Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire vettétek komolyan az...

Mennyire vettétek komolyan az egészséges táplálkozást szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Szoptatok és nem sok gyümölcsöt, zöldséget fogyasztok. De szedek szoptatós vitamint.

Ti hogy álltok/álltatok ezzel



2019. febr. 4. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Kiskorom óta egészségtelenül táplálkozok, nem azért, mert így fú de jó, hanem mert szinte mindent utálok. A babák miatt sem tudtam ezen változtatni!
2019. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség előtt is egészségesen táplálkoztam, sok zöldséget , gyümölcsöt ettünk mindig is.Szedtem terhesvitamint is.Ettől függetlenül terhesen vashiányos lettem és még egy évvel szülés után is szednem kell.Szóval az egészséges táplálkozás sem biztos,hogy elég.
2019. febr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szoptatas vegeig szedtem a terhesvitamint. Alapvetoen kozepesen etkezem mindig , nem rosszul, de nem is zoldseget ragok egesz nap. A szoptaras alatt is igy volt.
2019. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Én sem eszek sok zöldséget, gyümit, mivel amiket szeretek, azok hasfájást okozhatnak nála...és alapból hasfájós

De nem fogok azért pl. almát tömni magamba, mert szoptatok. Nem kívánom és kész. Szedek vitamint pont ezmiatt. Amugy sose ettem én se egészségesen. Persze nem iszok colat meg hasonlók, de nem vonok meg magamtól semmi finomat

2019. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem táplálkozom egészségesen sajnos. Próbálok enni gyümölcsöt meg zöldséget, de nem nagyon megy. A coláról lemondtam, ennyi amit tudtam tenni az ügy érdekében :D
2019. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is pont ezért szedek vitamint
2019. febr. 4. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eszek elég sokféle zöldséget gyümölcsöt, bár terhesen sokkal többet sikerült. Amúgy is a táplálkozásom fő része mivel hízásra hajlamos lennék, ha nem ennék sok salátát, főzeléket, hanem helyette mást, máris megindulnak a kilók felefelé.

Ennek ellenére szedek vitamint mert egyrészt a mai zöldségek, gyümölcsök már nem olyanok mint régen állítólag,plusz egy csomó nyomelemet, vasat, cinket stb. tuti nem viszek be kellő mennyiségben.

(utálom a húst, ha nem muszáj , max sonka formában eszem a barna kenyeremre)

Első babám nagyon érzékeny pocakú volt, ott egy idő után natúr húson és rizsen éltem kb. de szerencsére 3 hónapos korára enyhült.

A második és harmadik gyerekem nem volt hasfájós és érzékeny sem semmire amit ettem. Vagyis a harmadik a tojásra igen, de azt amúgy is elvétve ettem akkor.

2019. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én "gyümölcsevő denevér" voltam terhesség előtt is. Terhesség alatt nagyon sok nektarint meg birsalmát ettem. Plusz a kertből kb mindent,ami ehető.

Szoptatás alatt viszont rendkívül vigyáznom kellett,mert extrém hasfájós volt a lányom. Sokáig se paprikát,se paradicsomot,semmit nem tudtam enni. De lassankènt minden visszaállt. A kislányom is imádja a gyümölcsöket,zöldségeket. 3 éves.

2019. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt eszek amit megkivánok. Terhesség utolsó 2 hónapjában cukros lettem, diétáznom kellett, megtanultam normális egészséges ételeket enni. Mióta szültem baromira nincs időm ilyen ételeket összeállitani, 2 gyerekkel vagyok itthon, legtöbbször csak bekapok valamit, persze igyekszem nem xarokkal tömni magam.
2019. febr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!