Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes babák a kánikulábam...

Anyatejes babák a kánikulábam többet ciciznek igaz?

Figyelt kérdés

Enyém anyatejes, jön a nyár (😂) és én gondolkodom.

Ha minden jól megy nyáron én még szoptatok, de nem szeretnék teát adni neki. Az aki szintén nem adott teát, vizet az hogy oldotta meg ha ment valahova a babával? Vagy mindenképp kell neki a tea/víz? Vagy elég neki az anyatej melegben is?. Hol ezt hallom hol azt. Csak azért mert "macerás" nem akarok vizet adni nyáron.

Vélemény?!


2019. febr. 5. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azért adtam neki vizet a kb 40 fokos kánikula időszakában. Nem ivott sokat, talán pár kortyot, de az is több, mint a semmi. Nem kell erőltetni, de ha nagy hőség lesz, kínáld fel neki a babavizet. Tudni fogja, hogy kell-e neki, vagy elég az anyatej.
2019. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Nem ciciznek többet. De ha nagyon meleg van, akkor nem szoptatni kell, hanem vizet,teát adni neki.
2019. febr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vizet adhatsz ha elfogadja.

Teat meg nem latott a 4 eves gyerekem, minek ? Tokeletes a viz.

Bar az enyem nem fogadta el 8 honapos koraig a vizet sem, babafuggo.

2019. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Annak aki szoptatott melegben és nem fogadta el a vizet/teát a babája, hogy oldotta meg menet közben utazás alkalmával a cicizetetést? Többet ivott nagy melegben?
2019. febr. 5. 09:13
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom mi a terv a nyári kánikulára, de azért nem vinném ki a 40fokban a gyereket... Én elvonultam, mikor szoptattam, nagyjából 4-5-6 hónapos korában már tudja az ember, hogy kb mikor éhezik meg legközelebb, így ha mentünk valahova, akkor úgy, és olyan helyre mnetünk ahol tudtam, hogy meg tudom szoptatni. Közben vizet is kínáltam.
2019. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Coffelia ***** válasza:
83%
Attól függ, mennyi idős. A kizárólag szoptatott babáknak féléves korig nem ajánlott vizet adni, hanem a kánikulában több rövidebb szopit is biztosítani kell nekik a szokásosak mellett. Azért az anyatejre van szükségük a víz helyett, mert a bélfaluk ekkor még óriási fejlődésen megy keresztül, aminek szerves része, hogy a bélbolyhokat anyatej vonja be, ami segíti az érésben, és megóvja. A víz ezt az anyatejréteget lemossa, és nem tud érvényesülni olyan hatékonyan az anyatej rá gyakorolt hatása. Amiatt nem kell aggódni, hogy az anyatej nem hidratálná őket megfelelően, annyiszor adj neki, ahányszor csak kér, és kínáld meg majd még extrán is. Ha tápszert is kap, vagy addigra már megkezdtétek a hozzátáplálást, akkor más a helyzet, akkor már szüksége lehet vízre is.
2019. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A szoptatas kerdezz-felelek facebook csoportban erdemes errol kerdezni, ott van sok szakerto, akik elmondjak, hogy mi a legjobb.


En ugy tudom, hogy 6 honapos korig a kizarolagos szoptatas az ajanlott, kanikulaban is igeny szerint, es hogy a plusz viz nem tesz jot, kimossa az asvanyi sokat a szervezetbol, volt ebbol konkretan is egy komoly gond, ahol egy baba tul sok vizet kapott. Ha eppen nem tudod megszoptatni, akkor persze a semminel jobb a viz. En karikas kendoben, meg csatos hordozoban barhol meg tudtam szoptatni feltunes nelkul.

2019. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt a pontos nemzetkozi ajanlas errol:

[link]

2019. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyebkent az anyatej tobb, mint 80%-a viz. Az en babam nyaron is gyakran szopizott, meg elotte is :D
2019. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Márciusi a kisfiunk. Első évben csak anyatejes volt még nyáron. A tesók miatt "muszáj volt" sokat menni nyáron. Kendőben vittem, úgy észrevétlenül meg lehet szoptatni bárhol. Elég kicsit félrevonulni, kicsit igazítasz a babán, hogy cici közelben legyen, eltakarod magatok a kendővel, még állva is kényelmes.

Igen, gyakrabban szopizik, hisz szomjas, de rövidebb ideig. Elég neki az anyatej, de fontos, hogy neked is sokat kell inni. Ha igény szerint szoptatod, nem kell vizet adni.

Második nyáron már nem csak szopizott, megértette, hogy csak otthon, útközben kap vizet és gyümölcs püréhez. De itthon még mindig 90%-ában anyatejet iszik. Enni már eszik bármit (2 éves), ügyesen iszik pohárból, üvegből, kívácsi rá, hogy mi mit iszunk. De pár kortynál többet nem fogad el, még mindig elég neki az anyatej.

2019. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!