpszeres babák valahogy joval pufibbak.



Kb ugy lehet elképzelni hogy valaki halat eszik rizzsel mig más pörköltet kenyérrel. Az utobbi nehezebben emesztodik, eltöm, hizlal es nagyobbat is alszanak

2019. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De akkor miert nyugszanak meg tole a babak, es lesznek mosolygosak, mig az en anyatejes, millioszor igeny szerint szoptatott gyermekem pedig siros volt,
2019. jan. 15. 20:33
 3/10 A kérdező kommentje:
Az odaig oke, hogy tobbet alszik tole, mert nehezebb megemeszteni, elfarasztja, es ezert nem ebred annyit. De ok nemcsak jobb alvasrol szamoltak be, hanem sokkal nyugodtabb lett ebren is a gyerek, siras helyett mosolygott.
2019. jan. 15. 20:34
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha előtte sose lakott jól a gyerek az anyatejtől, mert kevés volt, az bőven elég ok erre.

Nálunk is így volt. Non stop szoptattam, mégse volt elég, ráadásul azt a keveset is kibukta, amit kinyert. Szerintem a tápszertől életében először lakott jól.

2019. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

De jó nekik! Mi 6 tápszert próbáltunk ki, mire tálaltunk egyet, amitől nem fájt úgy a hasa, hogy szegényke óràkig sír minden nap.

Végül anyatejet vettünk. Megette üvegből, büfizett, és elaludt.

Nem a tápszertől nyugszik meg, hanem attól, hogy jóllakik, és 2 perc alatt, minimális erőfeszítéssel. És azért alszik sokat, mert nehezen emészti meg.

Szoptatás közben átveszi az anya feszültségét. Persze, hogy nyugtalan.

2019. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Én szoptattam nálam nem volt ilyen probléma.De nem messze tőlünk lakott egy csaj, rengeteg teje volt mégis tápszeres lett a baba, neki azért írták fel a tápszert mert nem volt laktató a teje,nem hízott a babája tőle semmit.Ő mesélt olyat, hogy a tápszer után teljesen kiegyensúlyozott lett a gyerkőce.
2019. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Utolso, ez erdekes, amit irsz. Amugy nem voltam feszult a szoptatasok kozben, kifejezetten szoptatasparti voltam, ha napi 25x, vagy tobbszor kerte, akkor annyiszor. Igy utolag kezdem most mashogy latni az akkori helyzetet.
2019. jan. 15. 21:47
 8/10 A kérdező kommentje:
A sulygyarapodasaval nemvolt gond, pisi, kaki is volt eleg, nem a mennyiseggel volt szerintem a baj, legalabbis ezek alapjan nem gondolom, hogy azzal volt.
2019. jan. 15. 21:48
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Az én lányom nagyon hosszú ideig szopizott az első hónapokban, egyszer volt, hogy 8 órán keresztül a cicimen csüngött. Aztán három hónaposan belejött és 15 perc alatt befejezte a szopikat. Megérte, 2,5 éves koráig szopizott. Nem tömném mű sz@rokkal a babámat, ha nem muszáj...
2019. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mazlid volt. Nekem meg 8 honaposan is ez a napi 25x+ szopi ment...
2019. jan. 18. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!