Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki évekig szoptat, az nem...

Aki évekig szoptat, az nem iszik egyáltalán alkoholt?

Figyelt kérdés

2-3-4 éves korig tartó szoptatásra gondolok, az anya ez idő alatt egyáltalán soha nem iszik?

Meg a gyógyszerszedéssel mi van, ha olyan kell, amit nem lehet szoptatás alatt, azt hogy oldják meg?



2019. jan. 27. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Bár csak 10-12 hónapos korig szoptattam/szoptatom a gyerekeket, de absztinens vagyok. 😊 Gyógyszer hála Istennek, szintén nem kell olyan, amit ne lehetne szopi alatt bevenni.


Egyébként a kis korkülönbségek miatt gyakorlatilag 5 éve vagy terhes vagyok, vagy szoptatok, szóval ha akarnék sem ihatnék, de ez elég kis lemondás lenne akkor is, ha amúgy fogyasztanék alkoholt.

2019. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

2,5 évig szoptattam, nem , nem ittam de én életemben ha megittam egy pohár pezsgőt és öt koktélt akkor sokat mondok . (38 éves vagyok)

A párom, baráti köröm sem piálós.

Gyógyszert azért többfélét lehet szedni , egyébként ha akármi bajod van az orvosnál mondani kell , hogy szoptatsz és olyan gyógyszert ír föl ami szedhető . Szinte az összes betegségre van alternatíva ami szedhető szoptatásban. Volt egy szem sérülésem szoptatás alatt , mondtam is az orvosnak hogy szoptatok meg is nézte , hogy mit írhat fel amit először akart az ellenjavallt volt így felírt egy alternatívát.


Aztán amikor már nagyobb volt , és csak este meg reggel szoptattam akkor volt hogy napközben bekaptam egy pár szem konyak meggyet de az ugye estére kiürült.

2019. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
2 évig szoptattam, jellemzően nem ittam, talán 2-3 olyan eset volt, amikor pl. esküvőre mentünk, és másnap mentünk csak haza, lányomra anyukám vigyázott. Akkor ittam valamennyit, reggel kifejtem a tejet és kiöntöttem (a gyerek ilyenkor tök jól elvolt cici nélkül arra a 24 órára, nagyobb volt már, elmúlt 1 éves az első alkalommal). Mire hazaértünk, szoptathattam újra.
2019. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem tervezek amúgy ennyi ideig szoptatni, az elsőt sajnos egyáltalán nem tudtam, a második meg 8 hónaposan elválasztotta magát, a kicsi 5 hónapos, cicizik.


Csak belefutottam egy cikkbe, ahol a hozzászólásoknál voltak anyukák, akik ennyi ideig szoptattak, és elgondolkodtam ezen.


(Nem vagyok alkoholista, de alkalmakkor ittam, meg anno szedtem antidepresszánst, (amikor a másodikkal terhes lettem, egyből leraktam.)

Viszont pl van olyan eü. problémám, ami régóta húzódik. Mikor diagnosztizáltak, terhes voltam, doki mondta, hogy szoptatás után tudja elkezdeni a kezelést, hát az nem tudom, mikor lesz.)

2019. jan. 27. 18:11
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
2 èvig szoptattam szinte napra pontosan. Alkoholt sosem iszok. Gyógyszerre meg nem volt szükségem szerencsére. Néha kellett toroktabletta,de egyeztetve a dokival,minimális mennyisègben nem ártott.
2019. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Egy kis bor még egészséges is.
2019. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nagyon keves az a gyogyszer, aminek nincs szoptatasbarat alternativaja, az antibiotikumoknak is van (pl. Augmentin). Az e-lactancia.org -on fent vannak a kockazati besorolasok hatoanyagonkent, ezt az adatbazist hasznaljak orvosok is, mar aki tud rola.


Aki 2-3-4 eve szoptat, ott a szoptatast nem feltetlenul ugy kell elkepzelni, mint egy csecsemonel, hanem van, aki marcsak napi 1x-2x, ennyi mellett meg lehet inni egy pohar bort, kifejed, aztan mire jon a szoptatas ideje, ki is urul.

2019. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Most már 4 éve szoptatok (a második terhességem alatt volt 6 hónap szünet).

Kb. 5x ittam pár korty bort este. Akkor aludt és 4-5 óra alatt kimegy az alkohol a tejből.

A gyógyszer nehezebb ügy. A nagyobb elkezdte az ovit én természetesen majdnem mindent elkaptam tőle és gyógyszer nélkül hosszabb ideig tart a felépülés.

1x anyajegyet kellett leszedni, akkor viszont pár óra múlva lefejtem és kiöntöttem a biztonság kedvéért.

2019. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Van aki alapból abszinens


Nekem elôfordul hogy 1-1 pohár bort megiszom..


Most, hogy megint sűrűbben kel ( fogzás.. Előtte átaludta az éjjeleket) talán 1-szer ittam 1 dl-t


[link]

2019. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A tejből nem megy ki az alkohol, csak ha kifejjük, úgy tudom.

Nekem a 2.terhességem alatt volt egy bokasérülésem, terhesség miatt a röntgent nem csinálták meg, el is lett felejtve az egész, később derült ki, hogy szalagnyúlás történt, de mire csináltak volna vele valamit, lettem újra terhes, erre mondták, majd szoptatás befejezte után jelentkezzek.

+ 2 bölcsességfogam kéne kiműteni feltárással. A másik kettőt akkor szedték ki, mikor az előző gyereknél abbahagytuk a szoptatást.


Alkoholra visszatérve az előző babámnál meg tudtam azt csinálni, hogy pl szilveszterre (2016) volt lefejve 3 adag tej, azt kapta éjszaka, 2x lefejtem, kiöntöttem, reggel szoptattam. A pici viszont nem fogadja el a cumisüveget. (Ne forgasson ki senki, csak leírtam, nem azért, mert nem bírnám ki pia nélkül. Csak hosszú távon érdekelt, ki mit csinál. )

2019. jan. 27. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!